Tipy

Zemiaky "Aurora": opis odrody a pestovateľské znaky

Zemiaky "Aurora": opis odrody a pestovateľské znaky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zrelé zemiaky „Aurora“ patria k odrodám stolov. Chovaný v roku 2006. Popis známky je daný majiteľom patentu, ktorým je výberová stanica Vsevolozhskaya CJSC. Odroda je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie pre severné, severozápadné a stredné pestovacie regióny a je určená na pestovanie v severných, severozápadných, stredných, Volžských Vyatkach, stredných čiernych zemiach, severných Kaukazoch, stredných Volbách a na Ďalekom východe.

Odrôdová charakteristika

Kríky sú vysoké, vzpriamene vzpriamené. Veľká kvetinová koruna, červenkasto-fialová farba. Oválne, pomerne veľké hľuzy. Priemerná hmotnosť zemiakov je 93,5 - 128,5 gramov. Šupka hľúz je hladká. Oči sú dosť malé. Lúpanie je čiastočne načervenalé. Krémové mäso. Obsahuje 14,1 - 17,2% škrobu. Obdobie od vzniku po technickú zrelosť je 80 - 85 dní. Množstvo riadu. Chuťové vlastnosti koreňovej zeleniny sú vynikajúce. Obchodná kvalita je vysoká.

Výhody a nevýhody

Zemiaky odrody Aurora ocenia záhradníci pre tieto výhody:

 • maximálna úroda dosahuje 415,5 c / ha;
 • údaje o komoditnej úrovni na úrovni 85 - 90%;
 • udržanie zemiakových hľúz je 94%;
 • zvýšená odolnosť voči patogénu rakoviny zemiakov;
 • zvýšená odolnosť proti cystotvornej háďatke zemiakovej;
 • skvelá chuť;
 • varené zemiakové drobky;
 • Atraktívny vzhľad hľúz.

Opis odrody zaručuje strednú citlivosť vrcholov zemiakov a koreňových plodín na neskorú hnilobu.

Aký druh zemiakov si vybrať

Dátumy a vlastnosti vykládky

Hľuzy zemiakov Aurora by sa mali pripraviť na výsadbu na jeseň. Upravený materiál by sa mal skladovať až do jari na tienistom mieste. Hľuzy zemiakov je potrebné položiť na klíčenie približne 30 - 35 dní pred výsadbou na otvorenom priestranstve. Je zakázané pestovať zemiakové hľuzy klíčené v tmavých a teplých miestnostiach.

Technológia jarnej výsadby zemiakov Aurora je takáto:

 1. Pri vykopávaní by sa malo do pôdy zaviesť približne 15 - 20 g dusičnanu amónneho alebo 10 - 15 g močoviny na každý štvorcový meter plochy;
 2. Dôležitou podmienkou vysokej produktivity počas pestovania tejto odrody je prítomnosť dostatočne hlbokej ornej vrstvy, ktorá stimuluje dobrý a kvalitný vývoj koreňového systému zemiakov.
 3. Výsadba sa vykonáva pomocou ošetrených hľúz s dostatočným zahrievaním pôdy na osobnom pozemku určenom na pestovanie zemiakov.

Najvyššia produktivita zemiakov Aurora sa pozoruje pri pestovaní na záplavových územiach, ako aj na sodno-podzolických, stredne ílovitých alebo ľahkých hlinkách a hlinitých pôdach s neutrálnou alebo mierne zásaditou reakciou.

Pravidlá starostlivosti

Na získanie vysokej úrody zemiakov odrody Aurora nestačí správne zasadiť. Musíte sa riadiť základnými pravidlami starostlivosti o túto zeleninu.

 • Pred hromadným výskytom sadeníc by sa malo vykonávať dvojité zavŕtanie výsadieb kovovým hrableom;
 • po výskyte sadeníc, ktoré dosiahnu výšku 5 centimetrov, sa pôda medzi zemiakovými kríkmi ošetrí motykou do hĺbky najviac 10 cm;
 • po dosiahnutí výšky rastlín 12 - 14 cm sa vykoná povinné haldenie, stimuluje výskyt ďalších stolonov a zlepšuje tvorbu hľúz;
 • v prípade nedostatočného predsadenia pôdy hnojivami sa odporúča vykonať tri obväzy pomocou kalu alebo roztoku na báze trusu vtákov;
 • minerálne hnojivá sa odporúčajú rozptýliť v riadkoch a zavrieť do pôdy pomocou motyky;
 • pri pravidelnom zalievaní sa hnojivo nanáša okamžite po daždi;
 • Táto odroda veľmi zle reaguje na tvorbu pôdnej kôry, preto by sa mala včas eliminovať plytkým uvoľnením.

Optimálny čas na zber zemiakov zodpovedá času uschnutia a odumretia leteckých častí rastlín vrátane listov a stoniek. Súbor poľnohospodárskych postupov a opatrovateľských opatrení by mal zahŕňať akcie zamerané na prevenciu infekcie rastlín chorobami, ako aj šírenie vírusových alebo iných infekcií v záhrade.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o odrodových vlastnostiach zemiakov Assol.

Recenzie záhradníkov

Je potrebné poznamenať, že zemiaky Aurora neustále dostávajú vysoké známky a pozitívne recenzie od záhradníkov. Zemiaky tejto odrody sa vyznačujú vysokou produktivitou, asi 30 hľúzami v jednom hniezde a krásnym vzhľadu zarovnaných koreňových plodín. Zemiaky majú vynikajúcu chuť a drobivosť pri varení. Odroda vykazuje vynikajúce výsledky v tepelnom spracovaní a je nielen dobrá pri varení a vyprážaní, ale je tiež vhodná pre šaláty a šťouchané zemiaky.

Mnoho pestovateľov zemiakov zaznamenáva zvýšenie výnosov tejto odrody pri mulčovaní výsadieb suchou slamou alebo senom. Odroda je dokonale prispôsobená na pestovanie aj v nedostatočne priaznivých podmienkach. Zmeny počasia a klimatické podmienky majú veľmi zriedkavo negatívny vplyv. Zemiaky tejto odrody sú navyše veľmi zriedkavo postihnuté chorobami a prakticky sa na spracovanie nemusia používať silné chemikálie, vďaka ktorým sú výsledné rastlinné produkty čo najužitočnejšie a najšetrnejšie k životnému prostrediu.

Ako pestovať zemiaky zo semien