Rada

Návod na použitie herbicídu Napalm, bezpečnostné opatrenia a analógy

Návod na použitie herbicídu Napalm, bezpečnostné opatrenia a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Herbicíd Napalm sa často používa v poľnohospodárstve. Tento prostriedok sa úspešne používa na rôzne druhy burín. Patria sem bodliak, breza, pšeničná tráva a mnoho ďalších rastlín. Produkt pomáha ničiť burinu. Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky, mali by ste prísne dodržiavať pokyny. Dôležité sú aj bezpečnostné opatrenia.

Zloženie, účel a zloženie herbicídu Napalm

Aktívnou zložkou napalmu je glyfosát, čo je draselná soľ. Nástroj patrí do kategórie derivátov kyseliny fosforečnej. Látka sa uvoľňuje vo forme vodného roztoku. Kompozícia sa vyrába v nádobách s objemom 100 alebo 300 milimetrov..

Ako funguje ničenie buriny

Tento nástroj patrí do širokého spektra herbicídov. Je to systémový kontaktný herbicíd.

Vďaka použitiu látky je možné zničiť rastliny, na ktoré padá. Tento efekt sa dosahuje striekaním. Vďaka tomu sa látka dostane do koreňového systému. Po 5-10 dňoch burina hynie. Prvé príznaky vädnutia sa pozorujú po 3-4 dňoch.

Zloženie pomáha vyrovnať sa s týmito burinami:

 • praslička roľná;
 • zasiať bodliak;
 • breza;
 • pšeničná tráva;
 • rastliny obilnín.

Výhody a nevýhody

Medzi hlavné výhody látky patria:

 • účinné ničenie väčšiny vytrvalých burín;
 • široká škála dávok;
 • možnosť kombinácie s inými herbicídmi;
 • efektívnosť použitia za každého počasia;
 • odolnosť voči zrážkam;
 • žiadna kontaminácia pôdy;
 • žiadne riziko pre ľudí - pri dodržaní pokynov.

Medzi nevýhody herbicídu patrí:

 • ničenie kultúrnych rastlín v kontakte s nimi;
 • nemožnosť vykonať výsadbové práce 5-6 dní po spracovaní.

Miera spotreby pre rôzne rastliny

Miera spotreby by sa mala zvoliť v závislosti od dávkovania látky. Preto sa ani pri veľkom počte burín neodporúča prekročiť dávku činidla. To vám nedovolí rýchlo sa vysporiadať s burinou, ale poškodí to vaše zdravie.

Pri príprave pracovného riešenia stojí za zváženie typu plodín na danom mieste:

 1. Zemiaky. Pre všetky druhy burín stojí za to prijať riešenie, ktoré obsahuje 80 - 120 mililitrov produktu a 10 litrov vody. Záhony sa odporúčajú spracovávať týždeň pred výsadbou alebo bezprostredne po nej. Robí sa to skôr, ako sa objavia klíčky kultúrnej rastliny.
 2. Zelenina, melóny a tekvice, kvety. Dávkovanie pracovného roztoku závisí od buriny. Ak sú postele pokryté jednoročnými obilninami alebo dvojklíčnolistovými burinami, odoberie sa 80 mililitrov produktu na 10 litrov vody. Ak je oblasť pokrytá trvácou trávou, bude potrebné koncentrovanejšie riešenie - 120 mililitrov na 10 litrov vody.
 3. Vinice, kríky, ovocné rastliny. Odporúča sa ich hromadne nastriekať. Za týmto účelom vezmite 4 litre Napalmu na 100 litrov vody.

Na ošetrenie oblastí, ktoré nie sú určené na výsadbu, stojí za to pripraviť roztok 80 - 120 mililitrov drogy a 100 litrov vody. Táto koncentrácia sa používa bez ohľadu na typ buriny.

Príprava pracovného roztoku

Aby fungicíd fungoval, je dôležité pripraviť správne pracovné riešenie. Pre správne premiešanie kvapaliny by ste mali dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 1. Pred otvorením chemického obalu by ste mali nosiť jednorazové rukavice. To pomáha chrániť pokožku pred jedovatými látkami, ktoré môžu spôsobiť podráždenie.
 2. Pozorne si prečítajte pokyny a dávkovanie. V takom prípade je dôležité urobiť také množstvo riešenia, ktoré je potrebné na spracovanie stránky. Hotový výrobok nie je dlhodobo uskladnený. Stratí svoje vlastnosti a predstavuje nebezpečenstvo pre zvieratá a vtáky.
 3. Odporúča sa pripraviť látku v samostatnej miestnosti. Toto by sa malo robiť mimo dosahu zvierat a detí.
 4. Na prípravu látky je vhodná mäkká voda. Najlepšie je brať usadenú alebo dažďovú vodu.

V závislosti od druhu plodiny a požadovaného dávkovania stojí za to zmiešať potrebné množstvo herbicídu s vodou a naliať roztok do postrekovača.

Spracovanie môže začať okamžite potom.

Návod na použitie, dávkovanie

Pri striekaní buriny by ste sa mali zamerať na ich rozmanitosť:

 1. Pre jednoročné rastliny použite 40 mililitrov herbicídu na 5-8 litrov vody. Toto množstvo stačí na 1 meter štvorcový pristátia. Postrekujte vegetatívne buriny by mali byť na jar. Odporúča sa to urobiť 2 týždne pred výsadbou kultúrnych rastlín.
 2. Na trvalé plodiny použite 80 mililitrov Napalmu na 5-8 litrov vody. Toto množstvo bude stačiť na spracovanie 1 tkania postelí. Toto sa vykonáva 2 týždne pred výsadbou kultúrnych rastlín.

Opatrenia

Napalm je mierne toxické činidlo. Patrí do tretej triedy chemikálií. Napriek relatívnej bezpečnosti látky sa musia používať osobné ochranné prostriedky.

Je potrebné mať na pamäti, že kontakt s pokožkou alebo sliznicami vedie k silnému podráždeniu. Preto pri príprave pracovného roztoku alebo postreku stojí za to použiť rukavice a ochranný odev.

Počas spracovania by ste mali nosiť tesné topánky a masku. Používanie okuliarov a pokrývok hlavy je tiež dôležité. To zabráni tomu, aby sa kompozícia dostala na pokožku a sliznice.

Počas postrekovania nepite, nejedzte a nefajčite. Toto vyprovokuje produkt k vstupu do tela. Ihneď po nastriekaní postelí by ste sa mali osprchovať a prezliecť.

Je tiež dôležité vypláchnuť ústa a umyť si ruky a tvár mydlom.

Stupeň toxicity lieku

Výrobca poznamenáva, že Napalm je liek, ktorý je neškodný pre ľudí a životné prostredie. Zloženie patrí do tretej triedy toxicity. To znamená, že sa považuje za stredne nebezpečný.

Kompatibilné s inými látkami?

V tankových zmesiach je prípustné kombinovať činidlo so soľami a étermi 2,4-D, MCPA. Môže sa použiť s inými herbicídmi. Pred použitím je potrebné skontrolovať kompatibilitu s inými látkami.

Ako správne skladovať produkt?

Odporúča sa skladovať kompozíciu v suchej miestnosti pri teplotách od -15 do +30 stupňov.

Aké sú analógy?

Medzi analógy Napalmu patria nasledujúce fondy:

 • Glyfovit;
 • Glyfogan;
 • Roundup;
 • Otaman;
 • Glyfat.

Napalm sa považuje za účinný herbicíd, ktorý pomáha regulovať množstvo burín. Aby ste dosiahli úspech pri používaní látky, mali by ste prísne dodržiavať pokyny.


Pozri si video: The Original Garden Weasel 4-in-1 Cultivator (Septembra 2022).