Návrh

Zemiaková „modrá“: charakteristika odrody a pravidlá pestovania

Zemiaková „modrá“: charakteristika odrody a pravidlá pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teraz je nemožné si predstaviť, ako to urobiť bez zemiakov. Pripravené všetkými možnými spôsobmi, diverzifikuje náš každodenný a slávnostný stôl. Medzi mnohými uznávanými odrodami zemiakov je pozoruhodná odroda s neobvyklým názvom „Blue“.

Opis stupňa

Zemiaky "Golubizna" - rôzne ruské výbery. Je známy skôr amatérskym letným obyvateľom ako profesionálom. Kríky tejto koreňovej plodiny sú stredne veľké, nie príliš rozľahlé. Listy - tmavo zelená farba, objemné. V čase kvitnutia zemiakových kríkov môžete obdivovať, pretože podobajú sa na chrpy. Táto odroda zemiakov má neobvykle pomenovanie kvôli jasne modrej farbe kvetov.

Hľuzy tohto zemiaka s mnohými malými očami sú rozpoznateľné vďaka svojmu charakteristickému tvaru - zaoblené tupým vrcholom. Ich šupka je pokrytá jemnou sieťovinou. Tieto zemiaky vážia do 150 g. Ich dužina je biela, počas žiadneho tepelného spracovania nestmavne, čo je pri varení veľmi cenné.

Odrôdová charakteristika

Zemiaky „Golubizna“ sa týkajú odrôd v polovici sezóny. To znamená, že od času výsadby hľúz až po zber je potrebné počkať asi tri mesiace.

Zemiaky majú pri varení dobrú chuť a farbu, sú drobivé a vhodné na výrobu zemiakovej kaše a akýchkoľvek pokrmov na nej založených, napríklad hranoliek. Vďaka vysokému obsahu škrobu (až 20%) sa tento zemiak používa ako surovina pri priemyselnom spracovaní.

Táto odroda je medzi záhradníkmi všeobecne uznávaná vďaka týmto vlastnostiam:

 1. produktivita - vysoký a stabilný (nie menej ako pol tony zo sto). Podľa recenzií letných obyvateľov sa pri pestovaní hľúz zvyšuje ich výnos o 20 - 30%.
 2. Nenáročné na pôdu. Poskytuje dobrú úrodu na chudobných pôdach (ílovitých, ílových a pieskových).
 3. predajnosť - do 98%. Tento zemiak sa môže prepravovať na veľké vzdialenosti, je dobre skladovaný takmer do novej plodiny.
 4. vzhľad - hľuzy sú biele, biele.

Táto nenáročná odroda sa pestuje všade: v regióne Volha, v strednom regióne, na severnom Kaukaze, v Moldavsku, na Ukrajine av ďalších regiónoch.

Zemiaková „modrá“: znaky odrody

Výhody triedy

Toto sú obzvlášť cenné vlastnosti zemiakov modrých:

 • Tolerancia sucha vďaka schopnosti koreňového systému dorásť hlboko do pôdy pri hľadaní vody. Hľuzy sa môžu v obzvlášť suchom lete deformovať, ale ich množstvo, veľkosť a chuť tým netrpia.
 • Nízka citlivosť na extrémne teploty a predĺžená doba chladu.
 • Prispôsobiteľnosť podmienkam blízkeho umiestnenia podložia.
 • Má vysokú odolnosť voči väčšine vírusových chorôb zemiakov, hniloby, hniloby, chrasty.

Dátumy a pravidlá vykládky

 • Za najlepšie obdobie na pestovanie odrody "Golubizna" sa považuje začiatok mája. Ak sa ukázalo, že prameň je priateľský a teplý, môže sa uskutočniť o pár týždňov skôr. Pri výbere obdobia výsadby je potrebné vziať do úvahy, že teplota pôdy v hĺbke bajonetu lopaty je v tomto čase najmenej šesť stupňov.
 • Pri skorej výsadbe tohto zemiaka môžete získať lepšiu úrodu ako pri neskorej výsadbe. Výhodou je tu možnosť zavedenia väčšej dávky hnojiva a to, že hľuzy v tomto prípade majú čas dozrieť lepšie. A to zvyšuje ich „udržiavaciu kvalitu“ počas dlhodobého skladovania. A obsah škrobu v hľúzach získaných počas skorej výsadby je vyšší a dusičnany v nich sú menšie.
 • Na pestovanie veľkých hľúz by sa zemiakové jamy mali umiestňovať podľa schémy s rozmermi 70 x 30 cm. Semenné zemiaky, ktoré nevyžadujú veľké zemiaky, by sa mali pestovať hustejšie.
 • Pred výsadbou je lepšie krájať veľké zemiaky. Z toho plynie úžitok.
 • Pri výsadbe odrody "Blue" je prijateľné ako hrebeňová metóda a hrebeň. Ak sú podložie vody blízko, potom je prvá metóda lepšia.
 • Zemiaková „modrá“ potrebuje trikrát spracovanie kríkov proti škodcom a špecifickým chorobám. Úroda sa začína koncom leta. 2 týždne predtým je vhodné zbaviť sa žltkastých zemiakových vrcholkov.

Recenzie záhradníkov o odrode

O tomto zemiaku láskavo hovoria obyvatelia leta. Oceňuje sa nenáročnosť pri odchode, schopnosť reagovať na vrchný dresing, vysoká a stabilná produktivita za akýchkoľvek podmienok, odolnosť voči mnohým chorobám, ktoré ničia úrodu iných odrôd.

Považuje sa tiež za veľmi dôležité, aby ste mohli výrazne ušetriť na sadivovom materiáli bez toho, aby ste stratili konečný výsledok, a to rozrezaním veľkých zemiakov na niekoľko častí.

Podľa záhradkárov by sa hnojivá (najmä v piesočnatej pôde) mali aplikovať nasledovne:

 • do každej jamky pridajte lyžicu draslíka a superfosfátu;
 • Po zriedení vodou na polovicu sa musí humus naliať do otvoru, posypaný zemou na vrchu tak, aby sa zemiaky nedostali do styku s hnojivom.

Každý, kto pestuje zemiaky Golubizna, to pozná už mnoho rokov a nebude ho meniť na inú odrodu. Sú spokojní s vynikajúcou chuťou a vôňou.

Ako pestovať zemiaky zo semien

Odroda "Golubizna" - dlho uznávané zemiaky domácej selekcie - je vždy zaručená úroda pri minimálnych nákladoch, a to aj za nepriaznivých podmienok.Komentáre:

 1. Towley

  Bravo, myslím, že toto je obdivuhodný nápad

 2. Sevilin

  Jeden spam do komentárov... Autor, ak ma počuješ, napíš na tento email - sú tam dobré návrhy pre tvoj blog

 3. Emile

  Som veľmi veľký fanúšik koňaku. Milujem koňak natoľko, že si ho dovolím piť maximálne dvakrát do roka. Aký som fanúšik! Toto by mala byť oslava!

 4. Dailrajas

  Gratulujem, zdá sa mi to pozoruhodný nápad

 5. Jihad

  very useful room

 6. Dule

  Myslím, že sa robia chyby.

 7. Argo

  Blog je proste super, odporúčam všetkým známym!Napíšte správu