Nápady

Najlepšie detské vodné vychádzky pre letné chaty

Najlepšie detské vodné vychádzky pre letné chaty


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Trávenie času na chate majú radi nielen dospelí, ale aj deti. A tak musíme prísť s niečím veľmi zábavným a zaujímavým pre deti, aby boli nadšené a nezasahovali do otcov a matiek. V krajine sa navrhuje vytvorenie vodnej jazdy.

Stalo sa tak, že všetko pre deti je príliš drahé. Detské oblečenie, hračky, športové potreby - všetko je ťažké kúpiť, a preto sa snažíme vyberať buď rozpočtové položky, alebo ich sami robiť.

Pokiaľ ide o jazdu na vode pre letné chaty, cena je spravidla vysoká. Človek sa musí len pozrieť na ponuky výrobcov, aby to najjednoduchšie nafukovacie bazény videli. Určite však dokážeme rýchlo a lacno zhromaždiť jedinečné budovy pre malé chuligány a možno aj malý vodný park v krajine, aby sme im poskytli dobrú a zábavnú dovolenku.

Bezpečnostné opatrenia: ktoré vodné jazdy sú nebezpečné

Na prvý pohľad sa môže zdať, že to nie je najlepší začiatok preskúmania našich domácich výrobkov. Sme však jednoducho povinní vás upozorniť na to, čo by mohlo byť vo vodných inštaláciách nebezpečné. Každý rodič sa bude snažiť zostaviť vodnú štruktúru, ktorá bude pre deti absolútne bezpečná, aby sa vyhlo materiálom a prvkom určeným odborníkmi, ako aj podľa pokynov týkajúcich sa správnej inštalácie.

Poďme hovoriť o trampolínach

Malá trampolína sa stane jednou z najobľúbenejších atrakcií, najmä ak sa nachádza nad bazénom. Môžete skočiť jeden po druhom, hrať sa s priateľmi, vrhnúť sa do vody a pobiť každého striekaním. Táto činnosť je však z nejakého dôvodu nebezpečná.

Na začiatku chceme venovať pozornosť nesúladu s parametrami montáže. Použitie lacných prvkov a špeciálneho príslušenstva zlej kvality často vedie k tomu, že trampolína sa zlomí pod váhou a ide na stranu. Okrem toho existuje vždy možnosť vyskočiť z bezpečnej oblasti nad vodou a pristáť napríklad pred bazénom alebo na palube. Sú možné nepriaznivé situácie, a preto je lepšie vylúčiť trampolíny, najmä domáce, zo zoznamu prvkov príťažlivosti.

Jedinou úplne bezpečnou možnosťou je nafukovacia trampolína so zavretými koncovými časťami, ktorá je umiestnená v strede bazéna.

O bezpečnosti snímok

Ďalej by ste mali zvážiť snímky. Úprimne povedané, vodné jazdy bez šmýkačiek sú vo všeobecnosti nezaujímavé. Preto ich nevylúčime, ale jednoducho vám povieme, ako sa vyhnúť nebezpečným momentom.

 • Posúvač by mal byť ľahký, ale pevne namontovaný tak, aby pri nadmernom množstve detí na hornej plošine nespadol na svoju stranu.
 • Posuvné teleso by malo byť zakúpené z plastu, zatiaľ čo na posuvnom povrchu by nemali byť žiadne vyčnievajúce upevňovacie prvky a ostré rohy, ktoré by sa mohli poraniť.
 • Je veľmi dôležité, aby šmykľavka pre bazén bola malá na výšku, s poistením na schodoch.

Mali by ste vedieť, že nafukovacie kĺzačky sú nielen lacnejšie, ale aj považované za bezpečnejšie.

Najnebezpečnejšie prvky

A nakoniec prvok, ktorý by nemal byť inštalovaný na atrakcii letnej chaty vôbec - rúrka na zostup alebo plávanie, naplnená vodou. Sú tu plastové aj nafukovacie rúry, ktoré sú veľmi zaujímavé, pretože predstavujú uzavretý priestor pre zostup alebo malé bludisko. Takýto prvok je mimoriadne nebezpečný, preto vám odporúčame, aby ste sa ho nezakúpili.

Tiež by ste mali vždy myslieť na kvalitné služby atrakcií. Čistenie vody, teplotné podmienky, kyslosť a ďalšie ukazovatele. Preto sa dnes kupuje špeciálne vybavenie pre bazény, ktoré je veľmi ľahké nájsť. Musí však mať vysokú kvalitu a musí byť inštalovaná tak, aby k nej deti nemali prístup počas hier.

Nafukovacia trampolína: tobogán

Bez ohľadu na skutočnosť, že jazda na vode sú špeciálne zariadenia, ktoré môžu deti trochu rozptýliť od veľmi zaneprázdnených rodičov, musíte sa raz a navždy naučiť jedno pravidlo: nikdy, aj keď ste veľmi zaneprázdnení, nenechávajte deti bez dozoru. Aspoň jeden dospelý musí dávať pozor na zástup tomboysov, na ktorých by sa mali nosiť vesty!

Vlastné zostavenie vodnej atrakcie

Zaujíma sa o mnoho potenciálnych kupujúcich: je možné zostaviť vodnú atrakciu vlastnými rukami? Kupujúci sa, samozrejme, zaujíma predovšetkým o túto otázku, pretože ak sa niečo kupuje po častiach, a nie v celej sade, musíte si byť istí, či bude sebazostavenie úspešné na získanie konštrukcie pracovnej vody. Naši odborníci tvrdia, že tento proces je nielen skutočný, ale aj čo najjednoduchší. Pre hlavné časti atrakcií letných chát, ktorými sú nafukovací alebo rámový bazén, ako aj šmykľavka a špeciálne vybavenie, sa do súpravy pridávajú podrobné pokyny a niekedy aj disky s videom zo zostavy. Preto je samozrejmé, že sebazostavenie uspeje. Ak sa nachádzate v ťažkej situácii, nezabudnite položiť otázku v špeciálnej časti našej webovej stránky.

Výber miesta na inštaláciu atrakcií pre deti

Inštalácia mini aquaparku je možná v každom rohu letnej chaty, kde to bude najpohodlnejšie. Najpresnejším rozhodnutím by však bolo nasledovať niekoľko rád od odborníkov:

 • Inštalácia detskej vodnej stavby sa vykonáva v bezprostrednej vizuálnej dostupnosti, pokiaľ možno nie viac ako 8-10 metrov od miesta odpočinku pre dospelých;
 • Ak je leto veľmi horúce, je vhodné nainštalovať vodnú atrakciu na otvorenom priestranstve s dobrým slnečným žiarením alebo v čiastočnom tieni;
 • Zamyslite sa tiež nad potrebou prívodu vody, jej vypúšťaním do kanalizácie alebo záhrady. Na to potrebujete blízke miesto komunikácií.

Najlepšie možnosti pre detské vodné zariadenia

Dnes existuje dostatočný počet ponúk, vďaka ktorým si kupujúci môžu vybrať podľa ceny, kvality, vzhľadu, všeobecného účelu, množstva zábavy pre jednu budovu atď. Dnes vám však predstavíme tie možnosti, ktoré sú najžiadanejšie a zároveň lacné. Mnohé z nich nevyzerajú ako vodný park a zostavujú sa samostatne. Zdá sa nám však, že sú to len tie najlepšie nápady, ktoré sa väčšine ľudí budú páčiť!

Vodné ihrisko „Letný dážď“

Najjednoduchšie vodné zariadenie pre letnú rezidenciu, ktoré sa dá ľahko zostaviť vlastnými rukami. V porovnaní so šmykľavkami, rúrkami, trampolínami a inými prvkami to nie je také bežné, ale deťom sa to naozaj páči!

Táto atrakcia je postavená okolo nafukovacieho bazéna pre deti. Stavba je komplex potrubí, kanvy a dýzy, ktoré deti zalievajú teplou vodou. Inštalácia prvkov je možná v akomkoľvek vhodnom poradí, vďaka čomu voda vyteká zhora, zboku a rovnomerne strieka zdola ako fontána.

Na montáž potrebujete sadu potrubí a dýz, regulátorov tlaku vody, ako aj čerpadlo pre bazén, vďaka čomu bude voda neustále cirkulovať.

Je potrebné zvážiť možnosť určitej zmeny v takejto vodnej štruktúre. Napríklad, keď je možné potrubie a zalievanie nainštalovať na trávnik alebo trávnik a nie nad bazén. Deti tak môžu len bežať pod pramienkami vody a baviť sa.

Element "Kráľ kopca" pre bazén

Tento prvok je veľmi obľúbený na pobreží a vo vodných parkoch, kde, ako viete, hlavnými návštevníkmi atrakcií sú dospelí. Potrebujeme však niečo, čo pomôže organizovať bezpečnú zábavu pre deti, a preto si môžeme zvoliť malú nafukovaciu štruktúru, ktorá bude nainštalovaná v strede bazéna. Je to potrebné na zaistenie bezpečnosti „porazených“ a hodených z hory počas takejto energickej a zaujímavej súťaže!

Obyčajný nafukovací šmykľavka a bazén

Podobné prvky výstavby veľkých komplexov alebo v samostatnej forme sa predávajú v mnohých maloobchodných predajniach. Preto nebude ťažké nájsť kvalitnú vodnú stavbu pre deti.

Snímka je nainštalovaná samostatne v bazéne, v jeho blízkosti alebo už je dodávaná v jednej sade. Zostup klesá bližšie k stredu bazéna a tiež vo vzdialenosti od strán. Sklíčko sa neustále nalieva vodou, aby sa uľahčilo zostupovanie a minimalizovalo zranenie, napríklad pri popálení pokožky trením proti suchému povrchu zostupu.

Vodná atrakcia je veľmi zaujímavá a je vhodná na súčasné použitie davu detí.

Vodná lopta pre detský bazén

Takmer každý videl vodnú guľu a vie presne, aké smiešne môže byť jej použitie v bazéne.

Muž je umiestnený do dutej gule. Guľa sa potom pripevní a spustí na hladinu vody. V dôsledku pohybov osoby vo vnútri sa lopta pohybuje náhodne, pohybuje sa náhodne a osoba vo vnútri padá, zakopne, vyletí. V skutočnosti to vyzerá veľmi vtipne, ale najzábavnejšia vnútri lopty je pre niekoho, kto sa odváža stať sa členom tejto atrakcie.

K dispozícii sú vodné gule pre detské bazény. Sú veľmi obľúbené u fidgetov. Oplatí sa nechať dieťa raz dovnútra, a to sa môže stať jeho obľúbenou hračkou.

Povinnou požiadavkou na používanie vodnej gule pre dieťa je prítomnosť asistenta pre dospelých, ako aj správne naplnenie bazéna tak, aby sa guľa nevyvalila z misky.

Nafukovacie člny a katamarány pre letný vodný park

Veľmi populárne sú aj miniatúrne kópie lodí pre dospelých, banánov, piluliek, skútrov, katamaránov. Môže to byť iba nafukovacia hračka podobná originálu, mala by však byť čo najbližšie skutočnému vodnému vozidlu, a to aj vo funkčnej časti.

Deti sa týmto hračkám veľmi páčia, pretože ich nielen jazdia okolo bazéna, ale tiež predpisujú určité scenáre pre svoje hry, pričom si myslia, že sú skutočnými kapitánmi lodí.

Vodné jazdy: druhová diverzita

Vždy existuje možnosť vytvoriť vodné prechádzky pre deti vlastnými rukami, a to nie je také ťažké, ako sa zdá na prvý pohľad. Sme si istí, že mnohí z našich čitateľov už prišli s niečím podobným alebo skopírovali pôvodný nápad, vďaka čomu bola zábava v ich letnej chate pre ich dieťa ešte zaujímavejšia. Ak teda chcete zdieľať podobný nápad, čakáme na vaše pripomienky!Komentáre:

 1. Zulkikinos

  I apologise, but, in my opinion, you are not right. I can prove it. Write to me in PM, we will discuss.

 2. Juk

  zaujímavé. Čakáme na nové správy na rovnakú tému :)

 3. Fenricage

  Bravo, skvelá odpoveď.

 4. Cyneleah

  Authoritative cognitive point of view ..Napíšte správu