Rada

Prečo barany niekedy zadok, čo robiť a ako ich odstaviť

Prečo barany niekedy zadok, čo robiť a ako ich odstaviťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri chove malých prežúvavcov vznikajú rôzne nepríjemné situácie. Niekedy sú drobné a nepredstavujú veľké ťažkosti. Ale existujú chvíle, kedy správanie zvierat ohrozuje zdravie majiteľov. Takže, ak barani na statku zadok, potom môžu zraniť nielen majiteľa, ale aj cudzincov. Pomocou rád skúsených pastierov môžete „disciplinovať“ bojové zvieratá.

Dôvody nepríjemného správania

Energia je spôsobená biologickými, genetickými vlastnosťami baranov. Zistia teda, kto má na starosti stádo a má veľké práva na ženu. Hlavne zvieratá sú počas ruje agresívne. Barani s dlhými rohmi sú tí najnáročnejší. Majú autoritu medzi celým stádom a málokedy sa im niekto odváži konkurovať.

Stupeň vivacity je ovplyvnený hladením po čele u mladých jahniat. Tiež hravé hry s mladými zvieratami, napodobňujúce zadok, vedú k zvýšeniu bojovnosti dospelých zvierat. Preto skúsení chovatelia hospodárskych zvierat neodporúčajú škriabať jahňatá na čele. Týranie zvierat môže mať vplyv na bojovnosť. Ak neustále mlátite mláďatá, potom časom začne majiteľa vyskakovať. Nie je ľahké a nie vždy možné zvyknúť barana na „boj“.

Čo ak baran zadky?

Chovatelia hospodárskych zvierat poskytujú rôzne spôsoby „upokojenia“ oviec. Napríklad ho položte oddelene od všetkých v ohrade. Dobytok potom nespôsobí zranenie svojim príbuzným a prípadne sa časom upokojí. Metóda nie vždy pomáha, preto sa musí kombinovať s inými metódami.

Pokúste sa zviera vycvičiť maznaním a pochúťkami. Musíte ho oslovovať láskavo, s láskou. Zároveň nakŕmte svoje obľúbené jedlo. Mŕtvica pri kŕmení. Musíte žehliť krk, trup, nemôžete sa dotknúť oblasti medzi rohmi. Po čase si zviera zvykne a prestane sa zadávať.

Niektorí poľnohospodári používajú namiesto náklonnosti silu. Nesú so sebou palicu, napríklad lopatovú rukoväť. V prípade začiatku agresie ich mierne bili medzi rohmi. Ochladíte tak horlivosť zvieraťa. Metóda je nebezpečná, nemôžete vypočítať silu úderu a zraniť barana. Agresívna reakcia dobytka nie je vylúčená.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Zviažu tiež predné končatiny. Nie sú pevne zviazané, aby zviera mohlo kráčať, ale neutekať. Potom nebude schopný rozptýliť sa a vypáčiť mu hlavu. Rohy sú niekedy zapletené reťazou, na konci ktorej je uviazané závažie. Takto baran leží.

Lákajú ich „špičkové technológie“. Používa sa obojok pre psa. Je do nej vložený tlmič s diaľkovým ovládaním. Akonáhle baran zrýchli úder, stlačte tlačidlo a baran je paralyzovaný výbojom. Podľa poľnohospodárov prestáva byť dobytok po týždni agresívny. Musíte tiež pamätať na to, že by ste sa nemali otáčať chrbtom k výstražným zvieratám.


Pozri si video: . What You Eat Matters 2018 - Full Documentary Subs: FRPTESZHNL (August 2022).