Rada

Krok za krokom recept na výrobu morských plodov s cukrom na zimu

Krok za krokom recept na výrobu morských plodov s cukrom na zimuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Moruška patrí k ovocným plodinám, jej najbližšími príbuznými sú maliny a černice. Plody sú jemné, šťavnaté, bohaté na živiny. Pomocou bobúľ liečia obyvatelia severu skorbut (choroba, ktorá sa vyvíja v dôsledku katastrofického nedostatku vitamínu C). Rastlina skoro dozrieva, rastie v močaristých oblastiach. Úrodu si môžete zachrániť sušením, mrazením, varením morských plodov s cukrom na zimu.

Vlastnosti varenia morských plodov, mletých s cukrom na zimu

Pred začatím práce sú bobule triedené. Nie je potrebné ich umývať - ​​plody sú krehké, môžu sa zrútiť pri mechanickom namáhaní. Ak bobule stále potrebujú umývanie, potom sa odporúča opláchnuť ich na site a umiestniť ich pod kohútik. Nalievanie morských plodov do hrnca a nalievanie vody sa dôrazne neodporúča.

Najlepším spôsobom, ako konzervovať výrobky bez varenia, je zmrazenie - týmto spôsobom si môžete uchovať všetky cenné vlastnosti. Po rozmrazení sú plody vhodné na výrobu džemu, cukrárne, džemu, kompótu, vína, likéru.

Po uložení morušky do suchých nádob sa dajú do mrazničky. To je vhodné, ak sa používa ako polotovar na výrobu kompótu, džúsu, džemu.

Keď sa ovocie používa ako ozdoba na dezert alebo na pečenie, položí sa na plech, nechá sa 2 - 3 hodiny v chladničke a mrazené bobule sa rozložia do vrstiev v nádobe. V tejto forme je obrobok skladovaný 1 - 3 roky bez poškodenia vzhľadu a chuti.

Požadované prísady pre recept

Sada prísad na prípravu je jednoduchá - 1,5 kg morušiek a 2 kg cukru. Ak je to žiaduce, môžete pridať rôzne prísady a komponenty, ako sú maliny, čerešne, mäta, jahody, čerešne. Podiel cukru a bobúľ sa líši podľa toho, ako sú skladované. Ak sú potraviny konzervované, množstvo kryštálového cukru sa znižuje. Ak sú plody pomleté ​​s cukrom, dajú ho viac.

Pravidlá výberu bobúľ

Bobule musia byť neporušené, bez známok hniloby alebo poškodenia. Zhnité a poškodené vzorky sa vyhodia. Zrelé plody sú označené oranžovožltými, červenými, jasne zelenými, otvorenými sepálmi. Moruška má korenisto-kyslú chuť, príjemnú jemnú arómu, konzumuje sa čerstvá, namočená, nakladaná, dusená.

Na severe sa plody morských plodov berú ako anti-zingové činidlo, konzervované výrobky sa používajú ako protizápalové, hemostatické, diuretiká. Vďaka svojmu bohatému zloženiu sú zaradené do liečebnej a diétnej výživy.

Čas použiteľnosti čerstvých zrelých bobúľ je až 4 dni, nezrelé vzorky sa skladujú až 14 dní. Čerstvé, mrazené morušky sa používajú na prípravu želé, kompótu, džemu, želé, likéru, marmelády, vína a plniek na pečenie.

Príprava jedál

Nádoba je vybraná celá, bez triesok a prasklín, najmä na hrdle fľaše. Nádoby sa umyjú mydlovou vodou pomocou špongie, odstráňte nečistoty. Po niekoľkonásobnom opláchnutí nádoby sa nádoba obráti na sucho v prírodných podmienkach, potom sa sterilizuje spolu s viečkami.

Kroky varenia

Varenie morských plodov s cukrom sa vyskytuje v etapách:

  • bobule sú triedené, chybné vzorky sú odstránené, umyté, blanšírované vo vriacej vode po dobu 4-5 minút, utreté sitom;
  • 1 kg výslednej hmoty musí byť naplnený 0,5 kg kryštálového cukru, miešať;
  • zakryte panvicu, nechajte niekoľko hodín odtekať šťavu.

Hotové výrobky sa vložia do sterilizovaných nádob, zrolujú sa a umiestnia na trvalé úložné miesto. Proces varenia môžete zjednodušiť mixérom. Drvená hmota sa zmieša s cukrom, nechá sa 6 hodín rozpustiť cukor a pustí šťavu. Po stanovenom čase sa obsah panvice dôkladne premieša, prenesie do sterilizovaných fliaš a zroluje sa.

Podmienky a pravidlá skladovania

Na skladovanie kudrliniek je vhodné tmavé a chladné miesto, ako je pivnica, suterén, špajza. Moruška s cukrom sa nekazí do 1-1,5 roka.


Pozri si video: Sushi maken (August 2022).