Rada

Opis odrody paradajkového ametystového šperku a jeho charakteristík

Opis odrody paradajkového ametystového šperku a jeho charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V poslednej dobe čoraz väčší záujem o vedcov o paradajkách spôsobujú „dvojfarebné farby“ - viacfarebné paradajky. Veľké množstvo exotických odrôd priniesol americký chovateľ z Kalifornie - Brad Gates, vrátane takého paradajkového pokladu ako paradajka Amethyst Jewel.

Vlastnosti odrody

„Amethyst Jewel“ je všestranná paradajka vhodná na pestovanie v skleníku aj na otvorenom poli. Originálny názov je „Amethyst Jewel“.

  • Je to stredne veľká, neurčitá odroda. Rozširujúce sa kry, stredne listnaté.

Výška kríka zriedka presahuje 1,5 metra, najmä ak sa pestuje na otvorenom teréne.
  • Odroda "Amethyst Jewel" sa vyznačuje priemernou dobou dozrievania; začína rodiť asi za 110 - 115 dní po vyklíčení, ak sa uchováva v skleníku.
  • Vysoký výnos je jednou z hlavných výhod. Vaječníky sú tvarované dobre, bez medzier. Trsy sú husté, každý s 5 až 6 plodmi.
  • Doba plodenia do septembra, v skleníku môže trvať ešte dlhšie.

Rastlina je veľmi odolná proti väčšine chorôb, ale skôr rozmarná voči poveternostným podmienkam. Prudké teplo a intenzívny chlad sa ťažko znášajú. Optimálna teplota, ktorá umožňuje normálny vývoj paradajok a výdatné ovocie, je +25 stupňov.

V Rusku sa táto odroda paradajok odporúča pestovať v skleníkoch a iba v strednom pruhu - na otvorenom poli. Opis odrody to potvrdzuje.

Opis ovocia

Tvar je plochý. Koža je pevná a hladká, nie je náchylná na popraskanie.

Paradajka sa vyznačuje svojou mimoriadnou farbou: od pliec je tmavofialová farba nastriekaná modrofialovými zábleskami až po teplú ružovú farbu vrchnej časti.

  • Mäsitá, s malým množstvom semien, má buničina, keď je úplne zrelá, bohatú červenú farbu.
  • Paradajka má výraznú, obklopujúcu rajčinovú chuť s exotickými ovocnými tónmi.
  • Veľkosť plodu je malá alebo stredná, nie viac ako 200 gramov.
  • Paradajky sa dobre udržiavajú a sú stabilné pri preprave.

Paradajky "Amethyst Jewel" vyzerajú veľmi zaujímavo a neobvykle v šalátoch a po konzervácii. Táto odroda je vynikajúca pre širokú škálu kulinárskych použití.

Pestovanie a starostlivosť

Výsev semien sa vykonáva 60-65 dní pred zasadením do zeme. Semená sa vyznačujú dobrým a bohatým klíčením, preto sa pri sejbe do spoločnej nádoby bude vyžadovať zber do samostatných kvetináčov alebo viac voľných nádob.

Charakteristika odrody naznačuje, že stonky klíčkov sú charakteristické modrastým odtieňom.

"Ametystový šperk" veľmi zle znáša zmeny teploty, preto musia byť mladé výhonky chránené pred prievanom a prehriatím vzduchu. Odporúča sa vysádzať kríky s hustotou 3-4 rastlín na meter štvorcový.

Po výsadbe do zeme nebudú paradajky vyžadovať osobitnú starostlivosť, s výnimkou včasného zalievania, odstraňovania buriny, hillingu a pravidelného kŕmenia.

Ako rastie, krík by mal byť formovaný na 2-3 stonky. Rastlina bude tiež musieť zaviazať a opatrne zovrieť. Imunitu rastliny rajčiaka môžete zvýšiť mulčovaním pôdy štiepkami, ihlami alebo pilinami.

Dôležitá úloha pre farbu paradajok odrody “Ametyst Klenot»Slnečné svetlo hrá: čím viac svetla dopadne na ovocie, tým tmavšia bude jeho farba. Preto ak pestujete „Amethyst Jewel“ v tieni, farba paradajok nebude mať takú sýtu fialovú farbu, ale bude viac ružová.

Tento paradajkový poklad vás ohromí svojou mimoriadnou farbou, prekvapí svojou plodnosťou a nesklame svojou sladkou chuťou.


Pozri si video: Korálkové šperky (Septembra 2022).