Nápady

Najlepšie hrozno pre Bashkiria: starostlivosť, prerezávanie

Najlepšie hrozno pre Bashkiria: starostlivosť, prerezávanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Obraz klimatických podmienok v Baškirsku je dosť komplikovaný. Tu sa kontinentálne podnebie vyznačuje skôr teplými letami, snehovými, chladnými a dlhými zimami.

Poveternostné podmienky sa často menia v dôsledku cyklónov pochádzajúcich z miernych zemepisných šírok, ktoré sa zrážajú s vtrhnutím arktického vzduchu a zimnými anticyklónmi zo Sibíri. Avšak aj za týchto pomerne zložitých podmienok miestni vinári úspešne pestujú mnoho odrôd a hybridné formy hrozna.

Kritériá výberu hrozna pre Bashkiria

Podnebie v Bashkirii je celkom vhodné na pestovanie hrozna. S cieľom pestovať úrodu hrozna v Bashkirii by sa malo uprednostniť zónované odrody a hybridy, ktoré sú prispôsobené podnebiu a dobre prinášajú ovocie v podmienkach tejto oblasti. Úplne prvé odrody určené na kultiváciu v miestach, ktoré nie sú charakteristické pre túto termofilnú kultúru, choval Michurin.

V súčasnosti boli chovatelia schopní získať veľké množstvo nových a sľubných foriem hrozna na pestovanie v nepriaznivých klimatických podmienkach. Tieto odrody sa vyznačujú skorou zrelosťou, odolnosťou voči poveternostným faktorom a vysokou produktivitou. Vyvinul sa veľký počet mrazuvzdorných foriem a odrôd hrozna skorej a skorej zrelosti ktoré sú optimálne vhodné na pestovanie v Baškirsku.

Najlepšie odrody hrozna pre Bashkiria

Pri výbere odrody alebo hybridnej formy hrozna na pestovanie v Baškirsku by sa malo pristupovať veľmi zodpovedne. Vysokokvalitné a vysokokvalitné plodiny môžu produkovať iba odrody upravené podľa klímy.

Názov odrody hrozna alebo NGFOpis viničaOpis plodov a produktivitaRysy odrody hrozna alebo hrozna NGF
"Alexander"Často sa pozoruje rastlina strednej výšky, zhluk s hmotnosťou 137 g, valcový, vetvenieBobule strednej veľkosti, podlhovastého pretiahnutého tvaru, tmavo ružovej farby, mäsité, s hromadením cukru do 18%. Produktivita je stabilná a vysoká.Super skoro. Univerzálny účel. Pôvodca - „Bashkir NGO“. Zvyšuje sa odolnosť voči chorobám. Zvýšená zimná odolnosť
"Bashkir skoro"Rastliny strednej výšky vyžadujú opelenie. Zväzok je malý, sypký, s priemernou hmotnosťou najviac 28 gBobule sú relatívne malé, okrúhle, fialové, s priemernou hmotnosťou 0,8 g. Pokožka je hustá, dužina je šťavnatá a má kyslou sladkú chuť. Priemerné výnosy sú 145,1 c / haNajvyššia známka. Chovaný v Bashkirovom inštitúte pre poľnohospodárstvo a chov. Odroda odolná voči zime, odolná voči plesniam, ale ovplyvnená oídiom
"Jubilee"Rast kríkov je silný. Trsy sú stredne veľké, vážia 122 g. Tvar je kónický, môže byť okrídlenýBobule sú stredne okrúhle, zlatej farby so zeleným odtieňom. Buničina je mäsitá, s kŕčom. Chuť je muškátový orech. Priemerný výnos 121 kg / haTabuľka stupňa predčasného dozrievania. Je vysoko odolný voči chorobám a škodcom
"Basil"Stredná rastová sila, kompaktný zväzok s hmotnosťou do 215 gBobule čierno-modrej farby, predĺžené, predĺžené, s obsahom cukru do 16,1%Predčasné zrenie. Vysoká zimná odolnosť
Madeline ananásRastlina so strednou rastovou silou, zhluky strednej hustoty, kónické alebo valcové, s hmotnosťou do 215 gBobule sú stredne dlhé, oválne, biele, dužina je chutná a šťavnatá. Produktivita z každého kríka do 4,56 kgTabuľka odrôd z Moskovskej poľnohospodárskej akadémie Timiryazev. Ovplyvnené chorobami na úrovni 40%, roztoče - 60%
"Dream Squint"Priemerná rastová sila kríkov, zväzok valca, s hmotnosťou do 215 gBobule sú stredne oválne, červenkasto hnedé. Výťažok z kríka je takmer 4 kgUniverzálna odroda hrozna, skoro. Výskyt choroby bez liečby nepresahuje 60%
"Biely zázrak"Priemerná výška. Banda s hmotnosťou 1,50 kg alebo viac, krásna, mierne sypká konzistenciaBobule sú veľmi veľké, do 15 g, biele, podlhovasto zaoblené. Buničina je mäsitá, šťavnatá, chuť je veľmi príjemná. Produktivita je dostatočne vysokáSkorá splatnosť. Zvýšená odolnosť voči plesniam, oídiu a šedej hnilobe
"Bashkir smaragd"Kríky strednej intenzity, s dobre dozretými, silnými výhonkamiBobule sú okrúhleho tvaru, zelené, vo fáze úplného dozrievania získavajú zlatú farbu a priehľadnosť. Mierne voskovitý povlak, veľmi originálna a sladká chuťTabuľka, predčasne dozrievajúca. Odvodené Bashkir SNF. Zvýšená zimná odolnosť

Ako pestovať hrozno v Baškirsku

Príprava a výsadba sadeníc

Hrozno v Bashkirii, ktoré podlieha technológii výsadby, sa ľahko pestuje. Pri príprave sadeníc na výsadbu sa triedia. Dnes sa v Bashkirii často pestujú odrody, ktoré nemajú nižšiu kvalitu ako hrozno z južných oblastí. Poľnohospodárska technológia pestovania a pestovania je veľmi jednoduchá a dostupná aj pre začínajúcich záhradníkov:

 • sadenice hrozna sa odporúčajú vysádzať na jar po uplynutí posledných jarných mrazov;
 • minimálna vzdialenosť medzi kríkom vysadeným na mieste je meter a optimálna vzdialenosť by mala byť asi 1,5 - 2,0 m;
 • optimálna vzdialenosť medzi radmi hroznových kríkov by mala byť najmenej 3,0 ma samotné riadky by mali byť umiestnené v smere z juhu na sever;
 • na výsadbu sadeníc musíte vykopať diery, ktorých rozmery sú 0,55 x 0,55 ma hĺbka najmenej 0,55 až 0,65 m;
 • s blízkym výskytom podzemnej vody je potrebné vybaviť rastliny kvalitnou drenážou, ktorá zabraňuje rozkladu koreňov.

Pred výsadbou by sa malo do výsadbovej jamy naliať 10 kg humusu alebo zhnitého kompostu, do ktorého sa pridá 0,3 kg superfosfátu a 55 g síranu draselného. Potom sa naliaty pôdny substrát dôkladne vyleje vodou. Miesto rastu sadeníc by malo byť kolmé na pôdu vo výške 2 centimetre.

Ako pestovať hrozno v Baškirsku

Pri pestovaní hrozna na území Baškirska je potrebné prísne dodržiavať požiadavky poľnohospodárskej technológie, ktoré nie sú komplikované a majú pozitívny vplyv na vývoj rastliny a jej produktivitu.

Základné pravidlá starostlivosti

Pri pestovaní hrozna v neštandardných klimatických podmienkach je potrebné dbať najmä na včasné zavlažovanie viníc, burinu a uvoľňovanie pôdy. Niekoľkokrát počas sezóny by sa malo vykonávať preventívne ošetrenie proti chorobám a škodcom. Spracovanie musí byť ukončené tri týždne pred zberom.

Je vhodné vykonávať vysoko kvalitné mulčovanie pôdy pod kríkom viniča a výsadbu vybaviť hlbokým zavlažovacím systémom. Kombinácia zavlažovania so zavedením tekutých hnojív má priaznivý vplyv na rastliny.

Hroznový dresing

Štandardná starostlivosť o hrozno zahŕňa kŕmenie. Ako organické hnojivá sa odporúča používať kaly alebo vtáčí trus riedený vodou. Odporúča sa kŕmiť rastliny minerálnymi hnojivami v tekutej forme.

Vo vegetačnom štádiu sa spravidla vykonávajú asi tri vrchné obväzy koreňov a pár listových vrchných obväzov s mikroelementmi. Predpokladá sa, že pre úplný vývoj a bohaté plodenie kríkov hrozna potrebuje rastlina najmenej pätnásť základných prvkov, takže zavedenie komplexných hnojív pre hrozno dáva dobrý účinok. Ako hnojivo na báze potašového fosforu môžete použiť drevný popol v množstve 95 g na štvorcový meter vinice.

Strihacie kríky

Správne a včasné prerezávanie hroznovej kríky umožňuje nielen zväčšiť objem plodiny, ale má tiež pozitívny vplyv na ukazovatele chuti a kvality bobúľ. Orezanie je vhodné na jeseň, predtým, ako pokryje rastliny na zimu. Postup spočíva v každoročnom odstránení alebo skrátení ročných výhonkov av prípade potreby orezaní starých vetiev.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o vlastnostiach letného prerezávania hrozna.

Tipy vinohradníkov Bashkiru

Sadenice hrozna prispôsobené na pestovanie v Baškirsku odporúčajú skúsení pestovatelia, aby si ich kúpili od špecialistov špeciálneho selekčného centra, ktoré patrí k Poľnohospodárskemu výskumnému ústavu a nachádza sa v experimentálnej záhrade Kushnarenkovsky. Všetky tu chované rastliny sú zónované a optimálne prispôsobené relatívne zložitým klimatickým a pôdnym vlastnostiam regiónu.

Odrody hrozna pre Bashkiria

Záujem o hrozno sa už dávno objavuje v Baškirsku. Výsadba tejto rastliny sa čoraz častejšie nachádza na záhradných pozemkoch nielen skúsených pestovateľov, ale aj začiatočníkov. Aktívne teploty v tomto regióne niekedy presahujú ukazovatele moskovského regiónu, vďaka čomu je pestovanie hrozna veľmi sľubné a úspešné. Podľa vinárov Bashkiru sú vinohradnícke odrody a hybridné formy s náležitou starostlivosťou z roka na rok vysoko produktívne.Komentáre:

 1. Roark

  Šťastný nový rok!

 2. Goltigrel

  Aký je zvedavý. :)

 3. Vudolrajas

  Dopustíte sa chyby. Môžem to dokázať.

 4. Volmaran

  výborný nápad

 5. Arwood

  Ahoj všetci!Napíšte správu