Dom a záhrada

No, vŕtané: výrobné funkcie pre domácich majstrov

No, vŕtané: výrobné funkcie pre domácich majstrov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záchvadlo je vŕtací nástroj, pomocou ktorého sa vykonáva zdvíhanie kvapaliny, piesku a nečistôt na povrch. Okrem toho sa mechúrik môže podieľať na vŕtaní na pôdach, ako sú piesok, piesok na piesok alebo štrk.

Vlastnosti a účel klapky

Použitie návnad je žiaduce pre vŕtanie šokových lán akýchkoľvek voľných hornín alebo piesku. Podobný nástroj sa široko používa v štádiu riedenia vody s pôdou na úrovni kolektorov. Pri procese nárazového vŕtania do vody umožňuje cievka skúšobné čerpanie. Okrem toho sa touto jednotkou dodávajú cementové malty do studne.

Druhy prepúšťača

Vrták je zariadenie, pomocou ktorého je možné studňu rýchlo a efektívne vyčistiť. Takéto zariadenie s jednoduchým dizajnom je schopné nahradiť drahé zariadenie.

V súčasnosti sa používa niekoľko druhov návnad, ktoré majú, rovnako ako samotný proces vŕtania, určité vlastnosti.

Rôzne návnadyÚčel klapkyDizajnové prvky
Hemisférický ventilVŕtanie studní do piesčitých pôd, piesčitohlinitých, pieskových pieskov, zničených hornín. Čistenie studne v pevných horninách od kalov. Čerpanie tekutiny zo studníValec s okom v hornej časti, ktorý sa používa na pripevnenie k tyči alebo káblu. Spodná časť má tvar hemisféry, ktorá je vybavená ventilom s oštepom na nastavenie procesu zdvihu piestu a uvoľnenia horniny.
Piest a mušľaToto zariadenie je ideálne vhodné pre prácu na potápajúcich sa postníkoch a kolektorochValcová rúrka s pätkou privarenou alebo priskrutkovanou k spodnej časti pomocou tanierového ventilu. Horná časť pozdĺž osi je vybavená skrutkou s priečnou tyčou. Spodná časť končí piestom s ventilom, ktorý sa otvára pri spúšťaní sýtiča a uzatvára v dôsledku zdvíhania.
Pneumatický štiepkovačPoužíva sa na vŕtanie a testovanie priechodných útvarovProces plnenia a vykladania sa vykonáva pod vplyvom pretlaku, ktorý sa vytvára v pieskových a vzduchových komorách.

Ako vyrobiť do-it-yourself bailer

Zafarbenie pre domácich majstrov je ľahké. Najprv je potrebné určiť typ konštrukcie, ktorý je optimálny pre konkrétny typ vrtu. Najjednoduchším druhom dúchadla, ktorý je možné vykonávať nezávisle, je zariadenie vybavené spätným ventilom.

Ako získať vyhadzovač rýchlych pieskov

Potrebné akvizície

Na vytvorenie exekútora budú potrebné tieto nástroje a materiály:

 • zváracie stroje;
 • brúska alebo píla na kovovýrobu;
 • kovová rúrka dlhá asi 80 cm, priemer 59 cm;
 • Kovové káble;
 • podložka;
 • kovový rošt;
 • gumená alebo kovová guľa s priemerom 40 mm.

Na výrobu môže byť potrebné lepidlo.

Kreslenie výkresu

Samostatné vyhotovenie by malo zohľadniť:

 • prítomnosť štrbín na odtok v hornej časti;
 • vybavenie spodnej časti podložky;
 • umiestnenie lopty s inštaláciou obmedzovača vo forme kovového čapu, ktorý je pripevnený vo výške svojich troch polomerov;
 • naostrenie dna obrobku na uľahčenie priechodu pôdy.

Na hornom konci by mala byť zaistená slučka na zaistenie kábla. Aby bola konštrukcia ťažšia, je dovolené používať ako hornú časť kovovú záťaž a betónový „korok“.

Výrobné kroky

Pri návnadách vyrobených vlastným spôsobom by sa malo postupovať podľa nasledujúceho postupu:

 1. Zvarte hrubú podložku na dne potrubia. Je dovolené používať podložku s plochou a dokonca spodnou časťou alebo povrchom vo forme spätného lievika.
 2. Horná časť podložky by mala mať tvar lievika so sedlom pripevneným k priemeru gule.
 3. Zvarte v hornej časti potrubia kov alebo z najhrubšej drôtenej mriežky, ktorá chráni loptu pred vyletením z konštrukcie.
 4. Na vrchu grilu v hornej časti potrubia privarte oblúkové oko, ku ktorému bude pripevnený pracovný kábel.

Po skontrolovaní hmotnosti a funkčnosti konštrukcie je možné nástroj vážiť akýmkoľvek vhodným spôsobom.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o technológii pre nezávislé vŕtanie habešov.

Použitie návnad na vŕtanie studní

Výhody použitia cievky vo vŕtacom procese sú ľahké použitie, rýchly a ľahký výrobný proces, účinnosť, schopnosť samostatne vykonávať proces a nákladová efektívnosť.

Ak je to potrebné, kábel by mal byť nahradený vrtnými tyčami vyrobenými z plynových rúr s priemerom 3,3, 4,2 alebo 4,8 cm. Princípom metódy vŕtania pomocou rázového lana je zdvihnúť a spustiť chlopňu až po spodok studne. V dôsledku týchto akcií sa rezanie a uchopenie pôdy uskutočňuje s následným vykopávaním na povrch.

Ako vyčistiť vrt

Vybavený dlhým a pevným káblom, je vlnovec spustený do studne až na dno. V ďalšom štádiu by sa mala konštrukcia zdvihnúť pol metra od spodného povrchu smerom nahor a okamžite by sa mala prudko spustiť. Pri týchto manipuláciách gulička vyskočí pod vplyvom vodného kladiva, po čom nasleduje otvor v dolnej časti štiepkovača. Cez otvor v rúre sa zhromažďuje voda s pieskom, okruhliakmi, bahnom a bahnom. Potom lopta klesne a otvor sa uzavrie.

Aby ste naplnili kazetník plnšie, mali by ste takéto pohyby opakovať najmenej 3-4 krát, a potom bez trhania, pomaly a hladko odstrániť kazetovač z vrtu a vyliať nahromadený obsah. S cieľom výrazne uľahčiť prácu pri zdvíhaní návnad sa odporúča použiť golier.

Charakteristickým rysom konštrukcie priehradky je schopnosť vyčistiť asi tri centimetre vrstvy vrtu v priebehu jedného zdvihu. Aby sa predišlo významnému znečisteniu, odporúča sa vykonať približný výpočet hĺbky, ktorá si vyžaduje čistenie, a stanoviť plán čistiacich prác v budúcnosti.

Tipy a triky

Pri práci na sypkých a sypkých pôdach sa odporúča použiť masívnejšiu sýtič, ktorého dĺžka by mala byť asi 3,5 m. Predĺžený dizajn umožňuje súčasne zdvihnúť veľké množstvo hornín, ale vyžaduje použitie krytu. Počas prevádzky by sa mala piesková pôda zalievať, čím sa zníži riziko úniku pôdy.

Pri práci na tvrdých pôdach sa odporúča konštrukcia vybaviť špeciálnymi „zubami“ alebo zúžením, ktoré umožnia ľahšie rezanie stĺpika do zeme. Počas práce je tiež potrebné trochu ponoriť do štôlne, aby sa rozdrvila skála.

Ako si urobiť dobre pre seba

Vŕtanie na viskóznych pôdach, ako sú íly alebo íly, vyžaduje použitie užšieho, ale dlhšieho „okna“, čo veľmi uľahčuje extrakciu obsahu. Potrubné plášte sa v tomto prípade stávajú voliteľnými. Pri prechode rýchlym pieskom je potrebné vytvoriť závažie, ktoré zabráni zablokovaniu zariadenia do zeme.Komentáre:

 1. Adham

  I agree, this very good thought falls by the way

 2. Samular

  nepijem. Vôbec nie. Tak to je jedno :)

 3. Uli

  I am very sorry that I cannot help you with anything. I hope they will help you here.Napíšte správu