Rada

Popis hybridnej čajovej ruže odrody Brandy Cherry, výsadba, starostlivosť a reprodukcia

Popis hybridnej čajovej ruže odrody Brandy Cherry, výsadba, starostlivosť a reprodukcia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda Rose of Brandy Cherry je bohatým druhom na zlepšenie farby a lístia. Kvetina pôsobí ako ozdoba každého miesta, je žiadaná pri príprave kytíc. Patrí k hybridným čajovým odrodám, vyznačuje sa elegantným tvarom a bohatou farbou okvetných lístkov. Ak chcete bezpečne pestovať kultúru, musíte poznať všetky jej vlastnosti.

História pôvodu

Čajovo-hybridná ruža Brandy Cherry bola vyšľachtená v Nemecku, známej škôlke „Rosen Tantau“. Organizáciu založil v roku 1906 M. Tantau starší. Toto je jedno z najuznávanejších a ocenených chovných centier v Európe. Mnoho sprievodcov hovorí, že ruža bola chovaná v roku 2004. Okamžite si získala popularitu vo všetkých krajinách sveta. Niektoré zdroje tvrdia, že odroda bola vyšľachtená v roku 2001, presný dátum však stále nie je známy.

Výhody a nevýhody: Porovnanie s inými kultúrami

Ruže Cherry Brandy majú množstvo pozitívnych a negatívnych vlastností. Mali by ste sa s nimi vopred oboznámiť, aby ste mohli určiť výber.

kladyMínusy
Vysoká odolnosť proti mrazuPriemerný stupeň mrazuvzdornosti
Bohaté, dlhé kvitnutieTendencia púčikov strácať farbu pri dostatku slnečného žiarenia
Vysoká tolerancia voči suchu
Odolnosť voči chorobám

Opis vzhľadu

Rose Brandy Cherry je známa svojim neobvyklým odtieňom okvetných lístkov. Vo vnútri sú oranžové, postupne prechádzajú do ružovkastej a vínovej farby. Okraje často nadobúdajú vlnovitý vzor, ​​napríklad čipky. Za predpokladu náležitej starostlivosti bude ker kvitnúť od konca júna do prvého mrazu. Púčik je hustý, vyžaruje ľahkú ovocnú arómu. Tvarom pripomína pohár so 45 dvojitými listami. Každá farba má priemer 10 cm.

Krík

Okrasný ker, vzpriamený, dorastá až do výšky 1,2 metra, s obvodom až 0,7 metra. Listy sú husté, kožovité, tmavozelenej farby. Každá stonka kvitne od 1 do 2 púčikov, na konároch nie sú takmer žiadne tŕne. Posledný aspekt zjednodušuje proces starostlivosti o kvetinu.

Pučiace a kvitnúce

Odroda znovu kvitne, púčiky sa otvárajú niekoľkokrát za sezónu, s malými prestávkami. Kvety sa tvoria striedavo, pomaly, čím vytvárajú dojem nepretržitého kvitnutia. Proces sa začína koncom júna a tiahne sa až do prvého mrazu. Ruža Brandy Cherry kvitne až do zimy, často a prudko. V jednom kvetenstve je prítomných až 3 - 5 kvetov. Jemná, ovocná aróma naplní celú záhradu, nikoho nenechá ľahostajným. Vlnité okraje ruže ju robia jedinečnou, neopakovateľnou.

Nevyhnutné podmienky pre pestovanie

Rose Brandy Cherry sa musí pestovať v úrodnej pôde, aby sa zabezpečilo, že nebude stáť voda. Technológia starostlivosti nevyžaduje veľké úsilie. Je vhodný pre letných obyvateľov, ktorí sa na pozemku objavujú cez víkendy. Kvetina sa hojne pestuje na dekoratívne účely alebo na predaj.

Teplota a vlhkosť

Ruža uprednostňuje teplo, rastie bezpečne, keď sa vzduch ohreje na +15 stupňov alebo viac. Rozmanitosť priemernej zimnej odolnosti, odoláva chladu až do -10 stupňov. Ak sú mrazy krátke, kríky nezmrznú. Kvetina miluje vlhkosť, ale nie nadmernú vlhkosť. So stojatou vodou môže oddenok trpieť.

Osvetlenie a miesto odovzdania

Ruže čerešne Brandy Cherry rastú radšej v dobre osvetlených oblastiach ohriatych slnkom. V tieni „žijú“ horšie, kvitnutie nebude také bohaté. Okvetné lístky môžu na neustálom horiacom slnku vyblednúť. V oblasti, kde rastú kríky, by nemali byť prievany, studené vetry.

Požadované zloženie pôdy

Odroda by sa mala pestovať vo vlhkej, dobre priepustnej pôde s pH 5,3 až 7,3. Otvor by mal umožniť, aby sa oddenok úplne rozšíril.

Technológia výsadby stromčekov

Pred výsadbou sadenice sa vykonávajú prípravné práce.

 1. 2 týždne pred udalosťami pristátia pripravte pôdu na vybranom mieste. Odstráňte burinu, vykopajte pôdu, použite 2 lopatové bajonety.
 2. Pridajte k zemi humus, rašelinu, drevný popol a komplexné minerálne hnojenie.
 3. Sadenicu umiestnite do roztoku na stimuláciu rastu, čiastočne odrežte vrcholy konárov.
 4. Vykopajte výsadbovú jamu s priemerom 70 * 70 cm. Udržujte vzdialenosť 50 cm.

Je potrebné sadiť v súlade s nasledujúcimi požiadavkami.

 1. Na dno pripraveného otvoru nasypte drenážnu vrstvu, ktorá ružu ochráni pred stagnáciou vody. Vo forme drenáže sa používa strúhaná tehla a malé kamene.
 2. Otvor 2/3 je vyplnený hotovou zeminou, ktorá sa skladá z humusu, trávnatej pôdy, dreveného popola a komplexného minerálneho hnojenia.
 3. Na výslednú vrstvu sa položí sadivový materiál, ktorý sa jemne posype zeminou. Miesto očkovania by malo byť hlboké 10 cm.

Potom ruže hojne zalejte, okolie mulčujte kôrou alebo prachom zo stromov.

Načasovanie

Na juhu môžete na jeseň vysadiť rastlinu, takže pred zimou bude mať podzemok čas na to, aby zosilnel, na jar a v lete bude kvitnúť ker. V severných a stredných zemepisných šírkach by sa výsadba mala uskutočniť v marci. Zem musí mať čas na zahriatie.

Organizujeme kompetentnú starostlivosť o kultúru

Starostlivosť o ružu Brandy Cherry je jednoduchá, starostlivosť pozostáva z nasledujúcich aspektov:

 • nevlastné deti včas vytrhnúť z dutiny listov, odštiepiť nepotrebné vetvy, na každej stonke by mal byť 1 výhonok;
 • na zimu vykonajte orezávanie, preventívne postrekovanie chrobákmi a chorobami;
 • pravidelne zalievajte krík, odburiňujte zem.

Kvalitná starostlivosť je zárukou bohatého, pravidelného kvitnutia ruže.

Frekvencia zalievania kríkov

Brandy Cherry rose posypte dvakrát týždenne teplou vodou. 1 kríček bude potrebovať 1 vedro. V suchých obdobiach je zalievanie organizované v 1,5-2 vedrách vody. Zem by nemala vyschnúť, je tiež dôležité nedovoliť stagnáciu vody.

Čo a ako kŕmiť ružu

Oplodnite ružu podľa nižšie uvedených sadzieb.

 1. Začiatkom apríla. Budete potrebovať dusíkatú látku. Kupujú ho hotový pod názvom „Spring Kemira“. Môžete si vziať dusičnan amónny alebo močovinu. Zrieďte vrchný obväz v pomere 10 litrov vody na 1 polievkovú lyžičku. hnojivá. Pred kŕmením je dobré ružu zaliať čistou vodou.
 2. V júli sa končí prvá vlna peľu. Kríky prihnojte, keď na nich nezostanú takmer žiadne kvety. Širokospektrálne hnojivo sa užíva s veľkým množstvom fosforu a draslíka. Mali by ste si kúpiť krmivo "Kemir universal" alebo iné podobné krmivo.
 3. V septembri sú ruže kŕmené horčíkom a draslíkom. Vrchný obväz sa volá „Magnézium draselný“ a predáva sa v každom záhradnom obchode. Pri riedení produktu dôsledne dodržujte pokyny.

Vďaka daným hnojivám bude ruža zdravá, kŕmenie bude slúžiť ako dobrá prevencia chorôb a chrobákov.

Uvoľňovanie a starostlivosť o pôdu

Zem je potrebné uvoľňovať podľa potreby, zvyčajne 2 krát za 14 dní. Odburiňovanie zaisťuje nasýtenie pôdy kyslíkom, eliminuje burinu. Pri absencii uvoľnenia ruža vybledne.

Formatívne prerezávanie

V prvom roku života rastlín by sa mala každá vetva skrátiť a ponechať na nej 2 - 4 púčiky, asi 15 cm od úrovne terénu. Stimuluje sa tak tvorba silných bazálnych výhonkov. Ak je pôda, na ktorej rastú ruže, veľmi piesčitá, nie je nasýtená živinami, stojí za to vykonať mierne prerezávanie.

Po ňom by na stonke malo zostať 4 - 6 púčikov. V budúcom roku sa dá ruža pevne rezať. V druhom a nasledujúcich rokoch sa kvety tvoria s mierou. Mocné stonky sa skracujú až na 4 púčiky alebo 20 cm od povrchu zeme, zvyšok - až na 2-4 púčiky. Ako rastliny starnú, ročne sa úplne odstránia 2 - 3 stonky.

Prevencia škodcov a chorôb

Choroby začnú po zime útočiť na ružu a na rastlinu majú rôznu intenzitu. Je dôležité zabrániť tomu preventívnou liečbou. Počas tohto obdobia krík vstupuje do fázy aktívneho rastu.

Po odstránení zimného prístrešku skontrolujte kríky, či nie sú choré, či neobsahujú chrobáky. Rastlinu postriekajte síranom meďnatým, dotýkajte sa zeme. Aby ste sa vyhli útokom múčnatky, čiernej škvrny, ošetrujte ruže raz za 2 týždne fungicídmi. Vysoké výsledky ukazujú Albit, Topaz, Hom a Fitosporin.

Vošky sa ničia umývaním vodou z rozprašovača. Ak je ho príliš veľa, kúpte si insekticídy ako Iskra Bio, Akarin, Fufanon.

Ako propagovať Brandy Cherry

Ruža sa množí semenami, vrstvením, štepením. Obľúbené sú odrezky a vrstvenie. Semená musia byť zakúpené od dôveryhodných predajcov. Ak ich chcete zbierať sami z hotových ružových kríkov, mali by ste pochopiť, že rastliny z nich môžu rásť, čo sa vám páči.

Recenzie záhradníkov o odrode

Odpovede záhradníkov na ružu Brandy Cherry sú väčšinou pozitívne. Niektorí sa tešia z jej dlhého kvitnutia, iní sa sťažujú na útoky vošiek, múčnatky. Pri správnej starostlivosti bude kultúra potešovať oko sviežimi kvetmi po mnoho rokov. Odroda je hodná kultivácie.

Denis Ivanenko, 66 rokov, Kazaň.

Ahoj! Už 5 rokov pestujem ružu Brandy. Bohaté kvitnutie, príjemné pre oči od leta do októbra. O kvet sa riadne starám, zalievam ho, hnojím. Choroby napadli 2 krát, došlo k útokom vošiek a múčnatky. U odrody nepozorujem negatívne aspekty. Každému radím, aby rástol.

Oksana Kolosova, 54 rokov, Dnipro.

Ahoj všetci! Kamarát mi poradil, aby som vypestoval Brandyinu ružu. Páčila sa mi jeho farba, tvar kvetu. V 2. roku po výsadbe záhradu zdobili romantické ruže, ktoré kvitli až do prvého mrazu.


Pozri si video: Video návod: Kvety zo stužiek (Smieť 2022).