Dom a záhrada

Zemiaky "Ryabinushka": opis odrody a pestovateľské znaky

Zemiaky "Ryabinushka": opis odrody a pestovateľské znaky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiaky „Ryabinushka“ priaznivo porovnávajú s mnohými odrodami ruského a zahraničného výberu pre svoju vysokú produktivitu, vynikajúcu chuť a tiež veľmi stabilné ukazovatele udržania kvality. Pôvodcom odrody je výberová stanica Vsevolozhskaya.

Vlastnosti triedy

Zemiaky Ryabinushka sú zaradené do štátneho registra Ruska a odporúčajú sa na pestovanie v regiónoch severného, ​​severozápadného, ​​stredného a stredného Volhy. Môže sa tvoriť aj ker strednej výšky, ale skôr vysoké rastliny so stredným rastom, polopriamené. Metla kvetov má fialovo-modré sfarbenie. Listy - od strednej po veľkú, otvorenú, tmavozelenú farbu.

Koreňové plodiny majú hladkú červenú pokožku. Oči sú malé. Tvar koreňových plodín je oválny. Priemerná hmotnosť koreňovej plodiny nie je vyššia ako 135 g. Buničina tohto druhu zemiakov má béžovo-smotanovú farbu a obsahuje škrob na úrovni 11,9 - 15%. Rôzne stredne skoré dozrievanie. Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť sa môže meniť od dvoch do troch mesiacov. Rôzne použitie stolov. Chuť je veľmi dobrá. Maximálny výnos dosahuje 396 kg / ha.

Hodnota odrody Ryabinushka, okrem vysokej produktivity a vynikajúcej kvality hľúz, je predajnosť na úrovni 86 - 96% a udržanie kvality až 90%. Odroda sa vyznačuje rezistenciou voči patogénu rakoviny zemiakov a háďatko tvoriace cysty tvoriace zlaté zemiaky. Popis odrôd Charakterizuje sa fytopatológia VNII Zemiaky "Ryabinushka" ako odroda so strednou citlivosťou na pleseň.

Ako pestovať zemiaky

Výsadba zemiakov

Opis odrody, ako aj charakteristické vlastnosti zemiakov Ryabinushka umožňujú pestovanie tejto rastlinnej plodiny pomocou semenného materiálu, ako aj naklíčených hľúz zemiakov.

Semenné zemiaky tejto odrody sa odporúčajú umiestňovať po trvalých trávach, ako aj po zimných plodinách. Dobrými prekurzormi zemiakov sú strukoviny, jednoročné byliny a ľan.

Pristátie sa musí vykonať podľa týchto požiadaviek:

 • pôda v čase pestovania zemiakov by sa mala dobre zohriať do hĺbky najmenej 10 cm až približne 10 ° C;
 • najlepším sadivovým materiálom sú hľuzy s hmotnosťou od 70 do 90 g, získané z úplne zdravých a produktívnych kríkov;
 • sadivový materiál sa musí umiestniť na jasné miesto na klíčenie pri teplotnom režime 12 - 15 ° C;
 • hľuzy sú pripravené na výsadbu po vytvorení dostatočne silných a silných výhonkov s dĺžkou asi 1-1,5 cm;
 • na ochranu pred chorobami sa odporúča umiestniť hľuzy na 20 minút do 1% roztoku kyseliny boritej;
 • pôda by sa mala vykopať na bajonet lopaty, obrátiť hlinenú vrstvu a aplikovať asi 3 kg kvalitného humusu a 0,1 kg drevného popola na 1 m².

Pri výsadbe zemiakových hľúz na mieste predstavovanom ílovitou pôdou by hĺbka ponorenia sadivového materiálu nemala presiahnuť 4,5 - 5,5 cm a pri výsadbe do piesočnatej alebo piesočnatej pôdy by sa hľuzy mali ponoriť približne 10,5 - 12,0 cm. na silných pôdach sa odporúča používať spôsob výsadby zemiakov na hlinených hrebeňoch.

Funkcie starostlivosti

Komplex opatrení na starostlivosť o zemiaky odrody Ryabinushka závisí od klimatických podmienok, ako aj od úrodnosti pôdy v mieste pestovania a od fázy rozvoja rastlín.

Opatrenia na starostlivosť o zemiaky Ryabinushka sa musia začať vykonávať týždeň po výsadbe:

 • prvou činnosťou, ktorá sa má vykonať na sadení zemiakov, je odstránenie buriny, po ktorom nasleduje uvoľnenie pôdy;
 • po prechode vegetačného obdobia do štádia pučania je veľmi dôležité udržiavať pôdu v mokrom stave, v prípade potreby vykonať zavlažovacie opatrenia;
 • mali by sa vykonať najmenej dva kopce, ktoré zlepšia priepustnosť pôdy pre vzduch a zvýšia schopnosť rastlín tvoriť hľuzy;
 • s vysoko kvalitným predsadením pôdy hnojivami počas celej sezóny nie je potrebné kŕmiť, pretože nadmerné množstvo určitých látok môže zhoršovať kvalitu zemiakov.

S cieľom chrániť výsadbu zemiakov pred najbežnejšími a najškodlivejšími chorobami, ako aj rastlinnými parazitmi, sa odporúča vykonať spracovanie takým spôsobom, ako je Prestige, Aktara alebo "Konfidor".

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami zemiakov Galaxy.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Zemiaky „Ryabinushka“ sa vyznačujú pestovateľmi zemiakov iba na pozitívnej strane a majú veľké množstvo dobrých názorov. Odroda sa vyznačuje vynikajúcou chuťou, veľmi škrobovou a zachováva si svoju chuť aj pri tepelnej expozícii. Pri pestovaní prvej rozmnoženiny zemiakov tejto odrody sa pozorujú veľmi dobré výsledky. Koreňové plodiny rastú veľmi elegantne a dokonca sa pozoruje vynikajúci výnos a všetky hľuzy v hniezde nie sú príliš veľké, stredne veľké, bez mletia.

Zemiaky: pestovanie a starostlivosťKomentáre:

 1. Atreus

  Absolútne s vami súhlasím. Zdá sa mi, že je to veľmi vynikajúci nápad. Úplne s vami budem súhlasiť.

 2. Kajile

  I think that is the excellent idea.

 3. Kagaran

  Veľká vďaka za informácie. Teraz to už budem vedieť.

 4. India

  I forgot to remind you.

 5. Sawyer

  Potvrdzujem. Pripájam sa k všetkým vyššie uvedeným. Na túto tému vieme komunikovať. Tu alebo v PM.

 6. Normand

  I congratulate, I think this is the magnificent thought

 7. Arashigul

  This is all unrealistic !!!!Napíšte správu