Inštrukcia

Zemiakový „barón“: skoré dozrievanie a vysoko výnosná odroda

Zemiakový „barón“: skoré dozrievanie a vysoko výnosná odrodaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiakový „barón“ od pôvodného Uralského vedeckého výskumného ústavu poľnohospodárskeho je zaradený do štátneho registra Ruskej federácie pre oblasť Volga-Vyatka a týka sa odrôd stolov skorého zrenia.

Opis stupňa

Kríky sú vysoké, vzpriamene vzpriamené. Kvetiny kvetín sú stredne veľké a maľované červenkasto-fialovou farbou. Listy sú stredne veľké, otvorené, zelené. Šupka zemiakových hľúz je hladká, žltá. Oči sú umiestnené v strednej hĺbke. Zrenie skoré zrenie. Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť trvá od 70 do 75 dní.

Tvar hľúz je oválny. Priemerná hmotnosť zemiakov sa môže pohybovať od 110 do 195 gramov. Buničina je svetlo žltá, s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami, neobsahuje viac ako 14,8% škrobu.

Charakteristiky predajnosti úrody sú vysoké. Majiteľ patentu poľnohospodárskeho ústavu pre vedecký výskum GNU Ural deklaruje veľmi kvalitné vlastnosti zemiakov barónových.

Výhody a nevýhody

Opis odrody okrem vysokej chuti a predajnosti zemiakov uvádza aj nasledujúce výhody:

 • vysoká odolnosť voči pôvodcom rakoviny zemiakov;
 • slabá citlivosť na cystotvornú háďatko zemiakové;
 • predajnosť odrody dosahuje 82 - 96%;
 • udržanie kvality je v priemere 95%;
 • celkový výnos pri náležitej starostlivosti môže dosiahnuť 235 kg / ha.

Podľa výsledkov pozorovaní All-ruského výskumného ústavu fytopatológie existuje citlivosť vrcholov a stredná citlivosť hľúz na neskorú pleseň. Pri pestovaní na poli je charakteristická pomerne silná porážka rastlín chrastavou obyčajnou.

Zemiakový „barón“ nemá prakticky žiadne nedostatky a je charakterizovaný ako úžasná odroda Ural, jedna z najlepších chutí v skupine skorého dozrievania.

Výber odrody zemiakov

Dátumy a vlastnosti vykládky

Ak chcete získať vysoký výnos skorých zemiakov, mali by ste dodržiavať poľnohospodársku techniku ​​pestovania, pričom by ste mali brať do úvahy biologické vlastnosti rastliny.

 1. Skoré zemiaky odrody Baron sa musia umiestňovať na vyvýšené, tieňované a dobre zohrievané plochy.
 2. Najlepšími predchodcami barónskych zemiakov sú kapusta a rôzne koreňové plodiny. Túto zeleninovú plodinu môžete pestovať na rovnakom mieste najviac dva roky v rade.
 3. Štandardná hĺbka úpravy pôdy v mieste výsadby zemiakov je najmenej 25 - 30 cm.
 4. Na štvorcový meter vysadenej plochy by sa malo pridať asi 15 - 20 gramov dusičnanu amónneho alebo 10 - 15 gramov močoviny.
 5. Na začiatok klíčenia hľúz pred výsadbou by mal byť mesiac a položiť ich do svetlých miestností pri teplote 12 - 18 ° C.
 6. Správne pripravené hľuzy zemiakov by mali mať silné výhonky, ktorých dĺžka nepresahuje 1 cm.

Výsadba skorých dozrievajúcich zemiakov barónu by sa mala vykonávať potom, ako sa pôda v oblasti vysadenia zahreje až na 8 stupňov tepla v hĺbke 10 cm.

Pravidlá starostlivosti

Hlavnou prácou v oblasti starostlivosti o skoré zemiaky odrody Baron, ktoré umožňujú získať vysoké výnosy, je včasná a dôkladná kontrola buriny a uvoľnenie pôdy. Dôležité udalosti sú tiež:

 • stimulácia výskytu výhonkov;
 • aktivácia tuberizácie;
 • prevencia ekologizácie hľúz zemiakov.

Hneď ako vrchy listov dosiahnu 20 cm, malo by sa vykonať prvé preventívne ošetrenie proti plesni. Na tento účel sa odporúča používať kombinované prípravky, z ktorých sú prostriedky obzvlášť účinné. "Acrobat" a "Ridomil Gold."

Obzvlášť dôležitým bodom pri starostlivosti o zemiaky akejkoľvek odrody, vrátane barónu, je včasná ochrana výsadieb pred chrobákom z Colorado pomocou najmodernejších a najúčinnejších liekov. Pri pestovaní takýchto skorých odrôd zemiakov, ako je barón, postačuje jedno preventívne ošetrenie. Na ochranu výsadby pred chrastavou je potrebné po zbere zasiať také rastlinné semená, ako je reďkovka, horčica alebo zimná raž. Na jar len vonia.

Neskoré jarné mrazy sú obzvlášť nebezpečné pre skorú výsadbu zemiakov. Zemiakové vrcholy môžu odumrieť, keď teplota klesne na -75 ° C. Hľuzy vydržia chladenie až na -45 ° C. Na ochranu zemiakových plantáží pred zamrznutím je žiaduce pokryť rastliny ďalšou vrstvou pôdy pomocou vysoko jednostranného uzemnenia širokou motykou. Dobrým výsledkom je okrem toho krytie malej plochy vykládok plastovým zábalom so zavlažovaním a dymom.

Ako pestovať zemiaky

Recenzie záhradníkov

Samozrejme, že jeden rok je veľmi ťažké posúdiť výnos a kvalitu pestovaných zemiakov. Po získaní prvej plodiny je však spätná väzba od väčšiny záhradníkov na odrodu Baron pozitívna. Po získaní vysokých výnosov v prvom roku už letní obyvatelia netrpezlivo hľadajú ďalšiu rozmanitosť a radi pestujú barón. Predčasné dozrievanie Zemiaky Baron vynikajú inými odrodami a spomedzi všetkých odrôd zemiakov s skorým dozrievaním sa považujú za jednu z najlepších chutí. Odroda je nenáročná a poskytuje vysoké výnosy, a to aj za nepriaznivých poveternostných podmienok.