Rada

Najlepší recept na varenie uhoriek na zimu kvasením v nádobách

Najlepší recept na varenie uhoriek na zimu kvasením v nádobách


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chutné uhorky zo suda - ako správne variť a pripraviť si chrumkavé uhorky „ako u babičky“ kvasením v sklenených nádobách na zimu? Túto otázku skôr alebo neskôr položí každá hosteska. Tajomstvo národného konzervovania sa dedí z generácie na generáciu a nestráca svoj význam. Zvážte tajomstvá zberu „túlavých“ uhoriek na zimu.

Vlastnosti nakladania uhoriek fermentáciou

Tento spôsob nakladania uhoriek je najstarší. Naše babičky si takto konzervovali chrumkavú zeleninu. Prírodná kyselina, ktorá sa vytvára v slanom náleve v dôsledku fermentačného procesu, pôsobí ako konzervačná látka v miske.

Sudové uhorky sú vždy chrumkavé a aromatické. Fermentačnou metódou je možné nakladať nakladané uhorky do trojlitrových sklenených nádob pod železnými viečkami.

Je dôležité dodržiavať všetky pravidlá „putovania“ konzervovaním.

Na poznámku! Najlepšie umiestnite tégliky do pivnice. V teplej, svetlej miestnosti uhorky rýchlo vykysnú.

Ak chcete pripraviť vynikajúce aromatické kvasené uhorky, nezabudnite na niekoľko rád:

 • do solenia určite pridajte chren: koreň alebo listy;
 • na korenie pridajte malé chilli papričky;
 • vyberte odrody uhoriek vhodné na morenie;
 • používajte čerstvo natrhané uhorky;
 • pridajte hrubú soľ;
 • zeleninu zalejeme studenou vodou.

Po určitom čase sa nakladané uhorky nakladané fermentačnou metódou zakalia. Nemali by ste sa báť takého účinku, naopak, znamená to, že sa začal proces fermentácie, solená zelenina je „pod kontrolou“ prírodnej kyseliny - konzervačnej látky. Ale neodporúča sa skladovať polotovary dlhšie ako dva roky, uhorky strácajú svoje ostré vlastnosti.

Požadované prísady

Zvážte klasický recept na „túlavé“ uhorky. Zloženie:

 • čerstvé uhorky;
 • listy chrenu a ríbezle;
 • kôprové dáždniky so semenami;
 • čierne korenie;
 • strúčiky cesnaku;
 • voda, soľ.

Niektoré ženy v domácnosti, aby okorenili soľanku, pridajú si ako korenie vetvičky bazalky alebo koreň petržlenu. V priebehu času má každý kuchár svoje vlastné tajné prísady.

Všetky zložky musia byť vložené v konkrétnom poradí do sterilizovaných trojlitrových sklenených nádob. Na dno nádob sa natierajú papriky, strúčiky cesnaku a koreň petržlenovej vňate. Potom sú uhorky pevne položené. Na zeleninu sa dajú lístky chrenu, ríbezle, kôpor a pridá sa soľ.

Potom sa všetky ingrediencie zalejú studenou vodou a poháre sa zrolujú pod sterilizovanými železnými viečkami. Uhorky skladujte na chladnom a tmavom mieste.

Ako si vybrať a pripraviť uhorky

Čím menej času uplynie medzi zberom uhoriek a začiatkom procesu nakladania, tým lepšie. Zelenina musí byť čerstvá - to je hlavné tajomstvo úspešného konzervovania.

Čím menšie je ovocie, tým ostrejšie budú „túlavé“ uhorky. Zadok musí byť rezaný ostrým nožom z oboch strán. Nalejte pripravenú zeleninu iba studenou vodou, aby si uhorky zachovali svoju pružnosť.

Pre morenie je dôležité zvoliť správne odrody uhoriek. Niektoré odrody zelenej zeleniny sú vhodné iba do šalátov a na čerstvú konzumáciu a po osolení okamžite zmäknú. Uprednostnite moriace odrody.

Príprava nádob

Tradičným receptom na kvasené uhorky je príprava soľanky v sudoch. Princíp skladovania v sklenených nádobách sa veľmi nelíši. Je dôležité, aby použité nádoby boli sterilné vrátane viečok.

Dózy sa zvyčajne sterilizujú vo vodnom kúpeli 15 - 20 minút a tiež sa tam umiestnia viečka. Nemal by byť povolený prudký pokles teploty, to znamená, že sterilizovaným bankám by sa mal dať čas na vychladnutie, nemali by byť náhle naplnené studenou vodou, nádoby by mohli prasknúť.

Ako zavrieť kvasené uhorky pod železné viečka?

Niektoré recepty odporúčajú v prvej fáze konzervovania zavrieť nádoby obyčajnými plastovými viečkami a po niekoľkých dňoch hotové uhorky zrolovať pod železné. Toto poradie nie je potrebné dodržiavať. Pre záložku na dlhodobé uskladnenie je najlepšie ihneď zrolovať nádoby pod železnými viečkami.

3-litrová nádoba pojme asi kilogram chrumkavej zeleniny; uhorky je potrebné osoliť v poslednej fáze konzervovania, pred uzavretím nádobiek viečkom.

Ďalšie skladovanie hotového výrobku

Ideálna teplota na uskladnenie nakladaných uhoriek je + 7 ... + 9 C. Slnečné žiarenie narušuje proces fermentácie, uhorky skladované v dobre osvetlených miestnostiach rýchlo vykysnú, stratia chrumkavé vlastnosti a zmäknú.

Neskladujte obrobky v blízkosti radiátorov alebo na teplej podlahe. Svetlo a teplo sú prekážkou dlhodobého skladovania nakladaných uhoriek.


Pozri si video: Jídlo - Křen selský (Smieť 2022).