Rada

Produktivita, vlastnosti a popis odrody paradajok Marmalade

Produktivita, vlastnosti a popis odrody paradajok Marmalade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Marmalade je relatívne nová odroda, ktorá si napriek svojmu nedávnemu uvedeniu na trh už dokázala získať svojich fanúšikov a obdivovateľov.

Vlastnosti odrody

Charakteristickým znakom tejto odrody je jej žiarivo žltá farba, ktorá skutočne pripomína takú lahodnú pochúťku ako marmeláda.

Táto odroda sa považuje za určujúcu odrodu s skorým dozrievaním. Zber sa začína 90-100 dní po výsadbe. Samotné kríky sú skôr poddimenzované a dorastajú (v závislosti od podmienok) až 80 - 130 cm.

Ideálne na kultiváciu na otvorenom poli aj v skleníku. Kríky vyžadujú podväzok a formáciu, počas ktorej sa odporúča ponechať 1-2 pongóny, ak ich necháte viac, potom sa výnos odrody výrazne zníži a samotné paradajky trochu stratia svoje vlastnosti v súvislosti s kvalitou a veľkosťou.

Olistenie kríkov je stredné, listy sú jemnej zelenej farby s ľahkým zamatovým povlakom. Plody sú guľatého tvaru, jasne slnečnej farby, dosahujú veľkosť 80 - 110 cm.

Recenzie spotrebiteľov naznačujú veľmi vysokú chuť. Plody sú sladké, mäsité, pomerne husté. Jemná chuť podobná marmeládovej pochúťke.

Výhodou tejto odrody sú vynikajúce prepravné schopnosti a krásny úctyhodný vzhľad. Odroda je vhodná na domáce aj komerčné pestovanie.

Výťažok tejto odrodovej odrody má vynikajúce vlastnosti. Tí záhradníci a obyvatelia leta, ktorí zasadili gumovú paradajku, tvrdia, že je celkom možné zozbierať až 4 - 5 kilogramov zrelej a sladkej zeleniny z jedného kríka za sezónu.

Opis takýchto paradajok by bol neúplný bez charakterizácie ich odolnosti voči rôznym druhom škodcov a chorôb. Takže záhradníci a obyvatelia leta oboznámení s touto odrodou tvrdia, že je odolná doslova voči všetkým chorobám.

Recenzie naznačujú, že aj keď ďalšie odrody napadnuté neskorou plesňou rástli vedľa rajčiaka marmelády, deklarovaná paradajka tým vôbec neutrpela. Jeho kríky boli zdravé, zelené a konáre praskali ovocím.

Ďalším znakom, ktorý odlišuje túto paradajku medzi jej príbuznými, je prítomnosť veľkého množstva betakaroténu, látky, ktorá je veľmi užitočná pre oči aj pre telo ako celok. Vďaka beta-karoténu v ovocí majú paradajky jasný slnečný odtieň. Tiež v jeho buničine je vysoký obsah cukrov a sušiny.

Prvé kvety tejto odrody sa objavujú nad 6 listami, ďalšie kvitnutie nastáva po 1-2 listoch.

Marmeláda paradajka je vhodná na čerstvú konzumáciu a na spracovanie. Robia sa z neho chutné a farebné šaláty, vynikajúce vyprážané, dusené a varené jedlá. Takéto nakladané paradajky alebo nakladané v zaváracom pohári na zimu vyzerajú veľmi úctyhodne. Získajú sa tiež chutné a aromatické džúsy, omáčky, kečupy z marmeládových odrôd paradajok.

Vlastnosti výsadby a pestovania

Táto odroda sa odporúča pestovať zo sadeníc. Za týmto účelom sa semená najskôr vysadia do samostatných nádob. Robia to koncom februára. Potom čakajú na svoje výhonky, a keď sa na semenáčkoch objaví 1-2 pravé listy, sadenice sa ponoria do samostatných kvetináčov. Teraz musíte počkať, kým sa na semenákoch objaví 5-6 pravých listov. V tejto dobe už môžete sadiť sadenice na otvorenom teréne.

Je dôležité vedieť. Táto odroda sa dobre osvedčila pri pestovaní v skleníkoch. Je len dôležité správne udržiavať teplotný režim v skleníkoch a pravidelne vetrať skleník.

Na otvorenom poli treba rastlinu podľa potreby polievať, pravidelne kypriť a odstraňovať burinu. Rastlina je milujúca slnko, takže miesto je vybrané na dobre osvetlenom mieste.

Pri dodržaní všetkých odporúčaní si môžete sami vypestovať také slnečné a chutné plody bez vynaloženia veľkého úsilia.


Pozri si video: Klimatizační buňka (December 2022).