Rada

Charakteristika a opis odrody paradajok Krasnaya Grazd, jej úroda

Charakteristika a opis odrody paradajok Krasnaya Grazd, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Red Bunch (niekedy sa táto paradajka predáva pod názvom Sweet Million) je veľmi produktívna a nenáročná odroda. Zaľúbil sa do mnohých domácich záhradkárov pre všestrannosť použitia a vynikajúcu chuť ovocia.

Popis odrody paradajok Red Bunch

Odrodu paradajok Krasnaya Grozd vyšľachtila ruská poľnohospodárska firma Agroni. V roku 2008 bola zaregistrovaná v štátnom registri pre pestovanie na otvorenom poli a v skleníkoch.

Pred zakúpením sadivového materiálu je dôležité preštudovať si popis paradajky. To vám pomôže skontrolovať, či je odroda správna alebo nie.

Rastlina patrí k determinantom, rast kríka je obmedzený, výška hlavnej stonky nepresahuje 50-60 cm. Stonka je silná, vrchol musí byť zovretý tak, aby ker rástol do šírky. Líši sa vo vytvorení veľkého množstva štetcov posiatych paradajkami.

Smaragdovo zelené vrcholy, „zemiakového“ typu, nie pubertálne. Kvetenstvo odrody Krasnaya Grozd je jednoduché. Prvé kvetenstvo sa začína formovať po 6 - 7 listoch. Ďalej - po 1 - 2 listoch.

Koreňový systém rajčiaka je silný, rastie silno rôznymi smermi.

Hlavnou charakteristikou je imunita voči chorobám plodín nočnej kôry, ako je múčnatka. Recenzie niektorých záhradníkov, ktorí pestovali odrodu Krasnaya Grozd, hovoria, že pri silnom prievane pri pestovaní v skleníku môžu byť rastliny vystavené neskorej plesni.

Vysoká odolnosť voči náhlym zmenám teploty. Plodenie pokračuje počas celej sezóny. Vhodné na pestovanie na balkóne alebo zasklenej lodžii.

Vlastnosti ovocia

Paradajky Red Bunch patria k odrodám s skorým obdobím dozrievania. Úrodu môžete zbierať do 90 - 100 dní po objavení sa prvých výhonkov.

Na paradajke sa vytvorí veľa štetcov. Na niekoľkých prvých zhlukoch sa vytvorí 40 - 55 plodov, potom 20 - 30. Výnos je dobrý.

Paradajky nie sú veľké, asi 40 gr. Tvar ovocia je oválny. Dužina je šťavnatá, jemná, s príjemnou paradajkovou arómou. Koža je hladká, nie rebrovaná, skôr hustá. Nezrelé plody svetlozeleného odtieňa, keď zrejú, získavajú jasne červený odtieň, v blízkosti stopky je malá zelená škvrna.

V zelenine sa vytvorí malé množstvo semien a je v nej obsiahnuté minimálne množstvo sušiny. Paradajky odrody Krasnaya Grozd sú vhodné na prípravu šalátov, čerstvé jedlo a na konzerváciu ako celok. Dajú sa z nich pripraviť vynikajúce paradajkové džúsy, lečo a adjika.

Výhody a nevýhody paradajky

Recenzie poľnohospodárov, ktorí pestovali paradajky v ich oblasti, sú mimoriadne pozitívne. Ale napriek skutočnosti, že odroda má veľké množstvo výhod, má množstvo nevýhod.

Výhody:

  • Bohaté ovocie počas celej sezóny (z kríkov je možné zozbierať viac ako 10 kg ovocia);
  • Priateľské a skoré dozrievanie plodov;
  • Zeleninu môžete zbierať do októbra;
  • Vysoká chuť zeleniny;
  • Nie je potrebné zovretie;
  • Plody nepraskajú a môžu sa dlho skladovať;
  • Univerzálne použitie pri varení;
  • Môže sa pestovať vonku aj v interiéri.

Nevýhody:

  • V severných regiónoch je kultivácia možná iba v skleníkových podmienkach;
  • Pri silnom prievane môžu kríky ochorieť na neskorú pleseň.

Všeobecne sa u rajčiaka nezistili žiadne významné nedostatky.

Ako pestovať paradajky Red Bunch

Proces výsadby čerešňovej odrody Krasnaya Grozd je rovnaký ako u bežných paradajok. Výsev semien sa začína 20. februára. V prvom rade treba sadivový materiál vydezinfikovať v roztoku manganistanu draselného. Potom ich treba vysušiť a vysadiť do hĺbky 2 - 3 cm. Vzdialenosť medzi semenami by mala byť minimálne 1 cm.

Všetky odrody cherry paradajok musia byť ponorené. Neznášajú tesnosť, v takýchto podmienkach môžu zle rásť. Keď sa objavia prvé 3 - 4 listy, musíte sa potápať.

Na tento účel je možné použiť rašelinové poháre. Aby sa sadenice nezranili, je možné ich v týchto pohároch presadiť na trvalé miesto.

Miesto na výsadbu sadeníc by malo byť dobre osvetlené. Ak paradajkám chýba slnečné svetlo, začnú zle rásť a bolieť. Sadenice by sa mali vysádzať na úrodné, okysličené pôdy. Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 40 cm.

Ak chcete zvýšiť výnosy počas celej sezóny, musíte na paradajky aplikovať minerálne a organické hnojivá. Prvé kŕmenie sa vykonáva počas obdobia tvorby vaječníkov. Na 1 kg hnoja (môžete si vziať kurací trus alebo divinu) potrebujete 10 litrov vody. Týmto roztokom musíte zalievať kríky 2 - 3 týždne.

Druhé kŕmenie sa vykonáva počas obdobia plodenia. Musíte si vziať 10 litrov teplej vody, 1 kg zelenej trávy alebo hnoja a 1 polievková lyžica. l. akékoľvek minerálne hnojivo pre paradajky.

Odporúča sa vykonávať listové kŕmenie striedavo s koreňovými. V prvej polovici sezóny možno kríky postriekať roztokom močoviny (1 polievková lyžica močoviny a 1 g manganistanu draselného, ​​zriediť 10 litrov teplej vody).

Počas obdobia plodenia musia byť rastliny ošetrené roztokom síranu draselného, ​​dusitanu draselného alebo horčíka draselného (1 polievková lyžica. Hnojivo sa zriedi v 10 litroch teplej vody).


Pozri si video: AGRO Choroby rajčiakov a uhoriek STOP (November 2022).