Rada

Popis a pravidlá pre pestovanie melónových odrôd Crimson Sweet

Popis a pravidlá pre pestovanie melónových odrôd Crimson Sweet


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vodný melón Crimson Sweet je jednou z najbežnejších skorých odrôd v Európe vďaka cukru, šťavnatému bobuľovitému ovociu. Názov charakterizuje chuť, pretože slovo „sweet“ je z angličtiny preložené ako sladkosť. Ak chcete pestovať veľké a vysoko kvalitné ovocie, musíte starostlivo preštudovať odporúčania na jeho pestovanie v skleníku a vonku, ako aj tipy na vytvorenie optimálnych podmienok pre dobré klíčenie.

Pôvod a opis

Prvýkrát bol melón Crimson Sweet vytvorený vo Francúzsku počas dlhej výberovej práce skúsených špecialistov. Teraz sa aktívne pestuje na výrobné účely v mnohých európskych krajinách. Odroda je nenáročná na pôdu a cíti sa skvele v ktoromkoľvek regióne, iba ak je oblasť pestovania charakterizovaná chladnými klimatickými podmienkami, stojí za to pestovať bobule v skleníku.

Ovocie s hmotnosťou 5 - 12 kg sa vyznačuje oválnym, zriedka guľatým tvarom. Má jasnú a hladkú pokožku s jasne definovanými svetlými pruhmi. Šťavnatá buničina jasne červeného odtieňa sa vyznačuje úplnou absenciou krížového žilkovania. Medzi hlavné výhody melónu Crimson Sweet patria:

 • odolnosť proti zmenám počasia, rýchlosť rastu, aj keď je vylúčené pravidelné zavlažovanie;
 • schopnosť vydržať dlhodobú prepravu, udržiavať hustú škrupinu neporušenú;
 • vysoký obsah cukru v buničine, čo priaznivo predstavuje odrodu na trhu;
 • vynikajúce výnosy a pôsobivá hmotnosť;
 • odolnosť voči typickým chorobám.

Medzi nevýhody patrí neznášanlivosť na daždivé počasie a veľké množstvo dusíka v pôde.

Optimálne podmienky pre dobrý rast a úrodu

Pred pestovaním melónu Crimson Sweets musíte študovať a vytvoriť optimálne podmienky pre jeho intenzívny rast. Iba pri starostlivej starostlivosti o rastlinu môžete uspieť pri získavaní úrody.

Vrchný obväz

Počas celého obdobia rastu je potrebné melón oplodniť iba dvakrát: pred výsadbou a počas tvorby vaječníkov. Pred výsadbou by mala byť pôda vopred na jeseň hnojená minerálmi fosfor-draslík. Na kŕmenie sa dajú použiť aj chemikálie na báze dusíka, ktoré však môžu nepriaznivo ovplyvniť chuť ovocia.

Je zvykom nastriekať sadenice vo fáze dvoch pravých listov roztokom prípravku Atlet (1 ampulka na 2 litre vody). Potom bude rastlina odolnejšia voči chorobám a vysychaniu z koreňového systému.

Polievanie

Rastlina potrebuje výdatnú zálievku, pretože nedostatok potrebného množstva vlhkosti môže viesť k oslabeniu koreňového systému a pravdepodobnosti vädnutia rastliny. Ale neodporúča sa polievať vodný melón po začiatku tvorby ovocia. To môže negatívne ovplyvniť kvalitu ovocia, pretože stratí svoju medovú chuť a stane sa vodnatým.

Tvorenie

Pri pestovaní melónu odrody Crimson Sweet je veľmi dôležité včasné a správne odstránenie nevlastných detí. Proces tvarovania musíte začať, keď ovocie už má veľkosť jablka. Mali by ste sa zbaviť prebytočných melónov bez bobúľ. Na ovocných vetvách urobte rez a ustúpte 5 listov.

Vlastnosti pestovaných odrôd Crimson Sweet

Chuť a vzhľad melónu Crimson Sweet sú ovplyvnené klimatickými podmienkami miesta rastu, prirodzenosťou použitých hnojív, správnym napájaním a mnohými ďalšími faktormi. Výsadba zaujíma dôležité miesto pri pestovaní melónu. Ovplyvňuje ďalší vývoj celej rastliny a tvorbu plodov. Preto, aby sme skončili s chutnými veľkými bobuľami, je potrebné im venovať náležitú pozornosť.

V skleníkových podmienkach

Pred výsadbou je potrebné zorganizovať správny skleník, nainštalovať ho do optimálnej zóny, zabezpečiť dobré osvetlenie, dodatočné kúrenie. Pestovanie melónu Crimson Sweet v skleníkových podmienkach zahŕňa oboznámenie sa s postupnosťou akcií:

 1. Hnojte pôdu organickými a anorganickými látkami a týždeň pred výsadbou ju kvalitatívne uvoľnite, aby mala čas zamokriť. Ako hnojivo sa odporúča používať kompost a popol.
 2. Vykopajte postele so vzdialenosťou 1 m na dĺžku a tak širokú, ako to umožňujú parametre skleníka.
 3. Prilejte teplý, dážď, vodu a do jamy zasadte 2 - 3 semená vo vzdialenosti 5 cm od seba.
 4. Označené miesta, kde sa semená nachádzali, zakryte hrdlom narezanej plastovej fľaše.

Keď sa objavia prvé výhonky, zbavte sa ochranných fliaš a udržiavajte normálnu vlhkosť a ukazovatele teploty.

Vonku

Semená sadeníc sa odporúča vysadiť koncom apríla podľa určitej schémy:

 1. Naplňte malé kvetináče voľnou, vzdušnou pôdou.
 2. Semeno vložte do vlhkej pôdy hlbokej 1 cm.
 3. Vytvorte vhodné podmienky pre intenzívny rast prvých výhonkov: teplotný indikátor na úrovni najmenej 25 stupňov, stála vlhkosť pôdy.
 4. Po objavení sa klíčkov teplotu postupne znižujte na 10 stupňov a hrnce vystavujte na čerstvý vzduch až 4 hodiny.
 5. Rastlina na otvorenom teréne mesiac po objavení sa prvých výhonkov.

Je dôležité venovať pozornosť tomu, či sa pôda dobre zahriala. Ak je teplota nižšia ako 15 stupňov, výsadba by sa mala odložiť z dôvodu pravdepodobnosti zamrznutia koreňového systému.

Citlivosť na dusičnany a kontrola chorôb a škodcov

Nemali by ste sa uchýliť k minerálnym hnojivám na chemickej báze. Môžu mať negatívny vplyv na chuť a vzhľad plodu a ľudského tela. Chemikálie sa častejšie používajú iba na pokročilé ochorenie alebo na zbavenie sa škodcov.

Nebezpečnými škodcami pre túto odrodu sú vošky melónové a roztoče. Živia sa miazgou listov, čo vedie k úplnej dehydratácii rastliny a skorému vädnutiu. Na profylaxiu použite roztok cibule alebo cesnaku, ale po detekcii vykonajte 3 postrekové procedúry s Apollom alebo Neoronom s prestávkou 10 dní. Nezabudnite na ich toxicitu a použite ochranný odev.

Hlavnými chorobami vodného melónu Crimson Sweet sú biela, čierna alebo koreňová hniloba, múčnatka a antraknóza. Hniloba sa vytvára v podmienkach vysokej vlhkosti a vyžaduje okamžitý chemický zásah. Pokiaľ ide o antraknózu, ošetrite ju roztokom Bordeaux a pôdu odburiňte.

Múčnatka je najnebezpečnejšia choroba, ktorá spočíva v úplnom odstránení rastliny a jej spálení. Pôdu ošetrujte Karatanom.

Odroda hybridov

Chovatelia nesedia a nedávno vytvorili veľa hybridov tejto odrody a vylepšili ju podľa rôznych kritérií. Záhradkári majú teraz k dispozícii širšiu škálu možností pre svoj vylepšený obľúbený melón.

Crimson Ruby

Odroda, ktorú chová francúzska spoločnosť „Clause Tezier“, je populárna vo všetkých európskych krajinách kvôli svojej schopnosti rásť na akejkoľvek pôde a odolnosti voči náhlym zmenám teploty, avšak pri teplote pod 20 stupňov rast spomaľuje. Pestuje sa ako na výrobné účely, tak na súkromných pozemkoch kvôli vynikajúcemu vkusu a vysokému komerčnému hodnoteniu. Index obsahu cukru presahuje 10% a hmotnosť bobúľ môže byť v závislosti od klimatických podmienok 8 - 10 kg.

Crimson Wonder

Stredne skorý hybrid s vysokým výťažkom. Líši sa mrazuvzdornosťou, odolnosťou voči mnohým chorobám a prakticky vylučuje výskyt škodcov. Vodný melón dokonale toleruje prepravu a dá sa dlho skladovať doma. Bobule sa tvoria rýchlo, sú aktívne nasýtené šťavou a priberajú na váhe asi 13 kg. Zle znáša vlhkosť a v daždivom počasí si vyžaduje ďalšiu ochranu v podobe špeciálneho náteru.

Crimson Ruby F1

Hybrid má vysoký výnos a vynikajúcu chuť. Nedávno bol zaradený do štátneho registra v regióne severného Kaukazu. Je odolný voči bežným škodcom a chorobám. Bobuľa je silná, oválneho tvaru a váži 10 kg. Indikátorový obsah cukru presahuje 6%. Buničina s výrazným jasom a neporovnateľnou arómou.

Watermelon Crimson Sweet zmenil myšlienku mnohých amatérskych záhradníkov na melónovú kultúru. Rastlina nevyžaduje starostlivú starostlivosť a drahé hnojivá. Už v auguste si môžete vychutnať vynikajúcu sladkú chuť bobúľ bez prítomnosti škodlivých dusičnanov a hnojív, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie človeka.


Pozri si video: Watermelon Life Cycle (Február 2023).