Rada

Charakteristika a opis odrody paradajok Hali Gali, jej úroda

Charakteristika a opis odrody paradajok Hali Gali, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Hali Gali má nielen vtipné meno. Upravuje vzhľad ovocia, okrúhleho s malým nosom, vo veselej nálade. Tento nový hybrid sa dá pestovať vonku na juhu. Na Sibíri a na Urale, pod dočasným prístreškom alebo v akomkoľvek type skleníka.

Popis

Paradajky Hali Gali f1 dozrievajú skoro. Patrí do skupiny hybridov s ranným dozrievaním. Od výskytu prvých výhonkov až po zber zrelých plodov to trvá o niečo viac ako 100 dní (100 - 110). Podľa druhu rastu sú určujúce paradajky Hali Gali. Rast kríka na otvorenom poli je 80 cm (100 cm). Kry sú silné, husto pokryté stredne veľkými listami. Prvé kvetenstvo sa vytvára na 5 alebo 7 kvetenstvách.

Ovocie

Plody sú pomerne veľké. Priemerná hmotnosť nepresahuje 250 g. Farba dužiny a šupky zrelých paradajok je jasná, bohatá, červená. Pôvodný tvar je zaoblený s predĺženým výtokom, veľmi atraktívny pre záhradkárov zaoberajúcich sa zberom.

Hubové paradajky vyzerajú skvele v nádobách so zimnými kyslými uhorkami. Ovocie chutí vynikajúco. Ranné paradajky začiatkom leta sú hlavnými dodávateľmi vitamínov. Pripravujú sa z nich chutné letné šaláty, polievka gazpacho, omáčky na mäso.

Výnos hybridu otvorenej pôdy je 8 kg z 1 m², keď sa pestuje v skleníku - takmer dvakrát vyššia (15 kg / m²). Tento počet paradajok, ktorý je predmetom schémy výsadby vo výfukových plynoch 50 * 40 cm, je asi 5 koreňov na meter štvorcový.

Dôstojnosť

Vlastnosti, ktoré sú dôležité pri analýze odrody, sú uvedené v tabuľke.

NehnuteľnosťPopis
Imunitavírus tabakovej mozaiky, neskorá pleseň, bakteriálna škvrna
postoj k vysokým letným teplotámtepluvzdorný
plodiacipretiahol
kvalita ovociavysoká
postoj k dopravedlhodobá preprava je povolená

O nevýhodách. Veľká úroda sa získava iba pri použití hnojív. Bez koreňového, listového obväzu je to podpriemerné.

Čo hovoria záhradníci

Štúdiom recenzií záhradníkov je ľahšie pochopiť, či je v tejto sezóne potrebná konkrétna odroda a koľko koreňov treba zasadiť.

Ivan, Tula

Minulú sezónu som zasadil niekoľko koreňov Hali Gali. Nepáčilo sa mu podnebie ani môj odchod, ale prejavil sa priemerným výťažkom, chuť bola pod 4 bodmi, nie všetky paradajky mali hrdlá. Možno semená neboli kvalitné.

Sergej, Michurinsk

Hali Gali je v našom skleníku už štvrtý rok. Sadíme iba 4 kríky. Umiestnili sme ho na 1 m². Kŕmime, nevlastné dieťa. Z každého kríka vyberte vedro s paradajkami.

Pristátie

Hybrid je z hľadiska načasovania skorý, takže semená sadeníc môžete vysievať v marci a apríli. Paradajky v obidvoch prípadoch budú mať čas dozrieť. Proces pestovania sadeníc pred ich presadením do OG alebo skleníka bude trvať 50-60 dní. Po dosiahnutí tohto veku mladé paradajky ľahšie znášajú stres počas transplantácie, menej ochorejú, rýchlejšie kvitnú.

Rada. Semená sejte do plytkých tácok. Zakryte ich fóliou, čím vytvoríte priaznivé prostredie pre rýchle klíčenie. Ponorte sa, keď majú klíčky až 5 cm.

Je dôležité správne určiť čas, kedy je potrebné presadiť do výfukových plynov (skleník), neexistujú paradajky, ktoré sa neboja jarných mrazov, a to treba brať do úvahy pri výsadbe.

V nečernozemskej zóne sú vysadené v záhrade 10. júna, pod oblúkmi 15. - 20. mája a v skleníku po 20. apríli. Dobrú úrodu je možné dosiahnuť pri dodržaní schémy výsadby, výsadba viac ako 6 koreňov na 1 m² sa neodporúča.

Starostlivosť

Hlavná starostlivosť sa začína 2 týždne po výsadbe sadeníc v OG (skleníku). V prvom rade sa paradajky zalejú a nakŕmia. Na vrchný obväz nie je potrebné kupovať minerálne hnojivá.

Ak máte plastový alebo železný sud, môžete si vyrobiť bylinkový nálev užitočný pre paradajky. Zoberte akúkoľvek bylinu, naplňte sud o ⅔ a naplňte ho vodou. Po 5-7 dňoch je hnojivo pripravené, do zálievky musíte pridať 1-1,5 litra.

Kŕmte druhýkrát, keď kvitne Hali Gali, tretí - keď sa začnú vytvárať vaječníky. Pri zakladaní ovocia používajte hnojivá, ktoré zahŕňajú draslík a fosfor.

Pozor. V druhej polovici leta nepoužívajte hnojivá obsahujúce dusík.

Je potrebné tvarovať paradajkové kry. Nevlastné deti pravidelne odstraňujte. Je lepšie udržiavať ker na 2 stonkách. Pri nalievaní ovocia sa zvyšuje zaťaženie konárov. Počas celej sezóny musíte priviazať vetvy k podpore.

Záver

Charakteristiky a popis odrody paradajok Hali Gali sú zaujímavé pre milovníkov paradajok. Zaujme univerzálnym použitím a originálnym vzhľadom hybridu. Výber tejto odrody vám umožní mať vo vašej strave veľké a sladké skoré paradajky už začiatkom júla.


Pozri si video: VYSEV (November 2022).