Nápady

Spracovanie hrozna na jar z chorôb a škodcov: hlavné opatrenia a účinné nápravné opatrenia

Spracovanie hrozna na jar z chorôb a škodcov: hlavné opatrenia a účinné nápravné opatrenia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Spracovanie hrozna na jar z chorôb a škodcov je veľmi dôležité a budúci zber závisí od tejto udalosti. Preto by sa jarné ošetrenie malo vykonávať správne a starostlivo, pri prísnom dodržiavaní základných požiadaviek.

Vymenovanie a vlastnosti jarného spracovania hrozna

Na začiatku jari sa vinice spravidla pestujú na preventívne účely. Takáto udalosť pomáha predchádzať poškodeniu rastlín početnými chorobami a škodcami. Účelom jarnej úpravy pôdy je včasné zničenie všetkých burín, ako aj zachovanie čo najväčšej vlhkosti v pôde, čo výrazne uľahčí prevzdušňovanie horizontov podložia.

Jarné spracovanie viniča okrem toho zahŕňa kompetentné vylomenie ďalších výhonkov, aby sa správne rozložilo zaťaženie kríkov a aby sa dosiahol najracionálnejší pomer medzi plodmi bez plodu.

Ak sa pestujú v oblastiach, kde je potrebné zimu pokryť vinicami, aby sa chránila pred zamrznutím, začína jarné spracovanie otvorením rastlín. Hlavným cieľom všetkých činností pri spracovaní hrozna na jar je zachovanie zdravia rastlín, ktoré tiež zohrávajú úlohu pri zvyšovaní produktivity.

Druhy ošetrení

Komplex jarných úprav zahŕňa nielen opatrenia na starostlivosť o hroznové kríky, ale aj kvalitné obrábanie viníc.

Striekacie puzdrá

Jarné spracovanie hrozna zahŕňa použitie špeciálnych chemikálií, ktoré ničia aktivované škodce a chránia rastliny pred poškodením počas celej sezóny.

Spracovanie hroznových kríkov na jar je tiež určené na zabránenie poškodenia hubovými a bakteriálnymi chorobami. Okrem silných chemikálií sa môžu používať aj látky, ktoré nie sú škodlivé pre rastliny a zvieratá. Spracovávajú sa stonky, rukávy, ako aj vinič a kmene stromov. Dôkladné postrekovanie pôdy sa vykonáva v radoch mreží, zónach baranidiel a uličiek.

Orba

Pestovanie vinohradníckej pôdy je povinnou poľnohospodárskou technikou na pestovanie plodín. Prvé jarné obrábanie by sa malo vykonať po prerezávaní kríkov, ale pred otvorením pukov. Je lepšie vykonávať kultiváciu pôdy, keď je jej vrchná vrstva suchá. Uvoľnite pôdu motykou do hĺbky 15 cm. Druhé jarné ošetrenie sa vykonáva koncom mája po hromadnom výskyte burín.

Počet obrábaní vinice závisí výlučne od takých ukazovateľov, ako sú meteorologické podmienky, fyzikálno-chemické vlastnosti pôdy a jej burina. Okrem toho je potrebné zabezpečiť dostatočný prísun kyslíka do koreňového systému rastliny. Prvé jarné obrábanie pôdy je žiaduce kombinovať s mulčovacími kmeňmi kruhov rašeliny alebo kompostu.

Iné spôsoby

Okrem chemického postrekovania je potrebné vykonávať hygienické prerezávanie hroznových kríkov, ktoré zahŕňa odstránenie nepotrebných, poškodených, oslabených a mrazivých výhonkov. Odporúča sa vykonať takýto postup pred profylaktickým postrekom rastlín.

Je tiež veľmi dôležité vyrezať všetky suché výhonky postihnuté chorobami. Okrem toho budete musieť vinič nadvihnúť a zaistiť na podperách a mrežiach. Rovnako dôležité katarovka, alebo odstránenie tzv. rosných koreňov, ktoré sa nachádzajú blízko povrchu pôdy.

Ako chrániť hrozno pred chorobami na jar

Ako spracovať hrozno na jar

Jarné ošetrenie kríkov zahŕňa opatrenia, ktorých cieľom je zabrániť prepuknutiu plesňových alebo infekčných chorôb výhonkov. Spracovanie viníc závisí od charakteristík odrody a ukazovateľov odolnosti rastlín voči škodám spôsobeným závažnými chorobami a škodcami.

Nakúpené prostriedky

Pred spracovaním je potrebné určiť druh použitej drogy. Vinice je možné chrániť tak modernými fungicídmi, ako aj veľmi účinnými insekticídmi. Postrek hroznových kríkov nespôsobuje žiadne ťažkosti, ak presne viete, aké prostriedky a prípravky sa majú použiť.

fungicídy patria do kategórie chemikálií, ktoré môžu chrániť rastliny pred hubovými chorobami, medzi ktoré patrí najväčšia škoda na vinici oidium, pleseň, antracáza a hniloba.

prostriedkyPovaha konaniavymenovaniePokyny na varenieČas použiteľnosti roztoku
Zmes BordeauxChráňte pred kontaktomProti plesniam0,3 kg síranu meďnatého a 0,5 kg haseného vápna na 10 l vodydeň
Azúrová vodaChráňte pred kontaktomProti plesniam0,1 kg síranu meďnatého a 0,3 1 vodného roztoku amoniaku na 10 1 vodydeň
90% s n) „DOMOV“, „Kuprikol“ alebo „Kupritoks“Chráňte pred kontaktomProti plesniam40 g liečiva na 10 litrov vodydeň
80% s s. "Tsineb"Chráňte pred kontaktomProti plesniam40 g liečiva na 10 litrov vodydeň
75% s n. „Polykarbacín“Chráňte pred kontaktomProti plesniam40 g liečiva na 10 litrov vodydeň
80% s n. „Khometsin“ alebo „Kuprozan“Chráňte pred kontaktomProti plesniam40 g liečiva na 10 litrov vodydeň
80% s n. „Polikhom“Chráňte pred kontaktomProti plesniam40 g liečiva na 10 litrov vodydeň
80% s n) „koloidná síra“Chráňte pred kontaktomProti Oidium0,1 kg liečiva na 10 litrov vodydeň
60% pasta NitrafenLiečenie, odstránenieFytopatogénne organizmy0,25 g pasty na 10 litrov vodyČas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.
Síran železaEradicateZložitá akcia0,35 kg produktu na 10 litrov vodyNie je obmedzené
50% s s. "Rovral"Chráňte pred kontaktomProti oidiu a šedej hnilobe17 g liečiva na 10 litrov vodydeň
20% ke "Saprolite"Terapeutické pôsobenieProti oidiu a šedej hnilobe10 g liečiva na 10 litrov vodyDlhodobé
50% s n. „Sumylex“Terapeutické, ochrannéProti šedej hnilobe10 g liečiva na 10 litrov vodyČas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.
50% s n. „Euparen“Chráňte pred kontaktomProti plesniam, oidiu, hnilobe25 g liečiva na 10 litrov vodyČas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.
65% EfalTerapeutické, ochrannéProti plesniam30 g liečiva na 10 litrov vodyČas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.

Poznámka: SP - zmáčateľný prášok; ae - koncentrovaná emulzia.

Je mimoriadne dôležité používať kvalitné a moderné insekticídy včas. Pri postrekovaní viníc zo základných chorôb je povolené pridať do pracovného roztoku škodlivé lieky.

prostriedkyPovaha konaniavymenovaniePokyny na varenietoxicitySkladovateľnosť
50% ApollokontaktKliešte vo všetkých fázach vývoja4,5 ml na 10 l vodyNie je nebezpečné pre včelyČas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.
50% ActellicKontaktné črevoListové červy, list fyloxér, kliešte1 ml na 10 l vodyTrieda nebezpečnosti 2deň
20% MitakkontaktKliešte, motýľ, voška, ​​motýľ, motýľ, motýľ22 ml na 10 l vodyJedovatý pre opeľujúci hmyzČas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.
50% Neoronkontaktkliešte20 ml na 10 l vodyNie je nebezpečné pre včely7 hodín
25% AktaryKontaktné črevoČervovník, voška, ​​listová fyloxéra1 g na 10 litrov vodyNebezpečenstvo včielČas použiteľnosti lieku je 24 mesiacov.

Ľudové recepty

Je celkom možné urobiť menej účinné, ale aj účinné prostriedky nápravy proti hlavným chorobám a rastlinným parazitom, ktoré postihujú samotné vinice.

  1. Od porážky antracenciou, po pravú a plesnivú pleseň Používa sa infúzia pohára nasekaného cesnaku, manganistanu draselného, ​​jodizovanej soli (40 g) a pracieho mydla (40 g), ktorý sa používa na spracovanie kríkov dvakrát ročne. Všetky zložky sa rozpustia v 10 litroch vody.
  2. Proti Oidium používa sa denná infúzia popola (polovica vedra popola na polovicu vedra vody).
  3. Účinný prostriedok nápravy proti oidiu je použitie infúzie sena alebo starého sena. Za týmto účelom naplňte vedro seno po hornú značku a nalejte studenú vodu tak, aby seno bolo úplne zakryté. Infúzia sa podáva 3-4 dni.
  4. Na boj proti múčnatke môžete použiť roztok manganistanu draselného alebo uhličitanu sodného (40 - 50 g na 10 litrov vody).

Veľmi účinným nástrojom je striekanie hroznových kríkov roztokom na báze mlieka alebo srvátky. Proti hnilobe sa odporúča, aby bol roztok ošetrený jódom.

Ponúkame vám tiež naučiť sa pestovať hrozno na jar.

Schémy a podmienky spracovania

Na ochranu kríkov viniča pred chorobami a škodcami je potrebné vykonať spracovanie presne vymedzeným spôsobom. Základný liečebný režim a prípravky odporúčané na použitie sa môžu upraviť alebo doplniť v závislosti od faktorov počasia a poľnohospodárskeho prostredia.

Okrem dvoch eradikačných úprav pomocou síranu železnatého by sa ďalšie úpravy mali vykonávať podľa štandardnej schémy.

Použite fázuOdporúčaný liek
Po snehuSpracovanie viniča roztokom síranu železa alebo medi
Obdobie otvárania obličiekPrípravky „Vermitek“ alebo „BI-58“ sa používajú proti hroznovým kliešťom
Vzhľad tretieho listuRidomil Gold s Tiowit Jet
Pred kvitnutím„Ridomil-Gold MC“ a „Topaz“
Po odkvitnutíQuadrice alebo Strobi

Hrozno je pomerne ťažko pestovateľná rastlina. Správne a včasné spracovanie na jar je základom úplného rozvoja vinice. Na jar sa ako preventívne opatrenie spracúvajú hrozno. Odporúča sa používať iba najúčinnejšie lieky a látky, ktoré zabránia tomu, aby bola rastlina počas celého obdobia ovplyvnená chorobami alebo škodcami.

Ako liečiť hrozno pred chorobami



Komentáre:

  1. Weatherby

    This rather valuable message



Napíšte správu