Rada

Pokyny na použitie fungicídu Antracol a mechanizmu účinku

Pokyny na použitie fungicídu Antracol a mechanizmu účinkuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na malom pozemku obyvatelia leta sadia uhorky, paradajky a baklažány. Ak záhradníci odburinia záhony, zistia, že listy na niektorých rastlinách sa začali krútiť a žltnúť, čo signalizuje infekciu neskorou plesňou. Pokiaľ nie sú plodiny ošetrené špeciálnymi prípravkami, je zbytočné počítať s úrodou. Antracolový fungicíd pomáha predchádzať rozvoju chorôb rastlín, v návode na použitie je rýchlosť spotreby, počet postrekov je uvedený osobitne pre rôzne plodiny.

Uvoľnenie formy a účelu produktu

Droga vyvinutá pred niekoľkými rokmi spoločnosťou Bayer je balená v rôznych veľkostiach vrecúšok a predáva sa v granulách a prášku. Kontaktný fungicíd sa používa na boj proti plesňovým chorobám ovocných stromov a zeleniny. Postrek jabĺk a sliviek prípravkom „Antracol“ pomáha predchádzať výskytu chrastavitosti, spracovanie paradajok bráni rozvoju neskorej plesne.

Účinná látka a mechanizmus účinku

Fungicíd sa nehromadí v bunkových membránach rastlín, ale zostáva na povrchu listu. Propinid obsiahnutý v produkte zabraňuje množeniu spór plesní, pretože inhibuje enzýmy zapojené do tohto procesu. Látka blokuje vývoj choroby. Ak sa zistí miera spotreby, liek „Antrakol“ nepoškodzuje rastliny, zlepšuje zloženie pôdy. Liečivo sa používa na prevenciu veľkého množstva chorôb spôsobených patogénnymi hubami.

Výhody a nevýhody fungicídu "Antracol"

Počas spracovania chemikália nevstupuje do rastliny, ale chráni povrch vrcholov a listov pred plesňovou infekciou.

Kontaktný fungicíd má veľa výhod:

  1. Kompozícia sa nezmýva počas zalievania a dažďa, pretože počas striekania sa vytvorí film.
  2. Stopové prvky obsiahnuté v základnej látke sú absorbované pôdou.
  3. Liek nie je návykový na patogénne mikroorganizmy.
  4. "Antrakol" nepredstavuje nebezpečenstvo pre ľudí, vtáky a užitočný hmyz.

Fungicídy sa striedajú s inými liekmi používanými na boj proti chorobám plodín. Produkt nemá negatívny vplyv na okolitú prírodu.

Ako správne pripraviť pracovné riešenie

Aby sa zabránilo aktivácii húb a aby sa zabránilo tejto chorobe, ovocné stromy a zeleninové plodiny sa postriekajú liekom Antrakol. Pred použitím fungicídu si musíte pozorne prečítať anotáciu. Prášok z balenia sa naleje do vedra s vodou, zmieša sa a použije sa, keď sa rozpustí. Miera spotreby drogy na sto metrov štvorcových pôdy je 15 g na spracovanie:

  • jablone - z chrastavitosti;
  • zemiaky - z phytophthory;
  • uhorky - zo šedej hniloby;
  • paradajky - z Alternaria.

V prípade hrozna sa roztok pripravuje trochu iným spôsobom. Granule sa spoja s litrom vody. Fungicíd účinne bojuje proti plesniam a šedej plesni, zabraňuje vzhľadu antraknózy.

Inštrukcie na používanie

Pripravený roztok sa naplní do nádoby záhradného postrekovača a kompozícia sa nastrieka na povrch rastlín. Procedúra sa začína za jasného a pokojného počasia. Vo veternom dni sa "Antrakol" môže dostať na iné plodiny bez toho, aby zakryl listy filmom.

Fungicíd účinkuje po 2 hodinách. Pri troch postrekoch nie sú jablone zasiahnuté chrastou, vinice nie sú zasiahnuté čiernou škvrnou.

Zemiaky a paradajky sú ošetrené prípravkom Antracol raz za 2 týždne, uhorky - dvakrát za leto. Postupy boja proti hubám na stromoch sa dokončujú mesiac pred dozretím plodov, na hrozne - 50 dní pred zberom.

Bezpečnosť pri práci s náradím

Na prípravu roztoku Antrakol a postrekovanie plodín je potrebné použiť rukavice. Na ochranu dýchacích ciest sa odporúča nosiť masku.

Zvyšky obalu musia byť zlikvidované.

Toxicita

Fungicíd je liek 3. triedy nebezpečnosti. Podľa pravidiel používania výrobok nepoškodzuje rastliny, nespôsobuje intoxikáciu ľudí. "Antrakol" nemá negatívny vplyv na vtáky, zvieratá, hmyz opeľujúci záhrady.

Kompatibilita s inými výrobkami

Liečivo vyvinuté špecialistami koncernu Bayer je možné kombinovať so všetkými fungicídmi, ktoré sa používajú na boj proti plesňovým chorobám. Liek "Antrakol" sa používa spolu s liekmi "Aktellik", "Ridomil" v kombinácii s liekmi "Topsin", "Topaz".

Skladovanie drogy

Kontaktný fungicíd má dlhú trvanlivosť, je to uvedené na obale. Pripravený roztok sa musí spotrebovať do jedného dňa. Liek "Antrakol" sa musí skladovať na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu domácich miláčikov a detí.

Liek stráca svoju účinnosť zmrazením.

Analógy

Na prevenciu plesňových infekcií v zeleninových plodinách a na ovocných stromoch a na liečenie chorôb sa môžu namiesto antracnolu použiť kontaktné fungicídy Polykarbacin, Ridomil Gold, Acrobat MC. Lieky majú odlišné zloženie, ale patria do rovnakej skupiny, pôsobia podobným spôsobom.