Nápady

Vlastnosti pestovania muštového hrozna: výber, opis a odrody

Vlastnosti pestovania muštového hrozna: výber, opis a odrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Existuje pomerne veľa hybridných foriem muškátového orieška a odrôd hrozna. Muškátové hrozno bolo známe starovekým Grékom a Rimanom. V stredoveku boli odrody muštového hrozna mimoriadne populárne v Taliansku a vo Francúzsku.

Vlastnosti muštového hrozna

V akejkoľvek odrode muškátu alebo hybridnej forme hrozna sa najživšie tóny muškátu prejavujú výlučne v štádiu fyziologickej zrelosti plodu kvôli prítomnosti ternoidných zlúčenín obsiahnutých v koži bobúľ, ako aj buničiny pod kožou.

Veľmi dôležité sú vysokokvalitné a chuťové vlastnosti plodov. Mnoho ľudí má chuť muškátového orecha a bobule sú celkom sladké a majú výrazné fytoncidálne vlastnosti, vďaka ktorým sa zlepšuje mikroflóra gastrointestinálneho traktu.

Muštové hrozno je veľmi stará odroda, pochádza zo strednej Ázie. Muscat sa vo veľkej miere používal na celom svete a na jeho základe sa získalo mnoho nových, veľmi zaujímavých a vysoko kvalitných odrôd.

„Kuban Muscat“: vlastnosti odrody

Popis a fotografie populárnych odrôd

Popularita odrôd muškátového oriešku už mnoho desaťročí neklesla a úroveň tohto hrozna sa stále zvažuje "Muscat of Alexandria" a Hamburger Muscat ktoré majú bezkonkurenčnú chuť. Tieto odrody sú však veľmi citlivé na mráz a nemajú dostatočnú odolnosť voči chorobám. Z týchto dôvodov mnohí vinári opustili svoju kultiváciu v prospech novšieho a udržateľnejšieho muška.

Odroda / hybridDoba zreniaBush popisBerry popisvymenovaniestabilita
„Muscatské leto“111-121 dníVysoká. Kefy s objemom 0,61 - 0,71 kg alebo viac, valcové, so strednou hustotou.Oválne, mierne predĺžené, 7-8,5 g, jantárovej farby, s muškátovým orieškom. Buničina je mäsitá, veľmi šťavnatá. Obsah cukru - nie viac ako 20%, kyselina - 8,0 g / l.Cieľová reštauráciaZimná mrazuvzdornosť do -23 ° C. Zriedkavo postihnuté plesňou, stredný stupeň lézie oidiom.
„Muscat pink“140 dníBisexuálne kvitnutie. Kefa valcová alebo valcová, pomerne hustá, s hmotnosťou - do 214 gZaoblené, gaštanové, pokryté výraznou jarou. Pokožka nie je hustá. Buničina je šťavnatá, sladká, s výraznou muškátovou chuťou.Cieľová reštauráciaNestabilný na pleseň, významne ovplyvnený oídiom, fyloxérou a partiou listov. Nízky stupeň odolnosti voči zimným teplotám.
„Biely muškát“142 dníBisexuálne kvitnutie. Kefa je valcová alebo valcová, často s krídlom, s hustou konzistenciou. Priemerná hmotnosť do 455 gZaoblené, často zdeformované, so žlto-zlatým odtieňom. Šupka strednej hrúbky. Vláknina s vysokou šťavnatosťou a dostatočne výrazným muškátomUniverzálne použitieNestabilný na väčšinu chorôb a škodcov
„Muscat červený superearly“96 - 101 dníStredná alebo vysoká výška. Stredné a veľké kefy s hmotnosťou 0,3 - 0,6 kg, valcové, mierne husté a uvoľnenéZakrivené alebo mierne oválne, červené, po dozretí sa stávajú takmer čierno-fialovýmiCieľová reštauráciaPriemerná odolnosť proti plesniam, oidiu, nie je takmer ovplyvnená šedou hnilobou. Odolá mrazu až do -23 ° C
Muscat z Hamburgu147 dníStredná výška. Bisexuálne kvitnutie. Hroznový klaster je stredne veľký alebo veľký, kónický, rozvetvený, niekedy okrídlený, drobivý.Väčšinou veľká, hrachová. Hrozno je okrúhle a oválne, farba je fialovo-modrá s hustou pružinou. Koža je pomerne hustá. Buničina je mäsitá, šťavnatá.Univerzálny účelNie dosť zimné, odolné voči vírusovým a hubovým chorobám, ako aj proti fyloxere.
"Delight"111 - 122 dníStredná alebo vysoká. Kužeľové kefy, niekedy beztvaré, veľké a veľmi veľké, mierne husté.Veľký alebo veľmi veľký, mierne oválny, biely, s pálením na slnečnej strane, príjemnou chuťou, s výrazným obsahom cukru. Buničina s chrumkavosťou, harmonickou chuťou, šupka bobúľ je mierne hustá.Cieľová reštauráciaOdolnosť v zime v oblasti -25 ° C, zriedka ovplyvnená plesňou a šedou hnilobou.
Muscat DievskyPredčasné zrenieBisexuálny typ kvitnutia, rastliny sú vysoké. Štetce sú veľké a mierne voľné, bez odlupovania.Vážiaci až 20 g, biely, na slnečnej strane žltkastý, oválny alebo kužeľovitý tvar. Buničina je mäsovo šťavnatá, koža bobule je úplne zjedená.Cieľová reštauráciaTakmer nie sú ovplyvnené chorobami.
Muscat RusZreje veľmi skoroVeľké kefy, valcové, dlhé 16 - 18 cm.Má podlhovastý tvar, ružovožltú farbu, s hustou pokožkou, šťavnatou dužinou a jemným muškátovým orechom.Cieľová reštauráciaPrakticky nie sú ovplyvnené vírusovými chorobami.
"Taliansko"152 - 162 dníVysoká. Bisexuálne kvitnutie. Kefa je pomerne voľná, veľká, valcová, často rozvetvená, s hmotnosťou 0,6 kg.Veľmi veľký, oválny alebo oválny, žltkastý jantár, matný. Koža je silná, hustá. Buničina je mäsitá.Cieľová reštauráciaOdolnosť proti mrazu je nízka. Zriedkavo choré s plesňou, sivou hnilobou. Často zasiahnutý oidiom.
„Muscat Livadia“Predčasné zrenieStredná výška. Bisexuálne kvitnutie. Kefa je mierne voľná, veľká a rozvetvená s hmotnosťou do 0,55 kg.Veľké, oválne, zelenožlté alebo zlatožlté. Pokožka je tenká a odolná. Buničina je hustá a mäsitá.Cieľová reštauráciaOdolnosť proti mrazu do -21 ° C Takmer neovplyvnené fyloxérou, plesňou, oídiom, šedou hnilobou.

Funkcie starostlivosti

Včasná a najdôležitejšia správna implementácia starostlivosti o hroznové kríky je neoddeliteľnou súčasťou pestovania tejto rastliny. Muškátové oriešky nie sú vždy náročné a náchylné na starostlivosť. Vinice potrebujú tieto poľnohospodárske činnosti:

 1. Na zavlažovanie sa odporúča používať zavlažovací systém, ktorý veľmi efektívne zvlhčuje pôdu a zabraňuje nadmernému nadmernému zvlhčovaniu.
 2. Po manuálnom zavlažovaní je žiaduce vykonávať vysoko kvalitné mulčovanie zmesami rašelina a humus, ktoré poskytujú rastline dodatočnú výživu, ktorá je obzvlášť potrebná v štádiu aktívnej vegetácie.
 3. Do kategórie najdôležitejších a základných opatrení na starostlivosť o hroznové kríky patrí kompetentné a včasné prerezávanie, ktorým je možné potlačiť pozdĺžnu polaritu výhonkov, ako aj regulovať rast a rodenie plodín, čím sa vytvárajú najlepšie podmienky na osvetlenie a výmenu vzduchu.
 4. Pôda okolo kríkov hrozna a uličiek by sa mala pravidelne zbavovať burín a je tiež potrebné vykonávať vysoko kvalitné, ale nie príliš hlboké uvoľňovanie, ktoré zlepšuje vetranie.
 5. Je veľmi dôležité vykonávať účinné preventívne postrekovanie viníc s cieľom chrániť pred najnebezpečnejšími chorobami a škodcami. Na postrek by sa mali používať najúčinnejšie fungicídy a insekticídy. Okrem toho je dôležité dodržať čas spracovania rastlín, aby nedošlo k poškodeniu hrozna.

Správne položená vinica by mala byť vybavená podperami vo forme mreží, na ktorých je vinič pripevnený. Rovnako dôležitá je včasná ochrana mladých kríkov hrozna, ako aj hybridných foriem a odrôd, ktoré nie sú odolné voči zimným teplotám, ktoré sú nestabilné podľa ukazovateľov nízkej teploty. V regiónoch so závažnými klimatickými podmienkami sú chránené aj odrody hrozna a hybridy odolné voči komplexu.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o hrozne vína.

Recenzie vinárov

Napriek tomu, že mnoho záhradníkov uprednostňuje pestovanie bežných odrôd viniča, veľké množstvo vinohradníkov uprednostňuje muškátové orechy. Takéto odrody a hybridy majú veľmi nezvyčajnú charakteristickú chuť a arómu.

Mnoho záhradkárov sa v niektorých kruhoch obáva, že muškátové oriešky sú veľmi náročné a vyžadujú osobitnú pozornosť. Okrem toho sa chuťové vlastnosti letných muškátových orieškov veľmi líšia a môžu sa značne líšiť v závislosti od oblasti rastu a poveternostných podmienok.

Muškátové oriešky majú veľké množstvo výhod, ktoré vinári tak oceňujú. Okrem neštandardnej chuti sa takéto hrozno vyznačuje stálosťou plodov a obchodným vzhľadom bobúľ. Okrem toho majú záhradníci vynikajúcu príležitosť na predĺženie obdobia rozmnožovania rastlín a získanie stepnej plodiny, ktorá po dozrievaní nepomáha oddialiť dozrievanie viniča.

Hrozno má vynikajúce údaje „Muscat Pleven“, ktorá má podobný pôvod ako hrozno v Bulharsku a môže sa bezpečne považovať za jednu z najpopulárnejších a najlepších odrôd. Odroda má veľmi podobnú chuť. "Dar Voitovich"ktorého bobule majú veľmi peknú fialovú farbu.

Hlavné charakteristiky rôznych odrôd a hybridov muštového hrozna a foriem z nich odvodených sú vždy veľmi odlišné. Bobule môžu byť malé alebo veľmi veľké, so značným počtom semien alebo úplne bez semien, jasne fialové alebo takmer priehľadné na slnku.

Ako správne pestovať hrozno

Všetky tieto odrody a hybridy však kombinujú úžasné slnečné žiarenie a jedinečnú vôňu muškátov, ktorá sa môže líšiť od miernej a sotva badateľnej po výraznú. Každý vinár si pre neho môže vybrať najatraktívnejšieho muška, ktorý bude vynikajúcim a vysoko výnosným exemplárom v domácom vinohrade.Komentáre:

 1. Goltira

  In the life of every man, there comes a period when clean socks are easier to buy. And about the old woman there is porn Yeltsin Mandela In a crowded bus: Excuse me, man, won't my ass bother you? From non-observance of safety precautions, a person can not only die, but also be born. He says that it was in ecstasy, and I remember exactly that in the barn ... Everything should be fine in a woman - do not put anything into her! ON THE FEET FLEX, BUT IN THE MOUTH THE MOTHER DOESN'T GET A Monogamous - ... but a lot! (C) Human stupidity gives an idea of ??infinity.

 2. Sped

  Agree, very useful information

 3. Efrayim

  You have hit the spot. An excellent idea, I agree with you.

 4. Kilrajas

  The portal is simply wonderful, there would be more of them!Napíšte správu