Rada

Popis odrody paradajok Kupchikha, jej výhody a kultivácia

Popis odrody paradajok Kupchikha, jej výhody a kultivácia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každú sezónu obyvatelia leta aktualizujú arzenál pestovaných odrôd paradajok novými vzorkami. Uprednostňujú sa nenáročné a plodné paradajky. Presne taká je paradajka obchodníka.

Opis odrody

Kupcova manželka f1 je vhodná na pestovanie na otvorenom poli aj v skleníku. Plody je možné konzumovať čerstvé, spracované, konzervované.

Odroda patrí k skorému dozrievaniu, od vzrastu sadeníc po dozretie prvých paradajok, trvá 90–95 dní. Výška rastlín dosahuje 80 centimetrov. Bush je určený. Listy sú veľké, tmavozelenej farby. Na jednom štetci môže vzniknúť 5-6 paradajok.

Plody sú hladké, guľaté, mierne sploštené. Buničina strednej hustoty. V zrelosti majú sýtočervenú farbu. Počet semenných hniezd je od 4 do 6. Hmotnosť jedného rajčiaka dosahuje 250 gramov. Ako dokazujú početné recenzie záhradníkov, plody majú vynikajúce chuťové vlastnosti.

Na otvorenom poli je výnos na meter štvorcový až 17 kg zrelých paradajok, v skleníkových podmienkach je tento údaj mierne znížený - až 15 kilogramov.

Opis odrody naznačuje, že sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti verticilóze, ako aj proti vädnutiu fusária.

Hlavné výhody odrody

Tí, ktorí zasadili Obchodníka na svoje stránky, dokázali oceniť množstvo výhod, ktoré sú vlastné tejto konkrétnej odrode. Tie obsahujú:

 • odolnosť voči najbežnejším chorobám;
 • odolnosť voči vysokým teplotám;
 • možnosť predčasného zberu;
 • priateľské dozrievanie ovocia;
 • vynikajúca kvalita uchovania a prenosnosti;
 • nevyžaduje pripnutie.

Väčšina z tých, ktorí sa pokúsili vypestovať paradajku odrody Kupchikha v priemyselnom meradle, poznamenala, že úroda po zbere si môže uchovať svoju predajnosť a chuť až mesiac a pol.

Rastúce vlastnosti

Charakteristika odrody naznačuje, že na získanie skoršej úrody sa odporúča vysiať sadenice v marci. Semená klíčte pri teplote 20 - 22 ° C. V procese rastu potrebujú sadenice komplexné kŕmenie, ktoré sa vykonáva 2-3 krát. Týždeň predtým, ako sa plánuje výsadba paradajok na otvorenom teréne, začnú tvrdnúť.

Aby ste z tejto odrody získali dobrú úrodu, musíte si vyzdvihnúť záhon s ľahkou a úrodnou pôdou bohatou na živiny. Môžete použiť miesta, kde predtým rástli strukoviny, mrkva, uhorky, cibuľa a podobne. Na jednom štvorcovom metri sú umiestnené 3 - 4 kríky. Keď sa plody začnú formovať, odporúča sa komplexné minerálne hnojenie. Počas celého obdobia rastu je potrebné uvoľnenie a včasné odstránenie buriny.

Paradajky potrebujú stabilné zavlažovanie, vysoká vlhkosť vzduchu však negatívne ovplyvňuje stav kríkov. Mali by ste sa riadiť tým, koľko ornice vyschne. Po západe slnka rastliny zalejte. Je lepšie, ak je voda teplá.

Ako preventívne opatrenie môžete pôdu ošetriť popolom a samotné paradajky postriekať zmesou Bordeaux.

Tí letní obyvatelia, ktorí osobne vychovali obchodníka, boli výsledkom spokojní. Jedna žena povedala, že kvôli experimentu zasadila na radu suseda iba niekoľko kríkov. Výsledkom bolo, že úroda stačila nielen na čerstvé šaláty, ale aj na drobnú prípravu na zimu. V porovnaní s inou odrodou, ktorú dlho pestovala v krajine, sa obchodník ukázal ako nesporný vodca a v budúcej sezóne si vyslúžil právo na miesto v záhrade.

Táto odroda paradajok má určitú nevýhodu - je hybridná. Z tohto dôvodu je nemožné samostatne zbierať semená a získať rovnakú vynikajúcu úrodu v budúcom roku, musíte neustále kupovať nové. Ale to je len maličkosť v porovnaní s výhodami, ktoré tieto paradajky majú.


Pozri si video: Sázíme rajčata - kompletní postup + buchar (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Taveon

  What the right phrase ... super, brilliant idea

 2. Broderik

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať.

 3. Fejas

  I think very interesting topic. I suggest you discuss this here or in PM.

 4. Oswell

  Som finále, je mi ľúto, ale nepribližuje sa ku mne. Existujú aj ďalšie varianty?

 5. Rowen

  Plne zdieľam váš názor. Je na tom niečo a je to dobrý nápad. Podporím ťa.Napíšte správu