Rada

Pokyny na použitie herbicídu Kaliber, miera spotreby a analógy

Pokyny na použitie herbicídu Kaliber, miera spotreby a analógyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

„Kaliber“ sa široko používa v poľnohospodárstve, herbicíd je účinný proti dvojklíčnolistovým burinám. Bol vyvinutý vysoko účinný liek založený na inovatívnych technológiách. Dve zložky v jej zložení ovplyvňujú rastové body burín a inhibujú bunkové delenie. Náprava funguje dokonca aj na poliach veľmi zarastených burinou. Plodiny sa ošetria v ktorejkoľvek fáze vývoja buriny.

Zloženie, forma uvoľňovania herbicídu "Calibre"

Pesticíd patrí do triedy sulfonylmočoviny. Kompozícia obsahuje tifensulforon-metyl v koncentrácii 500 g / kg a tribenuron-metyl 250 g / kg. Produkt sa vyrába vo forme 0,5 kg vo vode dispergovateľných granúl v balení z plastovej nádoby s odmerkou.

Ako funguje náprava

Aktívne zložky herbicídu začnú pôsobiť ihneď po ošetrení. Prenikajú listovými doskami, pohybujú sa do rastových bodov. Enzým aceolaktát syntáza zastaví svoju aktivitu. Po 2 hodinách prestáva dochádzať k deleniu buniek v burinách. Nemôžu konzumovať vlhkosť, živiny a nezasahujú do rastu a vývoja plodín. Porušenie tvorby chlorofylu a fotosyntézy a vädnutie burín sa pozoruje po 5 dňoch, po 15-20 úplne odumierajú. Proces je rýchlejší v teplom a vlhkom počasí. Herbicíd účinkuje, keď je teplota vzduchu +5 ° C.

Hlavné výhody a nevýhody

Poľnohospodári charakterizujú herbicíd ako účinný prostriedok a uvedomujú si jeho výhody:

 • zničenie širokej škály dvojklíčnolistových burín rastúcich v obilninách: v zime aj na jar;
 • selektívny účinok na obilniny: pšenica, jačmeň, od začiatku druhej fázy až do vytvorenia vlajkového listu;
 • trávy zomrú po 14 dňoch, pôvodca nemá žiadny vplyv na pšenicu, jačmeň;
 • pôsobí na silne zarastené oblasti;
 • doba spracovania môže byť odlišná: keď sa buriny práve objavili a v prípade ich premnoženia;
 • nízko toxický pre včely a ľudí;
 • neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa striedania plodín - látka sa v pôde rozloží v krátkom čase, po zbere obilia na jeseň alebo na jar je povolené vysievať akékoľvek plodiny.
 • „Kaliber“ zaručuje vysoký výnos;
 • môžete striekať zo zeme a z lietadla.

Medzi nedostatkami sa rozlišuje vysoká cena drogy - asi 15 tisíc rubľov na 1 kg.

Zoznam pestovaných plodín a miera výdavkov

Chemická látka je účinná proti jednoročným a viacročným burinám:

 • ambrózia, pelargónia, prasiatko, horčica čierna;
 • nevädza, Galinsoga 4-lúčové a malokveté, vikev;
 • poľná svätojánska;
 • lesník, zdochlina;
 • horal, žihľava, oxalis;
 • hviezdicovitý, šnúrkový, yarutka;
 • ďatelina, šalát;
 • harmanček, fialová, živica;
 • schiritsa, yarnotka.

Z jednoročných druhov dvojklíčnolistových burín, ktoré sú vysoko citlivé, vo fáze 2 - 6 listov a pri sejbe bodliaka sa vyžaduje bodliak v štádiu ružice 30 g / ha.

Pre svätojánsku (whorl), veroniku, fialovú, ambróziu, quinoa, púpavu - 40 g / ha.

Ak je veľa burín a ak prerástli (nevädza, svätojánsky zväz, svätojánsky chlieb) - 50 g / ha.

Príprava pracovného roztoku

"Kaliber" sa zriedi bezprostredne pred postrekom. Nádoba je naplnená vodou do ½, miešadlo sa zapne, pridá sa potrebné množstvo granúl „Calibre“. Vypnite mechanizmus a rozpustite Trend 90. Zvyšuje účinok, pôsobí ako lepidlo. Potom sa naleje viac vody. Pri zmiešaní s inými pesticídmi sa najskôr rozpustí „Calibre“, potom kompatibilná agrochemikália a potom „Trend 90“. Nastriekajte do suchého počasia bez vetra.

Pokyny na použitie herbicídu

Spracovanie sa vykonáva pomocou pozemnej alebo leteckej technológie. Je potrebné dodržiavať pravidlá dávkovania a striekania.

Sadzba g / haKultúryBurinySpotrebaFunkcie spracovania
30-50Jarné a zimné plodiny: pšenica, jačmeňLetničky, viacročné dvojklíčnolisty200-300 l / ha, pri spracovaní z lietadla - 50-100 l / haPrvé štádiá rastu buriny, výsev 2 - 3 listov pred vytvorením odnožovacieho uzla. Tiež s pridaním "Trend 90" a vo fáze vstupu do zrnitej trubice (1-2 internódia)
30 - 50 (A)Pšenica ozimná a jačmeň200-300 l / ha, s leteckým spracovaním - 50-100 l / ha.Na jar, keď plodiny odnožujú, sú buriny v počiatočnom štádiu rastu. Tiež s prípravkom „Trend 90“ a vo fáze predĺženia alebo vynorenia sa stonky do trubice na výsev

Bezpečnostné inžinierstvo

Pred chovom a spracovaním nezabudnite na ochranné prostriedky: pracovný odev, rukavice, masku. Po opláchnutí odevu exponované časti tela dôkladne umyte, vypláchnite ústa. Osoby s poruchami nervového systému, zažívacieho traktu, pečene, srdca, dýchacích orgánov by nemali byť postriekané herbicídom.

Stupeň toxicity

Herbicíd patrí do 3. triedy toxicity. Pre ľudí a včely to predstavuje malé nebezpečenstvo. Nie je možné ho použiť v ochrannom pásme vody.

Kedy nepoužívať?

Je zakázané vykonávať spracovanie:

 • ak sa predpokladá dážď za 3 hodiny;
 • plodiny nevyschli z rosy a dažďa.

Ak sú plodiny namáhané suchom alebo mrazom, mali by ste sa tiež vyhnúť použitiu herbicídu. Teplota vzduchu by sa mala zahriať na +5 ° C. Roztok sa nesmie dostať na okolité pestované plodiny. V prípade veľkého nahromadenia buriny zhromaždite maximálne množstvo kvapaliny.

Kompatibilita liekov

Prípravok „Calibre“ sa kombinuje s insekticídmi a fungicídmi, ktoré sú schválené na postrekovanie buriny na obilné plodiny. Neodporúča sa miešať liečivo s organofosforovými agrochemikáliami.

Pravidlá ukladania

Hotové riešenie sa musí spotrebovať do jedného dňa. Nádobu s zabalenou látkou je potrebné skladovať na suchom a chladnom mieste, kde teplota nie je nižšia ako +5 C.

Podobné prostriedky

Existujú herbicídy s rovnakou účinnou látkou: „Harmony“, „Tifi“, „Grenadier Maxi“, „Alpha Guard VDG“.

Podobné lieky s inými účinnými látkami: Disulam, Anlantis, Promeks.


Pozri si video: ÚŽASNÉ POUŽITIE STARÝCH DŽÍNSOV (August 2022).