Rada

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Jeho úroda je zjavne neviditeľná

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Jeho úroda je zjavne neviditeľná


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka „Viditeľne neviditeľná“ bola oficiálne zaregistrovaná začiatkom 2000. rokov. Sibírski chovatelia plodne pracovali na odrode, vďaka čomu vznikol vzhľad odrody, ktorá je optimálna pre nechránenú pôdu.

Táto zelenina navyše rastie ako pod fóliou, tak aj vo veľkej nádobe na balkóne.

Charakterizujúce paradajky

  1. Kultúra nemá vysoké lístie; napriek tomu, skôr ako ovocie dozreje, ker vyžaruje nádheru. Tvar listov je normálny, farba tmavozelená, veľkosť malá.
  2. Bush tejto odrody sa vyznačuje svojou silou, silnou stonkou. Ak je vysadený v skleníku alebo v teplom lete, bude mať dĺžku asi meter a na otvorenom teréne - o polovicu menej. Veľké množstvo vaječníkov je typické už pre prvý komplexný štetec, ktorý sa vytvorí nad štvrtým listom a potom sa objaví cez každý list.
  3. Pokiaľ ide o ovocie, paradajka má dlhšie ovocie. Úroda nás poteší počas celého vegetačného obdobia. Ak uprednostňujete pestovanie v skleníku, potom sa čerstvé paradajky objavia na stole až do druhého jesenného mesiaca.
  4. Samotné plody sa vyznačujú guľatým tvarom, dobrou hustotou, hmotnosťou - malé, prvé - o niečo viac ako 100 gramov, ďalšie - ešte menšie. Paradajky majú krásnu, ružovú, hladkú šupku.
  5. Ako určujúca odroda má táto odroda paradajok vynikajúci výnos. Nie je náhoda, že sa volá: nízke kríky, dalo by sa povedať, sú obsypané plodmi a každá rastlina pri správnej starostlivosti dáva až päť kilogramov optimálnych paradajok.

Prečo je opísaná odroda užitočná?

Paradajková zelenina „Viditeľne-neviditeľne“ je bohatá na veľa užitočných látok. Obsahujú slušné množstvo stopových prvkov a vitamínov, je tu taká vláknina, ktorá je nevyhnutná pre normálne trávenie. Dužina paradajok je vybavená dobre známym pigmentom lykopénom, ktorý je dôležitý pre správne fungovanie srdca a krvných ciev, pomáha pri liečbe očných chorôb a poskytuje prevenciu pred tvorbou nádorov.

Paradajky tejto odrody môžu pomôcť ľuďom trpiacim na gastritídu s nízkou kyslosťou. A biologické plnivá budú prospešné pre tých, ktorí bojujú s obezitou a nesprávnym fungovaním gastrointestinálneho traktu.

Zaoberáme sa semenami

Na výsev odrody rajčiakov „Viditeľne-neviditeľne“ je najoptimálnejším mesiacom marec. Pred týmto postupom sa uskutoční predsadená príprava semien. Pri absencii jeho spracovania výrobcom sa to deje nezávisle. Semená sa môžu štvrť hodiny uchovávať v roztoku manganistanu draselného ako dezinfekčného prostriedku. Navštívte špecializované miesta, kde sa predávajú lieky, ktoré eliminujú vírusové a plesňové choroby semien.

Musí sa otestovať klíčenie iného semena. Spustí sa do nádoby so slanou vodou, dobre sa premieša a nechá sa 6-7 minút. A tie semená, ktoré zostanú na vrchu, by sa mali vyhodiť: sú prázdne.

Podklad je pripravený vopred: skladá sa z troch základných častí - pozemku zo záhrady, riečneho piesku a rašelinovej zložky. Je tiež možné pridať drevný popol: bude pôsobiť ako užitočné hnojivo a udržiava hladinu kyslosti zmesi pre zeleninu normálnu.

Ako správne pripraviť sadenice

Pred procesom výsadby je pôda navlhčená slabým roztokom manganistanu draselného. Drážky v zemi by nemali byť vytvorené pod jeden a pol centimetra, v takom prípade ťažko prerazia a môžu odčerpávať silu. Je dôležité pripravené výsadby opäť navlhčiť, potom zabezpečiť filmovú ochranu a umiestniť na miesto plné tepla a tmy. Prvé výhonky by sa mali objaviť za päť dní, potom sa film odstráni a sadenice idú na miesto plné svetla.

Pre správny vývoj sadeníc a zabránenie ich rozťahovaniu je dôležité vytvoriť potrebné podmienky: udržujte teplotu v rozmedzí 20 - 23 ° C, vyhýbajte sa prievanu, nadmernej vlhkosti a nedostatku osvetlenia.

Počiatočný zber sa organizuje počas výskytu dvoch alebo troch vytvorených listov na plodoch. Recenzie sa v tomto procese líšia. Niektorí veria, že sa sadenice poškodia transplantáciou, zatiaľ čo iní veria v lepší rast a vývoj rastlín po zbere. Jedna vec je však nepopierateľná: klíčky sa aj tak presadia, ak sú umiestnené veľmi blízko pri sebe v jednej malej škatuľke.

Pri zmene kapacity klíčkov je dôležité vyhnúť sa ohýbaniu koreňov. Bush je umiestnený v kvetináči so hlinenou hrudou, kde sa počas vývojového obdobia dvakrát aplikujú hnojivá komplexného typu, napríklad „Gumat-Baikal“ alebo „Aelita“. Každý, kto už túto plodinu vysadil, vie, že optimálna výsadba kríkov nastáva pri 16 ° C bez nočného mrazu. Ak chcete pestovať zeleninu na balkóne, je rozumné mať po ruke netkaný obal, ktorý ochráni ovocie pred prírodnými rozmarmi.

Pestované kríky sa neodporúčajú na umiestnenie baklažánu, papriky alebo physalis na to isté miesto. Optimálnymi predchodcami odrody „Viditeľne neviditeľné“ sú bývalé záhony kapusty, uhorky, cibule alebo mrkvy.

O odrodových výhodách a nevýhodách

Opis odrody týchto paradajok svedčí o mnohých výhodách kultúry. Dnešní letní obyvatelia si zamilovali „Pravdepodobne-neviditeľne“ pre:

  1. Skoré dozrievanie. Kto by predsa nechcel čo najskôr vidieť plody svojej práce?
  2. Malá výška kríkov. Táto skutočnosť umožňuje pestovať nielen na veľkých plochách, ale aj priamo pred domom alebo dokonca pred mestskou lodžiou.
  3. Veľká veľkosť ovocia. Aj na balkóne vás krík poteší hodnotnou a celou zeleninou, a nie malými „hračkárskymi“ paradajkami.
  4. Vynikajúci výnos.
  5. Odolný voči mnohým nepríjemným léziám paradajok.

K početným a dôležitým plusom, opisu paradajok „Zjavne-neviditeľne“, pridávame ani nie tak mínusy, ako niektoré funkcie, ktoré by mali brať na vedomie obyvatelia leta. Kry sú veľmi rozmarné pre režim zavlažovania a pre hnojenie hnojivami. Tomu by sa mala venovať osobitná pozornosť vo fáze aktívneho rastu kríkov.

Charakteristika pozitívnych vlastností je oveľa širšia ako všetky negatívne nuansy. Nie je náhoda, že táto odroda už zhromaždila veľkú armádu osobných obdivovateľov, a to nielen v Rusku. Dôvera v dobrú úrodu a rovnováhu úsilia a výsledku sa napokon preukázala mnohokrát.


Pozri si video: Jak pěstovat rajčata tipy pro zvýšení úrody, jak je ochránit před plísní (Septembra 2022).