Rada

Krok za krokom diagram, ako správne štipnúť paradajky v skleníku

Krok za krokom diagram, ako správne štipnúť paradajky v skleníku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre správne pestovanie paradajok hrá dôležitú úlohu znalosť toho, ako krok za krokom štipnúť paradajky v skleníku. Ak sa postup nevykoná, potom rastliny nebudú mať dostatok živín na tvorbu plodov. Potom dostanú veľa zelenej hmoty, minimum šťavnatých paradajok.

Účel zovretia, pravidlá jeho správania

Grasshopping je odstránenie prebytočných bočných výhonkov vyrastajúcich z pazúch listov alebo nevlastných detí. Účelom zovretia je:

 • tvorba jedného alebo dvoch stoniek rastliny;
 • získanie rýchlej úrody paradajok;
 • zvýšenie počtu plodov z jedného štvorcového metra skleníka;
 • zníženie rizika infekcie patogénnymi hubami;
 • predĺženie obdobia plodenia.

Musia sa odstrániť bočné procesy na stonke, pretože interferujú s vývojom ovocnej časti rastliny. Vyžadujú čo najviac živín, zbavujú hniezdne ovocie výživy.

Správne zovretie zahŕňa odtrhnutie prebytočných listov pred vysadením sadeníc v skleníku. A deväť dní po presadení sadeníc do uzavretej miestnosti sú po druhýkrát nevlastnými synmi. Teraz sa tento postup vykonáva po týždni. Hlavná vec je pozorovať, že nevlastní synovia nedosahovali dĺžku viac ako päť centimetrov.

Pred zaštipnutím paradajok v skleníku nie je rastlina zalievaná ani kŕmená.

Odstráňte prebytočné procesy nožnicami alebo krútením ručne. Po ukončení procedúry sa na mieste odstránenia ponechá pahýľ tri centimetre, ktorý neumožňuje, aby sa na tomto mieste objavili výhonky. V skleníku vykonávajú štipľanie paradajok, keď ráno miestnosť osvetlí slnko. Po odrezaní sa zelená hmota umiestni priamo na záhradný záhon. Začne sa rozkladať a uvoľňovať oxid uhličitý. Ale ak existuje možnosť infekcie plesňovými chorobami, potom je lepšie odstrániť roztrhané vetvy z miestnosti.

Štepec alebo ovocná kefa - Ako rozlišovať

Ak chcete paradajky zovrieť v skleníku, musíte pochopiť, čo si máte na stonkách vybrať. Ak je záhradník zle vyznaný v štruktúre paradajkového kríka, potom namiesto nevlastných synov možno odstrániť výhonky, ktoré prinášajú ovocie.

Extra výhonok začína svoj rast od pazuchy listu vyrastajúceho zo stonky rajčiaka. Medzi listom a kmeňom kríka sa začína vyvíjať nevlastný syn. Parazitické výhonky sú obzvlášť aktívne, keď sa objavia prvé kvetné zhluky. Potom dostanú tie živiny, ktoré sú určené na viazanie paradajok.

Aká je schéma pripínania vysokých odrôd paradajok

Neurčité paradajky sa pestujú v skleníku, potom dlho prinášajú ovocie a šťavnaté paradajky im dávajú štyri mesiace. Zvláštnosť ich výsadby v skleníkoch je nasledovná:

 1. Kríky sú vysadené v radoch so vzdialenosťou medzi nimi v metri - jeden a pol a medzi samotnými rastlinami - v tridsiatich centimetroch.
 2. Na podporu sa používajú buď kolíky alebo treláže s natiahnutým drôtom, špagát. Výška napätia je asi dva metre, pretože paradajky rýchlo dorastajú.
 3. Najlepšie je, aby neurčitý druh rástol v jednej stonke, menej často v dvoch.

Pre postup zovretia musí byť puzdro priviazané k čapom pomocou špagátu alebo špagátu. Všetci nevlastní synovia sú odstránení a každý týždeň sa odstráni jeden alebo dva listy. Zbavte sa lístia na dne stonky skôr, ako začnú tuhnúť prvé plody. Iba vrchol bude vo vysokých odrodách neporušený. Pre takúto schému na odstránenie výhonkov je potrebný vysoký skleník, veľké množstvo sadeníc.

Niektorí pestovatelia odporúčajú na zvýšenie úrody vytvoriť dve stonky. K vášni v skleníku potom dôjde inak. Proces, ktorý prechádza prvým kvetenstvom, je ponechaný a zvyšok je prerušený. Výsledný kmeň je viazaný na hlavný.

Teraz bude v dolnej časti paradajok viac ovocia a pohyb stonky nahor sa spomalí. Je dôležité zovrieť druhú stonku a zaviazať ju včas.

Pre skleníky sa uprednostňuje zovretie jednej stonky. Vykonaním podobnej schémy na vytvorenie kríka sa vytvorí viac priestoru v miestnosti. Zlepší sa vetranie spodnej časti rastliny, paradajky dostanú dostatok svetla.

Ktoré odrody sú vhodné na použitie v interiéroch

Medzi vysokými paradajkami majú vysoké výnosy v skleníkoch nasledujúce neurčité druhy:

 1. Z jedného kríka odrody Jane môžete získať až päť kilogramov veľkých paradajok. Pri zovretí sa zvyšuje počet plodov.
 2. Na konzervovanie sa používajú malé paradajky odrody Cherry red podobné strapcom hrozna.
 3. Janeho hybrid chutí vynikajúco v šalátoch.
 4. Chio chio san paradajky boli vyšľachtené pre skleníky. Okrem vynikajúcej chuti možno poznamenať všestrannosť účelu rastliny. Plody sú dobré do letných šalátov, solené, nakladané.

Vysoké paradajky sa považujú za ideálne do skleníka. Pri správnom zovretí kríkov sa dozrievanie plodov urýchľuje, plodia dlho v uzavretej zemi. O vysoké kríky sa navyše ľahko starajú.

Vyberieme stredne veľké a nízko rastúce paradajky

Pre polodeterminantné druhy zeleniny, ktoré dorastajú do priemernej výšky, sa vyberie zovretie dvoch stoniek. Náhradný výhonok pomôže zlepšiť plodenie, ak ho hlavný kmeň rýchlo dokončí. V prípade, že hlavná stonka pokračuje v plodení po ôsmich kefách, možno druhú odstrániť. V opačnom prípade si vyvinutý nevlastný syn vezme jedlo z ovocných konárov.

Pasenie paradajok v stredne veľkom skleníku si vyžaduje vytvorenie troch stoniek. V tomto prípade je proces ponechaný pod prvým kvetenstvom a potom pod ním ďalšie, silné a dobre vyvinuté. Zvyšok nevlastných synov upratuje.

Ak v skleníku existujú iba stredne veľké odrody paradajok, potom sa väčšina z nich spracuje na jednu stonku. Zvyšok, keď dokončia svoj rast, sa formuje do niekoľkých výhonkov.

Nízko rastúce odrody paradajok alebo determinantné sa pokúste zaštipnúť do jednej stonky alebo postup nevykonať vôbec. Ale sú to tieto rastliny, ktoré potešia skoré ovocie, ak vytvoria jednu stonku. Za týmto účelom ponecháva nevlastné dieťa na rastline iba dve alebo tri kvetenstvo. Po poslednom kvetenstve zovrite hornú časť hlavného výhonku.

Super nízko rastúce odrody prinášajú ovocie iba na prvých piatich alebo troch kvetenstvách. Preto stačí nechať na kríkoch dve alebo tri stonky. Každý výhonok môže mať až tri kvetenstvo. Čím viac výhonkov zostane, tým je pravdepodobnejšie, že ovocie nezreje včas.

Schéma zovretia paradajok v skleníku závisí od toho, koľko stoniek treba nechať a čo chcú dosiahnuť - skoré plodenie, predĺženie jeho trvania alebo vytvorenie príjemných podmienok pre paradajky v uzavretej miestnosti.

Zvláštnosti zovretia pre rôzne odrody

Pochopenie toho, ako správne zaštipnúť paradajky v skleníku, vzniká preto, že zo silne zarasteného kríka sa môže radovať iba začínajúci záhradník. Na oplátku dostane malé paradajky, veľa zelene a malú úrodu. Na to, aby ste mohli vyživovať ovocie, potrebujete skutočne veľké množstvo minerálov a vitamínov. Preto veľa odrôd paradajok vyžaduje kompetentné zovretie. A najlepšou možnosťou je vytvoriť jeden kmeň.

Ak je v skleníkoch málo miesta, potom čím menej stoniek na kríkoch, tým pohodlnejšie sa rastliny budú cítiť. Budú tiež prijímať potravu z pôdy, zo slnka, zo vzduchu. Úplné osvetlenie výsadby paradajok zlepší syntézu bielkovín v rastlinných bunkách. Dobrá cirkulácia vzduchu zabráni tomu, aby sa paradajky infikovali neskorou plesňou.

Pri zahustení výsadby sa pravdepodobnosť výskytu a rozšírenia plesňovej infekcie mnohokrát zvyšuje.

Vysoké druhy paradajok sú určite nevlastnými deťmi. Koľko stoniek zostáva, aby sa pozreli na správanie hlavného výhonku. Ak zastaví svoj rast, nahradí ho náhradná stonka. Najlepšie zo všetkého je, že krík prináša úrodu, na ktorej sa vyvíja päť až sedem súkvetí. Pri dlhom lete zostáva viac ovocných štetcov.

Vysoké paradajky v skleníku z polykarbonátu silno, a preto je potrebné riadiť proces rastu.

Pri starostlivosti o paradajky je dôležité nevynechať okamih zovretia. Bočné výhonky sa zberajú skôr, ako sa objaví prvý ovocný klaster. Je možné určiť jeho skorý vznik podľa prítomnosti šiesteho alebo desiateho listu na stonke.

Slabé rozvetvenie determinantných odrôd prestáva rásť samo. Preto stojí za to prerušiť bočné procesy až do okamihu, keď sa objavia tri kefy. V takom prípade zostáva iba jeden kmeň. Ak operácia nestihla byť vykonaná a výhonky sa už objavili, potom zostanú dve stonky. Jeden z nich musí byť silnejší. Je dôležité, aby kefy boli od seba vzdialené dva listy. Bez správneho tvarovania kefiek ich bude menej, čo znamená, že počet plodov sa zníži.

Odstraňovanie prebytočných výhonkov je ukončené začiatkom augusta. Vrcholy kríkov sú zovreté. Zostáva čakať na dozretie nasadených plodov.

Pěstovanie paradajok v skleníku je dôležitým bodom pri starostlivosti o zeleninovú plodinu. Tohto postupu sa netreba báť. Uskutočňuje sa rýchlo a dá podnet na vývoj kvetenstva, skoré nastavenie plodov.


Pozri si video: HDZ 23 2018 ŠPECIÁL PARADAJKY RAKÚSKO (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Garisar

  I beg your pardon that intervened ... At me a similar situation. We will consider.

 2. Malkis

  Blimey!

 3. Sherlock

  Myslím, že sa robia chyby. Pokúsme sa o tom diskutovať. Napíš mi v PM, hovorí s tebou.

 4. Zololkree

  Wacker, a magnificent phrase and is timelyNapíšte správu