Rada

Výkresy buniek pre nutriu a ako to urobiť sami doma

Výkresy buniek pre nutriu a ako to urobiť sami domaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nutria sa často pestuje na pomocných pozemkoch. Zvieratá majú krásnu hodnotnú kožušinu, chutné diétne mäso. Sú čisté, bystré, ich sledovanie je zaujímavé a poučné. Predtým, ako začnete s roztomilými zvieratami na vlastnom záhrade, mali by ste sa postarať o ich ustajnenie. Podrobný rozhovor dnes o existujúcich odrodách buniek pre nutriu.

Základné požiadavky na bunky nutrie

Tieto hlodavce sú nenáročné na chov, ale môžu ľahko hryzať cez drevenú klietku. Preto sú hlavné požiadavky na dom pre zvieratá: sila a priestor. Na výrobu klietky sú vhodné kovové siete s jemnými okami alebo kovová mriežka. Zvieratá teda budú mať dostatok čerstvého vzduchu, nebude mať možnosť uniknúť a majiteľ bude mať možnosť pozorovať domáce zvieratá. Každé zviera vyžaduje plochu 0,5 - 0,6 štvorcových metrov.

Klietka pre rodinu je vybraná najmenej 2,5 metra štvorcového. Ak je to potrebné na zimné držanie zvierat, urobí sa to teplé, letné verzie domov sú ľahšie, bez izolácie. Môžete vytvoriť ľahkú skladaciu štruktúru, s nástupom chladného počasia ju preniesť do teplej búdy. Je vhodné urobiť dom s bazénom, nutria vodu veľmi miluje, potrebujú ju pre plný rozvoj a zdravie.

Typy a vlastnosti

Klietky sa v závislosti od podnebia, v ktorom sa zvieratá chovajú, rozdelia na stacionárne, izolované a neizolované klietky. Svetelné klietky je možné premiestniť do kôlne alebo na dvor, v závislosti od poveternostných podmienok.

Pre letný obsah

V južných oblastiach sú zvieratá držané v klietkach z ľahkého kovu bez izolácie. Jedná sa o rám vyrobený z kovových rúrok, na ktorom je natiahnutá silná kovová sieťovina. Tieto domy sú silné, odolné, ľahko sa čistia a dezinfikujú. Jedinou nevýhodou je, že sú chladné a nie sú vhodné pre regióny s drsným podnebím.

Podlaha domu je tiež vyrobená zo sieťoviny, z vonkajšej strany je pod klietkou umiestnená vanička na zber odpadu. Sieťka na podlahe je malá, aby zabránila zvieratám zraniť si labky. Bočné a zadné steny môžu byť vyrobené z kovu, ale praktickejšie je použiť plochú bridlicu, ktorá nehnije, neabsorbuje vlhkosť a nehryzú ju zvieratá.

Šírka konštrukcie sa počíta tak, aby sa natiahnutá ruka dostala do najvzdialenejších rohov domu. Strecha je vyrobená z vlnitej bridlice, preglejky, plechov. Mal by byť odnímateľný pre ľahké čistenie v klietke.

Tiež domy sú vyrobené z dreva, kovových sudov, bridlice a tehál. Sú umiestnené v interiéroch alebo pod prístreškom, aby chránili zvieratá pred chladom a prievanom. V severných regiónoch sú zvieratá po celý rok držané v izolovaných prístreškoch. Dvere klietky sú vybavené silným zámkom, nutrie sú inteligentné zvieratá, sú schopné otvoriť klietku a uniknúť.

Letné voliéry

V lete obsahujú rodiny hlodavcov, ktoré tvoria 1 samec a 4 samice.

Dôležité: niekoľko samcov sa neusadí v tej istej miestnosti, nevychádzajú spolu dobre.

Voliéry sú priestranné, areál je oplotený sieťou zakopanou do zeme o 30-40 centimetrov. Podlahy sú betónové, jedna stena je ponechaná pletivom, druhá je pokrytá plochou bridlicou. Potom sa nutria bude môcť vyhrievať na slnku a relaxovať od horúčavy v tieni. Voliéra bude vybavená bazénom pre zvieratá. Výška krytu je najmenej 1 meter. Sú vybavené niekoľkými kusmi, ktoré oddeľujú rodiny od tehotných žien alebo mladých zvierat.

V ňom sú nainštalované domy, aby sa zvieratá mohli schovať pred počasím. Domy sú postavené z dreva, sú zvnútra pokryté sieťou alebo pokryté bridlicou, aby nutrie nehlodali štruktúru.

Trvalé bunky

V teplých oblastiach sú trvalé klietky stavané z tehál, kameňov alebo kvádrov. Bočné a zadné steny konštrukcie sú murované z tehál, vpredu je vyrobená mriežka z výstuže a dvere. Takáto klietka je teplejšia ako kovová, ale nedá sa s ňou hýbať, preto je taký príbytok pre zvieratá namontovaný pri úplnej absencii chladného počasia v regióne.

Možnosti návrhu

Dom by mal byť pohodlný pre zvieratá, pre majiteľa je dôležitá aj pevnosť a odolnosť konštrukcie.

Prízemná budova

Voliéra alebo prízemná budova je najoptimálnejším bývaním pre nutriu. Priestrannosť, schopnosť chodiť, prítomnosť bazéna - to sú ideálne podmienky pre zvieratá.

Pre rodinu 5 osôb si vo voliére postavia dom z tehál, betónu alebo kameňa:

 • dĺžka - 1,0-1,2 metra;
 • šírka - 0,8-0,9 metra;
 • výška prednej časti - od 0,7 do 1,0 metra;
 • výška zadnej steny je 0,5-0,7 metra.

Dom je zvnútra rozdelený na 2 polovice: na odpočinok a kŕmenie. S veľkým počtom hospodárskych zvierat je postavených niekoľko budov. Dĺžka voliéry - 2,7 - 3 metre, šírka - 0,8 - 0,9 metra. Pre uľahčenie práce najskôr urobte výkresy voliéry označujúce všetky veľkosti. Strecha je vyrobená odnímateľná, vyrobená z bridlice, preglejky, kovu.

Drevený prenosný domček

Môže byť inštalovaný vonku alebo prinesený do interiéru v chladnom počasí. Takáto klietka bude nerentabilná pre veľké množstvo zvierat, ale v počiatočnej fáze chovu je celkom možné ju použiť. Pre klietku je vybrané silné drevo.

Z vnútornej strany sú steny klietky chránené sieťovinou alebo bridlicou. Podlaha klietky je vyrobená zo sieťoviny, pod ktorou je nahradená paleta. Predná časť s dvierkami je zo sieťoviny. Nie je ziskové vyrábať strop z dreva, drevo rýchlo zhnije, keď sa odparí moč a výkaly zvierat. Na strop použite kovový plech, bridlicu. Ubytovanie je rozdelené do 2 priehradiek. Kŕmidlá sú umiestnené v 1, nutrie žijú v 2.

Dizajn typu stodola

S týmto typom obsahu sú nutrie umiestnené v stodole, ak je to potrebné, samostatne prechádzajú do voliéry, tesne pripevnenej k jednej zo stien, cez vyrobený otvor. V chladnom počasí je šachta upchatá a blokuje prístup do miestnosti pre mrazivý vzduch. Voliéra je tiež pripevnená zo sieťoviny. Vo vnútri stodoly je priehradka pre zvieratá oplotená roštom alebo sieťou.

Viacúrovňové

Viacúrovňové štruktúry významne šetria priestor a používajú sa u veľkého počtu zvierat alebo u mladých zvierat. Rám klietky je vyrobený z kovu alebo dreva, základ tvorí kovové pletivo alebo mriežka z výstuže. Pre uľahčenie čistenia palety sú klietky umiestnené jeden nad druhým, pričom medzi nimi je vzdialenosť 10 - 15 centimetrov.

Ohrada pre mladý dobytok

V lete je vhodné umiestňovať mladé nutrie do voliér, nad ktorými je pripevnený prístrešok. Vo voliére sa naleje betónová podlaha, po obvode sú namontované kovové alebo drevené stĺpiky, na ktoré je natiahnuté kovové pletivo. Podlahy sú posypané pieskom alebo pilinami. Voliéra je rozdelená na 2 časti: v jednej žijú zvieratá a v druhej plavecká oblasť s bazénom.

Ďalšie možnosti

Pre nutriu môžete použiť klietky, kde žili králiky, kúpiť si klietky, v ktorých žili polárne líšky alebo líšky na najbližšej kožušinovej farme.

Odporúčania týkajúce sa výberu

Pri výbere typu bunky pre nutriu je potrebné vziať do úvahy:

 • poveternostné podmienky v regióne;
 • počet zvierat;
 • štrukturálna pevnosť;
 • jeho trvanlivosť.

Preto skúsení odborníci na výživu uprednostňujú kovové klietky. Zvieratá nemôžu poškodiť štruktúry, nehnijú z odpadových látok zvierat, bunky sú dobre viditeľné a umyté. Na zimu sa konštrukcie odstránia do teplej búdy, v lete sa umiestnia pod búdu, aby boli chránené pred slnkom a dažďom.

Ako si vyrobiť klietku vlastnými rukami doma

Nutričný dom si môžete vyrobiť sami.

Potrebné materiály a nástroje

Pre zariadenie prenosného domu budete potrebovať:

 • trámy z masívneho dreva;
 • pena na tepelnú izoláciu;
 • kovové pletivo na steny;
 • kovová drážka pre podlahu;
 • plochá a vlnová bridlica;
 • preglejka.

Z nástrojov, ktoré potrebujete:

 • píla na drevo;
 • samorezné skrutky;
 • pravítko;
 • nožnice na kov.

Materiály na výrobu nájdete na vlastnej farme alebo na zbernom mieste šrotu.

Príprava bunkového lešenia

Najprv musíte pripraviť výkres s rozmermi budúceho domu a potrebnými detailmi. Potom je rám vyrobený z tyče do veľkosti. Je potrebné urobiť základňu pre bočné steny, zozadu a spredu.

Inštalácia sieťoviny

Sieťka je natiahnutá cez drevený rám, poskytuje ochranu zvnútra, celá konštrukcia je pripevnená samoreznými skrutkami. Všetky drevené časti klietky sú z vnútornej strany uzavreté sieťkou alebo plochou bridlicou, aby ich hlodavce nemohli poškodiť.

Preglejková vrstva a strop

Na sieťovinu sa zvnútra kladie preglejka. Pena je pevne zafixovaná na preglejke a pokrytá ďalším plátom preglejky. Výsledkom je silný a teplý „vrstvený koláč“. Podlaha klietky je vyrobená z kovových zárezov. Dvere sú vyrobené z kovovej sieťoviny. Strecha je list z bridlice alebo je vyrobený z otváracieho kovu so závesom. Z preglejky môžete urobiť strechu a zvnútra ju orezať kovom.

Pod klietkou je inštalovaná plastová alebo kovová vanička na odpad, vo vnútri sú stacionárne napájačky a napájačky. Ľudia, ktorí chovajú nutriu a tí, ktorí majú pre zábavu zvieratá, majú samozrejme iné ciele. Pre domáce chovanie týchto zvierat je klietka zakúpená v obchode s domácimi zvieratami celkom vhodná a pre osobný dvorček si každý majiteľ nájde tú najlepšiu voľbu pre seba z mnohých navrhovaných a poskytne svojim zvieratám pohodlné životné podmienky.


Pozri si video: Entrevista com Samy Dana. The Noite 290620 (August 2022).