Rada

Charakteristika a opis odrody paradajok Krasnobay, jej úroda

Charakteristika a opis odrody paradajok Krasnobay, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na trhu so semenami je nespočetné množstvo odrôd, ale paradajka Krasnoby sa medzi takou odrodou nestráca. Toto je splnený sen záhradníka - veľký, bohatý, vytrvalý. Úspešne konkuruje najlepším zahraničným a domácim bratom.

Skleníkový hybrid od poľnohospodárskej firmy "Gavrish"

Tím ruských chovateľov pod vedením profesora S.F. Dobré skleníky sa stali dostupnejšími a záhradníci potrebovali paradajky špičkovej kvality. Predchádzajúce hybridy odolné voči chorobám boli malé a nehybridné veľkoplodé odrody v skleníkoch boli veľmi choré.

Najlepšie vlastnosti kombinuje hybridná paradajka odrody Krasnobay F1 od spoločnosti Gavrish seed. V roku 2006 bola odroda zaradená do štátneho registra osív a odporúča sa pre vnútorné veľké farmy a amatérskych záhradníkov.

Hybridy majú jednu významnú nevýhodu: semenný materiál sa musí každý rok znovu nakupovať. Našťastie sú semená z „Gavrish“ lacnejšie ako mnohé zahraničné analógy. Klíčenie je spravidla veľmi dobré - minimálne 80 - 90%. Predbežná liečba stimulantmi sa nevyžaduje.

Zeleninové "steaky"

Keď už hovoríme o odrode, je potrebné spomenúť jej hlavné charakteristické vlastnosti.

Veľkosť a tvar

Ak uvedieme charakteristiku a popis odrody rajčiakov Krasnobay, predovšetkým je potrebné spomenúť veľkoplodosť, ktorá je pre hybrid zriedkavá. Tento parameter je jedinečný aj v porovnaní s ostatnými „hovädzími paradajkami“: veľkosť každého ovocia v prvom a druhom strapci často dosahuje pol kilogramu. Priemerná hmotnosť všetkých poplatkov je 300 - 350 gramov.

Paradajky majú rovnomernú hmotnosť a tvar, nekrčia sa, sú okrúhle, mierne rebrované. Na nedozretých plodoch je pri stopke viditeľná tmavozelená škvrna, ktorá pri dozrievaní úplne zmizne.

Dôslednosť

Nie nadarmo sa takejto zelenine hovorilo „steaky“ - krvavočervené paradajky, mäsité, silné, nie vodnaté. Náročný labužník im možno vyčíta, že sú drsní. Chuť hybridov je samozrejme mierne nižšia ako nehybridné odrody s dužinou „melón“.

Ale paradajky typu Krasnobai s hustou šupkou sú oveľa prenosnejšie, pri zbere a preprave sa nedrobia. Ďalšou dôležitou výhodou je vynikajúca kvalita uchovania. Aj zrelé plody je možné skladovať až do Nového roka (a dlhšie) - nielen v chladnej miestnosti, ale aj v mestskom byte.

Vymenovanie

Veľmi chutné a krásne šaláty sú rezané z hovädzích paradajok: mäsité plátky nenasiaknu, dokonale držia tvar. Ideálne sú polotovary - kúsky konzervované v želatíne. Vynikajúci, hustý džús a paradajková pasta.

Je tiež možné zaváranie celého ovocia - v sudoch. Tradičné sudové kvasenie je obzvlášť úspešné bez pridania octu. Má zmysel pripraviť taký originálny prípravok ako sušené paradajky.

Imunita

Podmienky skleníka okrem jeho nepopierateľných výhod spôsobujú vážny problém: paradajky v skleníkoch často trpia chorobami. Výhodou hybridu Krasnobay F1 je jeho vysoká odolnosť proti škodlivým infekciám:

  1. Úspešne odoláva plesniam a deštruktívnym škvrnám, ako je napríklad kladosporia, čo vedie k polovici úrody.
  2. Nepredstavuje nebezpečenstvo pre vädnutie Krasnobay a Fusarium.
  3. Hybrid prakticky nie je ovplyvnený vírusom tabakovej mozaiky.
  4. K napadnutiu koreňmi červami nematódami nedochádza.
  5. Slávna televízna moderátorka, agronómka a autorka kníh Oktyabrina Ganichkina, ktorá si na svojom webe vypestovala mnoho rôznych odrôd, poznamenáva, že Krasnobay je odolný aj proti napadnutiu neskorou plesňou.

Ak sú nezrelé, paradajky dobre dozrejú, nesčernejú a nehnijú.

Je veľmi dôležité, aby bolo možné minimalizovať alebo úplne vylúčiť chemické ošetrenie pôdy, kríkov a plodov, aby sa získali výrobky šetrné k životnému prostrediu.

Teplotný režim

Na množstvo a kvalitu plodov nemá vplyv pokles teploty. Produktivita neklesá ani v chladných a zamračených letách, keď paradajkové kry nie sú v skleníkoch príliš pohodlné.

Krasnobay poteší najmä na jeseň v nevykurovanom skleníku a preukazuje najdlhšiu návratnosť.

Agrotechnika

Nadšené recenzie o výnose rajčiaka Krasnobay pochádzajú od tých pestovateľov, ktorí dodržiavajú základné pravidlá pestovania.

Načasovanie

Odroda sa zvyčajne označuje ako stredne neskorá, aj keď paradajka je pre strednú sezónu celkom vhodná. Začína dozrievať 120 dní po vyklíčení, po niekoľkých mesiacoch od vylodenia 60-dennými sadenicami. Je celkom prirodzené, že paradajka s veľkými plodmi nemôže byť skoro zrejúca. Plodenie je dlhé, predĺžené.

Je potrebné zasiať semená pre sadenice pomerne skoro - vo februári. Optimálne teplotné podmienky a včasný výber sú obzvlášť dôležité. Sadenice sú náchylné na predĺženie, takže môže byť potrebné ďalšie osvetlenie, použitie drogy Športovec.

Po výsadbe v skleníku mladé rastliny rýchlo rastú, potrebujú včasný podväzok.

Normalizácia

Krasnobay je neurčitý hybrid s genetickou náchylnosťou na nepretržitý rast. Jeho plný potenciál sa realizuje iba v skleníkoch s dostatočnou výškou stropu. Prvé kvety sú položené v pazuchu 11. listu. Počas sezóny je rastlina schopná úspešne vytvoriť asi 8 kefiek, po ktorých sa odstráni vrcholový rastový bod.

Kvetenstvo zvyčajne obsahuje 5 vaječníkov (ak je kvetov viac, odporúča sa vytrhnúť tie ďalšie). Kefy sú pri plnení ťažké, nesmú sa lámať, každá musí byť zviazaná. Je veľmi dôležité včas odstrániť všetky postranné vetvy (nevlastné deti), aby sa rastlina viedla výlučne do jednej stonky - iba týmto spôsobom sa dosiahne maximálny výnos.

Ten, kto zasadil Krasnobay, zozbieral vedro aj jeden a pol z jednej rastliny. Zo štvorcového metra je možné získať 30-40 kg štandardného ovocia. Takýto výnos je daný 3 - 4 kríkmi, zahustenie je neprijateľné.

Jedlo

Pre veľkoplodé odrody má rozhodujúci význam výživa. Pôda by nemala byť kyslá, inak sa živiny zle vstrebávajú, objaví sa horná hniloba ovocia. Výsadbové otvory sú vyplnené zmesou organických a minerálnych hnojív. Počas sezóny sa vykonáva niekoľko tekutých obväzov z koreňov a listov. Sú vyrobené komplexne so stopovými prvkami.

Striedanie sucha a veľkej zálievky môže viesť k popraskaniu plodov. Je veľmi dôležité udržiavať konštantnú miernu vlhkosť pôdy. Mulčovanie funguje dobre.


Pozri si video: Jednoduchá PET závlaha 1. časť - použitie (Február 2023).