Tajnosť

Funkcie hybridnej formy hrozna "Asya"

Funkcie hybridnej formy hrozna "Asya"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda Asya je hybridná forma získaná krížením odrôd Demeter a Dunav pomocou šľachtiteľa V. V. Zagorulka.

Vlastnosti triedy

Odroda stolového hrozna sa chovala relatívne nedávno, ale už sa jej podarilo získať uznanie od amatérskych vinárov.

Biologický opis

Kríky sa vyznačujú silným rastom. Kvitnutie - podľa ženského typu. Znečistenie je dobré. Vytvorené zoskupenia majú vynikajúce vonkajšie ukazovatele a môžu byť veľké alebo veľmi veľké. Priemerná hmotnosť jedného sa pohybuje od 0,7 do 1,0 kg. Tvar je valcovitý, pretiahnutý. Parta dosahuje dĺžku 0,4 m. Je charakterizovaná priemernými indikátormi drobivosti.

Nie je vystavené lúpaniu. Stupeň dozrievania výhonkov je trvalo vysoký. Každý výhonok má 2 - 3 kvetenstvo a je náchylný na tvorbu plodín v nevlastných synoch. Charakteristickou črtou je prítomnosť dlhých internódií, čo môže značne skomplikovať proces prípravy rastliny na odrezky. Drevo rýchlo rastie, silná časť výhonku sa vyvíja v prvom roku po výsadbe.

Listy majú členitý tvar. Dostatočne krehký hrebeň sťažuje vykonávanie opatrovateľských opatrení. Postup balenia do vreciek na ochranu pred vosami by sa mal vykonávať s maximálnou starostlivosťou, aby sa zabránilo poškodeniu strapca.

Technické špecifikácie

Odroda Asya sa podľa technických špecifikácií vzdialene podobá hroznu Luchisty. Bobule sú dosť veľké. Hmotnosť jedného bobule sa pohybuje od 14 do 20 g. Forma je nepravidelná, s charakteristickou rovnomernosťou. Sfarbenie tenkej pokožky červeno-fialovej.

Zrelé bobule môžu prasknúť iba v dôsledku hrubého porušenia poľnohospodárskej technológie. Buničina je hustá a pri pohryznutí vydáva charakteristickú krízu. Chuť je pomerne vysoká. Priemerný obsah cukru je 18 g / 100 cm³, kyslosť nepresahuje 5 g / dm³.

Výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou hybridnej formy hrozna Asya sú krásne silné klastre pozostávajúce z veľkých bobúľ. Medzi nevýhody patrí: nemožnosť pestovania v severných oblastiach, potreba pokryť rastlinu na zimu a krehkosť kefy. Okrem toho majú bobule pomerne jednoduchú chuť. Odolnosť proti mrazu - do -21 ° С. Miera prežitia je pomerne vysoká.

Hrozno "Asya": charakteristika odrody

Pravidlá vykládky

Výsadba sadeníc hrozna Asya je povolená ako v samostatných výsadbových otvoroch, tak aj v zákope.

  • Hĺbka a šírka výsadbového otvoru alebo ryhy úplne závisí od veľkosti koreňového systému sadeníc;
  • ílovitá alebo piesčitá pôda by sa mala doplniť pieskom alebo rašelinou, pôda s vysokou kyslosťou - popol;
  • odporúča sa, aby sa výsadba uskutočňovala v oblastiach, ktoré vylučujú blízky výskyt podzemných vôd a sú chránené pred vetrom, pokiaľ je to možné;
  • v pristávacom otvore by sa malo vykonať nízke násypy z úrodnej pôdy obohatenej komplexným hnojivom;
  • časť päty sa inštaluje spolu s oporným kolíkom na vyvýšenú plošinu a potom sa vyrovná celý koreňový systém rastliny;
  • po zaspaní by sa mal koreňový systém 1/2 hojne zaliať pôdou okolo sadenice a potom pridať do plného objemu pôdy a jemne stlačiť rukami.

Vinič je pripevnený k nosníku čo najpresnejšie pomocou pruhu z mäkkej tkaniny.

Funkcie starostlivosti

Podľa pravidiel prípravy pred výsadbou, ako aj príslušnej výsadby hroznových sadeníc, sa prvé 2 roky nevyžadujú, používanie hnojív a zavlažovanie sa vykonáva v pomerne obmedzenom režime.

Zalievanie

Veľký vplyv na výnos hrozna má použitie takzvanej metódy zavlažovania vlhkosťou, ktorá by sa mala vykonávať v jesennom období po zbere, ako aj na jar v suchom počasí. Ďalšie zavlažovacie opatrenia sa vykonávajú v závislosti od poveternostných podmienok a prítomnosti zrážok. Nadmerné zamokrenie a vysychanie pôdy sú mimoriadne nežiaduce.

Vrchný obväz

Na kŕmenie viniča sa odporúča používať tekuté hnojivá súčasne s polievaním. Kŕmenie by sa malo striedať s použitím minerálnych hnojív, ako aj organických látok. Zavedenie komplexov obsahujúcich dusík poskytuje dobré výsledky na zvyšovanie zelenej hmoty.

Tvarovanie a orezávanie

Pri orezávaní hybridnej formy Asya nezabudnite, že maximálne zaťaženie každého puzdra sa môže meniť od 30 do 45 výhonkov. Prerezávanie sa vykonáva na 6 alebo 8 očiach. Prístrešok na zimné hrozno, ktorý sa má orezať koncom jesene.

Choroby a škodcovia

Odroda nie je odolná voči porážke najbežnejších plesňových chorôb. Indikátory rezistencie na pleseň oidium a pleseň sú 3,5 bodu.

To nie je prakticky poškodené osami. Postrek kríkov na jar a na jeseň priaznivo ovplyvňuje stav rastlín.

Taktiež vám ponúkame, ako sa vlastnými rukami naučiť, ako pripraviť hrozno.

Recenzie záhradníkov

Väčšina pestovateľov vinárstva hodnotí odrodu pozitívne a zaznamenáva krásny vzhľad plodov, ako aj vysokú produktivitu a dobrú rastovú silu. Hybrid pestujú hlavne amatérski záhradníci v strednom Rusku.

Ako uviazať hrozno

Výberová forma hrozna Asya je vhodná nielen na pestovanie na osobných pozemkoch. Je to tiež kvalitná odroda trhu s vysokými cenami komodít a vynikajúcou prepraviteľnosťou. Na základe agrotechnických požiadaviek vykazuje vysokú produktivitu a nenáročnosť, čo nám umožňuje odporúčať ju ako úspešnú hybridnú formu.


Pozrite si video: Esma and Asya Ball pool fun kid video (November 2022).