Rada

Ako kŕmiť a hnojiť cukety počas kvitnutia a plodenia, aby sa urýchlilo dozrievanie

Ako kŕmiť a hnojiť cukety počas kvitnutia a plodenia, aby sa urýchlilo dozrievanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každý vie o výhodách cukety pre ľudské telo. Ak chcete pestovať zeleninu na záhrade a získať bohatú úrodu, musíte dodržiavať pravidlá poľnohospodárskej technológie. Označujú, ako kŕmiť cukety počas kvitnutia a plodenia, aby plody získali dobrú chuť.

Zeleninové plodiny je potrebné kŕmiť organickými a minerálnymi hnojivami.

Základný obväz na cuketu

Cuketa sa považuje za nenáročnú na starostlivosť, ale za dosť náročnú na kvalitu pôdy. Rastliny musíte vysadiť do vopred oplodnenej pôdy. Na to je najlepšie používať ekologické výrobky - hnoj alebo humus.

Typ hnojenia závisí od stavu pôdy. Ak je pôda voľná a dostatočne ľahká, potom sa do nej vloží hnoj a hustá a ťažká zem sa zriedi humusom a pieskom. Keď sú mladé rastliny už na posteliach, a nie v škatuliach vo forme sadeníc, musíte ich kŕmiť správne a včas.

Hnojenie cukety prebieha v niekoľkých fázach. Prvé hnojivo sa aplikuje v štádiu sadenice. Na tieto účely sa používa vo vode rozpustný komplexný minerálny prípravok. Nástroj je pripravený vopred a mladé sadenice sa ním polievajú raz týždenne. To stimuluje rast výhonkov a správne formuje koreňový systém.

Prípravok obsahuje také stopové prvky ako dusík, draslík, fosfor, železo, meď, arginín, tryptofán a fytohormóny. Sadenice môžete prihnojiť roztokom, kým nebudú vysadené na otvorených záhonoch.

Kultúra sa živí druhýkrát v štádiu tvorby kvetenstva. Často v tejto fáze používajú záhradníci kvasinkovú zmes. Obohatí pôdu o živiny a vitamíny.

Kvasinky obsahujú vitamíny skupiny B, E a H. Obsahujú tiež zlúčeniny medi, železa, vápnika a fosforu. Vrchný obväz z droždia sa pripraví nasledujúcim spôsobom: 200 g čerstvého droždia sa rozpustí v 1 litri vody a pridá sa ďalších 10 litrov teplej vody. Týmto roztokom je možné napájať každú zeleninovú plodinu. Niektorí záhradníci pridávajú do zmesi aj drevený popol. Na 10 litrov vody stačí 0,5 kg sušiny.

Vrchný obväz na báze kvasníc by sa mal nanášať opatrne, aby sa nedostal na lístie a kvety. Zelenina po takomto hnojení rastie pomerne aktívne. Táto metóda má ale aj svoje nevýhody - ochrana cukety kŕmenej kvasnicami nemusí vždy vyjsť z vysokej kvality. Preháňať to s týmto typom kŕmenia sa určite neoplatí. Stačí ho pridať raz počas obdobia tvorby kvetu.

Tretíkrát sa kŕmenie vykonáva počas hlavného obdobia kvitnutia. Môžete použiť organické hnojivá alebo zložité minerálne výrobky určené na tekvicu, melón a melón.

Niekedy sa na tieto účely používajú lieky. Hnojí sa najmä amoniakom a amoniakom; amoniak sa môže použiť na hnojenie nielen zeleninových, ale aj kvetinových plodín. Amoniak sa zriedi vo vode v nasledujúcom pomere: 50 ml alkoholu na 5 litrov vody.

Niektorí pestovatelia uprednostňujú použitie slabšieho roztoku amoniaku. Je pripravený z 10 litrov vody a 1 polievkovej lyžice. l. amoniak. Princíp používania produktu spočíva v tom, že tento liek je zlúčenina dusíka, ľahko sa spracováva rastlinami bez priťahovania baktérií. Typickými znakmi toho, že cuketám chýba dusík, sú nasledujúce ukazovatele:

 1. Zožltnuté listy spodného radu.
 2. Zelení sú malé a deformované.
 3. Stonky a listy sú krehké a krehké.
 4. Veľké množstvo zelene pri absencii súkvetia.
 5. Porážka kríkov hubami.
 6. Málo ovocia. Vädnutie cukety a výskyt žltých škvŕn na nich.
 7. Lístie zožltne a stočí sa po okrajoch.

Roztok amoniaku podporuje aktívny rast sadivového materiálu. Ak sa použije, klíčenie semien sa zvyšuje a urýchľuje a tvorba koreňového systému prebieha bez porúch.

Ošetrenie kyselinou boritou sa vykonáva už na vypestovaných sadeniciach. Droga urýchľuje produkciu a spracovanie dusíkatých látok rastlinami, zvyšuje syntézu chlorofylu v zeleni. Kyselina boritá zlepšuje chutnosť ovocia. Zvyšuje sa množstvo cukru v nich, stúpa hladina aminokyselín a vitamínov.

Vďaka kŕmeniu bórovým alkoholom kríky dobre rastú. Tvoria veľké množstvo vaječníkov a posilňujú koreňový systém. Rastlina má zvýšenú imunitu voči rôznym hubám a škodcom.

Existuje široká škála hnojív, ktoré sa môžu a mali by sa používať pri chove zeleninovej drene. Kultúra dobre reaguje na dusíkaté a draselné látky. Rastliny nimi oplodnené poskytujú bohatú a kvalitnú úrodu. Hlavnou vecou je správne a včas urobiť prípravy. Nadmerná ponuka hnojív môže viesť k opačnému efektu. Zvýšenie vrchného obväzu vyvoláva aktívny rast lístia a úplný nedostatok ovocia.

Ako kŕmiť cukety po výsadbe do zeme?

Po výsadbe sadeníc na posteliach musíte správne organizovať starostlivosť o ňu. V prvom rade je to kompetentné zalievanie, ktoré má svoje špecifiká. A nemenej dôležité je aj kŕmenie cuketou na otvorenom teréne. Má to tiež niekoľko etáp.

Prvá aplikácia hnojív nastáva 7-10 dní po výsadbe sadeníc. Do tejto doby sa korene sadeníc prispôsobia pôde a začnú aktívne absorbovať živiny z pôdy.

Je lepšie používať komplexné hnojivá. Počas tohto obdobia potrebuje mladá rastlina ďalšiu výživu a súbor výživných látok. V tejto fáze je použitie anorganických obväzov najbezpečnejšie.

S výskytom kvetenstva na kríkoch môžete vykonať druhé kŕmenie. Najčastejšie sa tu používajú organické látky alebo ľudové metódy. Prírodné, organické prípravky sú najúčinnejšie pri doplnkovej výžive rastlín. Patria sem: humus alebo kompost, hnoj, kurací trus, drevný popol, rašelina, bahno, piliny a kôra, zelený hnoj.

V závislosti od terénu a pôdnych podmienok si záhradníci vyberajú druh organických hnojív. Najčastejšie sa drevný popol používa na kultiváciu tekvice. Obohatí pôdu o živiny ako draslík, bór, horčík, železo, kremík, síra, mangán a vápnik. Popol je možné získať v procese spaľovania rôzneho dreva, ale aj tu musíte uplatniť základné zručnosti a vedomosti.

Takže popol, ktorý zostal po spaľovaní mladých konárov, obsahuje veľké množstvo draslíka. Väčšina vápnika zostáva zo starých konárov. Popol, ktorý zostal z rôznych bylín, lístia a koreňov rastlín, je bohatý na draslík a železo.

Záhradník by mal vedieť, že je prísne zakázané používať popol zo spaľovania domáceho odpadu.

Popol sa zavádza do pôdy v množstve 4 až 5 kg na 10 m². Môžete si pripraviť roztok dreveného popola, ktorý sa zaleje alebo nastrieka cuketovými kríkmi. Za to, 2 lyžice. popol sa rozpustí v 1 litri horúcej vody, dobre sa premieša a nechá sa ochladiť na izbovú teplotu.

Po výsadbe potrebujú mladé sadenice vždy minerálne obohatenie a ďalšiu výživu, pretože prechádzajú obdobím adaptácie na nové miesto.

Ako kŕmiť cukety počas kvitnutia?

V období kvitnutia je dôležité zvoliť pre tekvicu správne hnojivo. Skúsení pestovatelia zeleniny odporúčajú používať iba organické prísady, ale často je účinnejšie kombinované hnojenie.

Môžete napríklad použiť roztok dreveného popola v spojení so superfosfátom. Roztok popola je pripravený z 2 polievkových lyžičiek. popol a 5 litrov teplej vody. Pridajte 1-2 lyžice. fosfát a dobre premiešajte.

Listové kŕmenie cukety je populárne medzi záhradkármi. Spočíva v zalievaní výživným roztokom okolo záhonov a postreku samotných rastlín. Roztok sa pripraví z 0,5 l mulleinu a 1 l nitroammofosky.

Najobľúbenejším vrchným obväzom medzi záhradníkmi je Nitroammofoska. Obsahuje 3 hlavné zložky: dusík, draslík a fosfor. Na zavlažovanie okolo postelí môžete použiť aj kyselinu boritú s prídavkom vtáčieho trusu.

Použitie hnoja počas obdobia kvitnutia rastlín je dosť účinné, ale tu je dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá. Faktom je, že hnoj, ktorý padá na lístie alebo kvety, môže viesť k popáleniu rastliny. Odporúča sa ho zriediť vodou a jemne aplikovať pod koreň, snažiac sa nepoškodiť stonky a zeleň kríka.

Ako kŕmiť cukety počas plodenia?

Hnojenie cukety počas obdobia dozrievania by sa malo uskutočňovať iba pomocou bezpečných alebo organických látok. Zelenina v tomto štádiu aktívne absorbuje všetky stopové prvky a minerály, ktoré majú priamy vplyv na ich chuť a kvalitu.

Počas obdobia plodenia je najlepšie používať látky ako:

 • superfosfát;
 • potašové prípravky;
 • močovina.

Z organických látok sa na kŕmenie cukety dobre hodí drevný popol, trus vtákov a kompost.

Je nevyhnutné pôdu obohatiť, pretože rastlina v tomto období trávi veľa energie. Aby ker nezvädol, ale aby priniesol bohatú úrodu, je potrebné cukete zabezpečiť zavedenie potrebných minerálov.

Ako dodatočne kŕmiť cuketu pre rast?

Na zvýšenie rastu zeleninovej plodiny sa najčastejšie používajú hotové roztoky, ktoré slúžia ako stimulátory rastu rastlín. Tieto lieky je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach.

Kyselina boritá alebo močovina sú obľúbené pre rast cukety; vynikajúce výsledky poskytuje aj použitie kyseliny boritej spolu s jódom. Rastliny dobre reagujú na tento druh výživy a zvýšenie rastu.

Môžete pripraviť roztok v nasledujúcich pomeroch: vezmite 0,5 lyžičky kyseliny boritej na 10 litrov teplej vody a pridajte 10 kvapiek jódu. Všetky sú zmiešané. Kvapalinu nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.

Jód pôsobí ako druh antiseptika. Na prevenciu sa postrekovanie jódom vykonáva niekoľkokrát počas vegetačného obdobia. Predídete tak výskytu plesní a škodlivého hmyzu.

Jód sa zmieša s mliekom. Účinok tohto riešenia trvá dlho. Rastliny získavajú imunitu pred infekciami a škodcami.

Keď sú cukety kŕmené, pomáhajú rastline vyvinúť sa z malého semienka do veľkého a úrodného kríčka, ktorého zelenina bude obsahovať živiny a vitamíny.


Pozri si video: Minútka z cukety. Rýchla večera za 20 minút (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Tygojar

  Skvelé slová

 2. Attwell

  Odpovedám na vašu žiadosť - žiadny problém.

 3. Cacanisius

  And what can I say then?

 4. Dushura

  Áno vážne.Pripojil som sa o všetko vyššie.Napíšte správu