Rada

Opis odrody papriky Kakadu a jej charakteristík

Opis odrody papriky Kakadu a jej charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie zeleniny na vašom webe je náročná úloha, ale sama sa úplne ospravedlňuje. Sladká paprika „Kakadu“, rozšírený druh tejto kultúry, si získala pozornosť obyvateľov leta pre svoju nenáročnosť, produktivitu. Meno dostalo vďaka tvaru ovocia podobnému zobákovi papagája.

Čo je to rastlina

Tento druh sa chová v dvoch farbách, červenej a žltej. Prvé sú navyše o niečo väčšie a dlhšie ako druhé.

Nie je ťažké nájsť podrobný popis odrody, je dôležité správne zohľadniť požiadavky a pravidlá pestovania. Potom môžete očakávať pozitívny výsledok.

Rastlina:

 • Výška: 1,4–1,5 m.
 • Doba dozrievania: 130-135 dní.

Ovocie:

 • Tvar: zakrivený.
 • Farba: červená.
 • Hmotnosť: 500 gr.
 • Dĺžka: 30 cm.
 • Chuť: vynikajúca.
 • Hrúbka steny: 60–80 mm.

Pestovanie sadeníc a výsadba v zemi

Charakteristika odrody odporúča pestovanie v skleníkoch. Vhodné pre otvorené terény iba v regiónoch s teplým podnebím. Použite metódu sadenice. Semená sa vysievajú vo februári alebo začiatkom marca. Ak použijete originálne osivo, nie je potrebné ho obväzovať. Osivo spracováva výrobca.

Po výskyte sadeníc je potrebné dodržať svetelné a teplotné podmienky. Dávkovaná zálievka a určité množstvo zálievok. Paprika netoleruje transplantáciu, preto sa musí potápať veľmi skoro, vo fáze vývoja kotyledónu.

Keď sa na rastline objaví 6. list, musí sa premiestniť na trvalé miesto. Zároveň sa na 1 m2 mať 4 rastliny. Sadenice papriky sa vysádzajú na dobre osvetlených miestach. Pretože hybrid netoleruje tiene.

Vlastnosti starostlivosti o rastliny

Povinné agrotechnické postupy pre korenie f1 Kakadu:

 • Odstránenie buriny.
 • Uvoľnenie.
 • Polievanie.
 • Vrchný obväz.

Rastlinu je možné polievať roztokmi trusu, hnoja, močoviny, popola. To dodá ďalšiu silu pre vývoj ovocia. Mulčovanie postelí sa vykonáva pomocou zhnitej slamy a sena.

Na získanie maximálneho výnosu sa rastlina vytvorí. Spočiatku v 3 kmeňoch, potom sa odstráni jeden najslabší. Zvyšné stonky sú zviazané dohromady a stiahnuté k podpore.

Zalievajte raz týždenne až do plodenia. Počas obdobia aktívneho dozrievania sa zvyšuje počet zavlažovaní a objem vody pre ne.

Objem úrody a použitie

Ak sú splnené všetky požiadavky, z 1 rastliny je možné získať 3 kg ovocia. Malo by sa monitorovať množstvo vlhkosti, ktoré rastlina prijíma, jej nedostatok vedie k spomaleniu rastu, vypadávajú vaječníky a kvety.

Na prípravu čerstvých šalátov sa používa zelenina. Vhodné na mrazenie a konzerváciu. Oblasť použitia je rozsiahla, korenie sa dá dobre skladovať v akejkoľvek forme.

Choroby a škodcovia

"Kakadu" je náchylný na neskorú pleseň. Nebezpečenstvo tejto choroby spočíva v tom, že sa môže aktivovať aj v štádiu pestovania sadeníc. Nezasahovanie môže viesť k odumretiu rastliny. Prevencia choroby sa uskutočňuje ošetrením rastliny fungicídmi. Postihnuté kríky musia byť odstránené.

Ak dôjde k porušeniu zavlažovacieho režimu a príliš prudkému kolísaniu teploty, môže sa vyvinúť horná hniloba. Aby ste sa vyhli smrti papriky, musíte dodržiavať normy.

Z hmyzích škodcov rastlina trpí roztočmi a voškami. Na boj proti nim sa kríky postriekajú roztokom dreveného popola.

Čo hovoria záhradníci o kakaduskom korení

Veľa užitočných informácií nájdete v čítaní recenzií letných obyvateľov o odrodách a hybridoch. Niektorí zdieľajú svoje skúsenosti, iní iba vyjadrujú svoj vlastný názor.

 • Larissa. Považuje túto odrodu za najlepšiu z najlepších. Opis papriky „Kakadu“ potvrdzujú výsledky na lôžkach. V dobrom roku od 1 m2 vyjde z toho 10 kg zeleniny. Chutné ovocie sa dobre prejaví v zimných prípravách a v čerstvých šalátoch. Nenáročný a veľmi produktívny hybrid.
 • Alexej. Pokus o pestovanie papriky na danom mieste bol neúspešný. Rastlina dorástla do uvedenej veľkosti, ale plody sú veľmi malé. Existuje viac výnosných odrôd, ktoré sa dajú pestovať bez námahy.
 • Vera Stepanovna. Rastie korenie 3 roky po sebe. Odroda predovšetkým láka skorým obdobím dozrievania. A samozrejme skvelá chuť a jeho mäsitosť.

Pestovanie papriky Kakadu vyžaduje určité skúsenosti. Preto by ste mali starostlivo preštudovať všetky vlastnosti, vlastnosti výsadby a starostlivosti.


Pozri si video: Papriky plněné houbovou směsí. poslední letní zelenina (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Ordman

  myslím, že sa mýliš. Som si istý. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 2. Alcott

  I think you are wrong. Enter we'll discuss it. Napíš mi v PM, povieme.

 3. Brecken

  Zistil som, že nemáš pravdu. Môžem to dokázať.Napíšte správu