Rada

Opis odrody Ant uhorka, jej vlastnosti a úroda

Opis odrody Ant uhorka, jej vlastnosti a úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vedci poľnohospodárskej firmy Manul opäť vyskúšali a vytvorili pre radosť pestovateľov zeleniny nádhernú šprintérsku uhorku Ant f1. Hybrid si veľmi rýchlo získal uznanie v spoločnosti dacha a záhradnej spoločnosti a naďalej si získal obľubu.

Semená vynikajúcej kvality majú takmer stopercentnú klíčivosť. Uhorky rastú chutného, ​​chutného, ​​typu uhorky. Povrch je pokrytý veľkými hrotovitými tuberkulózami. Vďaka svojej veľkosti sú skvelé na morenie.

Rastie

Popis odrody Ant f1 od výrobcu je dosť sľubný. Chovatelia uzavreli cenné vlastnosti pre záhradníkov pomocou jedného hybridu:

 • vysoká chuť;
 • obmedzené rozvetvenie kríkov;
 • znížená náročnosť na poveternostné podmienky;
 • partenokarpicita;
 • odolnosť voči štandardným chorobám uhoriek;
 • skorá zrelosť;
 • malá veľkosť a čistý vzhľad ovocia;
 • vhodné na otvorené a chránené podložie.

Sadenica

Sadenice sa vysievajú koncom apríla do výživnej sypkej pôdnej zmesi. Semená uhoriek Mravec sú vopred namočené. Po výskyte 3–4 pravých listov môžu byť klíčky vysadené na otvorenom teréne a postele zakryť fóliou alebo v skleníku. Výpočet počtu koreňov, približne 3-5 na 1 meter štvorcový na otvorenom poli a 2-3 - v skleníku.

Semená môžete zasadiť priamo do zeme, treba si však počkať na dobré zahriatie pôdy a semiačka prikryť fóliou. Rovnako ako akákoľvek iná uhorka označená ako „f1“ nie je vhodná na zber semien do budúcej sezóny. Vlastnosti hybridov si zachováva iba prvá generácia.

Bush formácie

Pri výsadbe sa sadenica mierne prehĺbi, aby sa vytvoril silnejší koreňový systém. Hybrid má tú vlastnosť, že nerastie. Bush sa trochu vetví a bočné výhonky sa nevyťahujú. Stredová stonka rastie dobre a vyžaduje podväzok. Uhorky tohto hybridu sú náročné na osvetlenie, pokiaľ nebudú mihalnice zviazané, nebude rastlina v tienistých oblastiach vaječníkovať. Pre plný rozvoj koreňového systému je vhodnejšie mulčovanie.

Polievanie

Uhorky sa polievajú iba teplou vodou, najmenej 24-25 ℃ a najmenej 1–2 krát denne. Studená voda neumožňuje, aby sa rastlina vyvíjala normálne, prechladzuje koreňový systém. Skoré dozrievanie uhoriek Mravec má veľmi rád neustále vlhkú pôdu a dáva prednosť kvapkovej závlahe. Nie je ťažké zariadiť s plastovými fľašami. Mulčovanie pôdy pilinami, rašelinou alebo slamou pomáha zabrániť rýchlemu vysušeniu vrchnej vrstvy a vytvára dobré stanovište pre dážďovky.

Vrchný obväz

Hybridy pre skoré dozrievanie sú náročné na výživu. Mravce f1 sa musia kŕmiť najmenej 3-krát za sezónu. Ak nie je túžba hnojiť komplexnými minerálnymi hnojivami, je možné ich nahradiť organickými infúziami zo žihľavy, diviny, vtáčieho trusu.

Choroby a škodcovia

Chovatelia položili u odrody f1 Ant uhorky závideniahodnú odolnosť voči hlavným chorobám tohto druhu rastlín. Silný muž sa nestará o obyčajný vírus mozaiky uhoriek, olivová škvrna a múčnatka ho neberú. Okrem toho je uhorka Ant tolerantná k peronospóre. Takéto vlastnosti oceňujú pestovatelia zeleniny a hybrid je vždy populárny.

Žatva

Hybrid uhoriek Ant f1 je výrazný partenokarpik, preto rozdáva vaječník spolu, bez ohľadu na prítomnosť opeľujúceho hmyzu a poveternostné podmienky. Vaječník je tvorený v uzloch naraz vo zväzku 3 - 7 kusov po celej dĺžke kríka. Plodina dozrieva veľmi priateľsky, do 4 - 6 týždňov.

Už po 37-38 dňoch je hybrid schopný naplniť sa aj pri miernych studených nárazoch. Túto vlastnosť stanovujú chovatelia. Niektorí pestovatelia zeleniny, aby si mohli vychutnať uhorky až do začiatku jesene, s miernym časovým posunom zasadia Ant f1 v 2 - 3 etapách.

Záver

Popis uhoriek Ant f1 vyšiel sľubne. Pre tých, ktorí pochybovali o výbere odrody, môžeme tohto robustného šprintéra bezpečne poradiť. Podľa recenzií pestovateľov zeleniny sú mravčie uhorky chutné, silné. Horkosť absentuje pri práci chovateľov na genetickej úrovni. Vzhľad uhoriek uspokojí každú gazdinku, ako na konzervovanie, tak aj na letný stôl.

Vo výživnej pôdnej zmesi je možné tento hybrid pestovať a zbierať dokonca aj na balkóne..


Pozri si video: CityBuilder mit Tiefgang - Kingdoms Reborn Angezockt! (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Clinton

  The question is removed

 2. Shanahan

  What suitable words ... phenomenal thinking, excellent

 3. Garvey

  Kríza nie je v podnikaní, kríza je v mysliach. Dokonca aj Putin uznal hospodársku krízu, hoci ju predtým nepoznal, takže na čo na niečo premýšľať

 4. Uzumati

  Ak tiež, bude vaša cesta. Buď čím chceš.

 5. Druas

  Čo sa stalo, nemôžete vrátiť späť. Čo sa stalo stalo sa.

 6. Kazrasar

  I congratulate, the excellent idea and it is timelyNapíšte správu