Návrh

Ostrov Mainau: kvetinová oáza v Nemecku

Ostrov Mainau: kvetinová oáza v Nemecku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ostrov Mainau, známy každému nemeckému občanovi ako „ostrov kvetov“, sa nachádza v južnom Nemecku na severe Bodamského jazera, ktoré zdieľajú Nemecko, Švajčiarsko a Rakúsko.

Miesto otrovu

Ostrov Mainau je spojený s pobrežím najjužnejšieho priehradného jazera v Nemecku, ktoré sa nachádza na okraji mesta Konstanz, a je považovaný za súčasť jeho územia. Do mesta sa dostanete bicyklom alebo autobusom číslo 4. Na opačnej strane jazera v Mainau sa nachádza mesto Meersburg, odkiaľ trajekt vedie na ostrov. Iba 15 minút a ste v úplne inom svete. Do tohto kvetinového raja sa môžete dostať aj loďou z akéhokoľvek móla jazera. V severnej časti Mainau je mólo.

História Mainau

Ostrov Mainau bol známy už pred tromi tisícročiami. V tom čase žili starí Kelti. A pred viac ako dvoma tisícročiami ho dobyli Rimania, ktorí tu založili prístavné mesto. Ostrov bol potom vo vlastníctve franských kráľov a bol darom rodu Reichenauovcov, ktorý na ňom založil kláštor.

Potom vládol na ostrove viac ako päť storočí germánsky rád. Pred viac ako dvesto rokmi, už na území bádenského vojvodstva, Mainau niekoľkokrát zmenil aristokratických majiteľov.

V roku 1827 ho kúpil uhorský knieža Esterházy, ktorý bol utlmený úrodnou klímou a položil tu krajinný park. A od druhej polovice 19. storočia bol ostrov známy ako letný prázdninový cieľ pre rodinu vojvodu Fridricha I. Od tej doby sa Mainau stala oblasťou kvetov a exotických rastlín, ktoré verejnosť môže pozorovať.

Posledný majiteľ ostrova - najmladší potomok švédskej kráľovskej rodiny, gróf Lennart Bernadotte - ho dostal pred 80 rokmi ako darček od svojho otca. Zaujímavé je, že jeho matka bola princezná Mária Pavlovna, blízky príbuzný Mikuláša II. Je pochovaná na ostrove.

Gróf Bernadotte - pravnuk Fridricha I. - pokračoval vo svojich podnikoch výstavbou skleníkov a skleníkov, ktoré prežili dodnes. Vďaka jeho nápadom vznikli Rose Gardens, Palm Park, početné rozmanité kvetinové uličky a záhrady s exotickými stromami. Jeho najoriginálnejšie dielo možno považovať za najväčšiu motýľovú záhradu v krajine.

Poloha ostrova

Atrakcie na ostrove

Mainau, dnes tiež známy ako Záhrada pre všetkých, je návštevníkom otvorený od roku 1989. Aj keď jeho územie je malé (0,45 km 2), je tu však čo vidieť. Stručný zoznam zázrakov ostrovov je uvedený nižšie.

Slávne budovy

 • Nádherný dvojposchod Rodinný hrad Bernadotte postavený v polovici 18. storočia. Často sa volá Rytier. Má tvar podkovy s podstavcom otočeným k jazeru. Palác zdobia reliéfne staré erby žiariace zlatom. Jeho hrdosťou je Biela sieň, ktorá organizuje koncerty a oficiálne podujatia, oslňuje belosťou a majestátnosťou.
 • Snehobiela Kostol sv. Márie - v rovnakom veku ako hrad. Každú jar sa v ňom konajú výstavy kvetinárov. Potom je táto malá izba vyzdobená nádhernými kvetinovými aranžmánmi, ktoré sú v harmónii s freskami, obrazmi a elegantnými snehobielymi sochami, ktoré vládnu v tejto svätyni. V kostole sa tiež konajú svadby a koncerty.
 • Tri stredoveké veže Mainau - pocta storočnej histórii: Sadovnichya - pozostatok starej pevnosti vo Švédsku - je od čias švédskej vlády na stráži ostrova, Komturey - pobrežná veža, v suteréne ktorej sa nachádza starý sklad vín.

Kvetinové záhrady ostrova

 1. Ružová záhrada s počtom 500 druhov ruží susedí s fontánami, altánkami a sochárskymi obrazmi.
 2. Kvetinové sochy, mnohokrát väčšie ako ľudský rast. Je to veľkonočný zajačik a obrovský škriatok ležiaci na zemi a páv, hrdo sediaci na sviežom záhonovom kvetinovom lôžku a farebné kačice.
 3. Jarné kvety obdivujú najmä hostia ostrova. Sú to voňavé radosti farebných tulipánov, hyacintov, narcisov, krokodílov, petrklíčov a ďalších.
 4. Na jeseň vládne dahlias nezvyčajných farieb a kombinácií, keď je na ich počesť tradičný sviatok.
 5. Najbohatšia zbierka orchideí, pripomínajúca pôvabné mory, sa na chvíľu posadila na odpočinok.

Motýle motýľ medzi jedinečnou vegetáciou

 • Motýľová záhrada s počtom viac ako 80 druhov hmyzu žijúcich v juhoamerických trópoch. Pavilón postavený v podobe obrovského motýľa vytvoril pre svojich obyvateľov obvyklé prírodné podmienky - vysokú vlhkosť a teplotu vzduchu. K dispozícii je tiež potok, rybník a dokonca aj mini-vodopád. Sediaci medzi exotickými rastlinami a kvetmi okrídlených krás je niekedy ťažké odlíšiť sa od kvetov. Rôznorodosť tvarov krídel efektných farieb je úžasná. Malé vtáky sem lietajú, je tu tiež obrovský mol. V tejto jedinečnej záhrade môžete dokonca sledovať, ako sa húsenica mení na motýľa, nasnímajte fotografiu s motýľom, ktorý ticho sedí na ramene.
 • Jedinečné rastlinyZozbierané z celej Zeme na malom ostrove s miernou klímou sa nedajú spočítať. Niektoré z nich rastú v palmovom skleníku, iné v záhrade liečivých rastlín a v starom arboréte, ktoré sa zachovalo z obdobia Fridricha I. Medzi jeho 250 obyvateľmi sú obzvlášť atraktívne takmer dvesto rokov staré americké sekvoje, nádherné sibírske cedry, tajomné mamutie stromy a tienisté bukové stromy.
 • Na Mainau môžete tiež obdivovať štylizované talianske schodisko s nádhernými kvetinovými schodmi, meniace sa farby v závislosti od ročného obdobia. Vodné kaskády majestátne klesajúce z kopca, živé stĺpce thuja, cyprus a iné ihličnaté stromy a kríky - to všetko obrazne dopĺňa celkový obraz.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o jedinečnej sochárskej záhrade v Minneapolise.

Ihriská a kontaktné zoo

Na kvetinovom ostrove sú dve ihriská pre malých cestujúcich, jedno pre najmenších a druhé pre staršie deti. Malinoví maloletí majú malý rybník, kde sa môžu počas jazdy na miniatúrnych pltiach cítiť ako odvážni námorníci.

Neďaleko od rybníka sa nachádza niekoľko spoločenských zvierat - malá farma. Tu sa môžete stretnúť s kurčatami, králikmi, kozami in vivo. A tiež môžete jazdiť na škótskych poníkoch a osli. Deti môžu tiež kŕmiť a maznať kozu a teľa, ktoré chodia so svojou matkou.

Mainau: ostrov kvetov

O krásach nádherného ostrova Mainau môžete povedať oveľa viac: vzácne druhy rýb v rybníkoch, kvetinové hodiny, tropické vodopády a oveľa viac. Ale je lepšie vidieť tieto zázraky na vlastné oči.Komentáre:

 1. Jaleel

  nemáš pravdu. Poďme o tom diskutovať.

 2. Dedric

  And there is a similar analogue?

 3. Zulkik

  A tak sa to tiež stáva :)

 4. Zolozuru

  I read it - I liked it very much, thanks.

 5. Lundy

  nemáš pravdu. Som si istý. Môžem to dokázať.Napíšte správu