Návrh

Tapener: moderné zariadenie na viazanie hrozna a iných rastlín

Tapener: moderné zariadenie na viazanie hrozna a iných rastlín


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľmi dôležitým postupom pri pestovaní hrozna je vykonávanie jeho viazania. K dnešnému dňu existuje veľké množstvo spôsobov uviazania hrozna. Každý záhradník si nezávisle vyberie najvhodnejšiu a optimálnu možnosť. Pri vykonávaní takejto udalosti by sa však mali zohľadniť niektoré biologické vlastnosti hrozna, ako aj požiadavky stanovené technológiou pestovania viniča.

Na čo slúži podväzok z hrozna?

Podväzok viniča sa vykonáva s cieľom získať dobrú úrodu a zlepšiť ukazovatele kvality ovocia. Správne umiestnenie a fixácia zrelých výhonkov rastlín zlepšuje klíčenie mladých výhonkov a tiež zabezpečuje jednotnosť ich rastu a vývoja. Okrem toho, Podväzok hrozna je potrebný na ochranu pestovaných rastlín pred nárazmi vetra a slúži ako záruka zníženia rizika poškodenia rôznymi chorobami, ktorých výskyt je často vyvolaný zhrubnutím pristátia s nedostatočnou úrovňou ventilácie. Vďaka zelenému podväzku sú všetky odrody a hybridné formy hrozna oveľa lepšie opeľované hmyzom.

Zosilňovač: účel a vlastnosti

Zosilňovač na podväzok hrozna je veľmi praktický moderný nástroj na použitie. V posledných rokoch sa toto zariadenie stalo veľmi obľúbeným a žiadaným medzi záhradníkmi a záhradníkmi a je široko využívané na rýchle a kvalitné podväzky nielen viniča, ale aj rastlín, ako sú paradajky, uhorky, ako aj na navrhovanie dekoratívnych živých plotov.

Zariadenie na spájanie rastlín zužujúcich sa rastlín alebo teypnerov je celkom nový poľnohospodársky nástroj. Bola vyvinutá poprednými inžiniermi z Japonska a od roku 2012 je k dispozícii záhradníkom v našej krajine.

Hlavné výhody použitia tohto nástroja počas postupu viazania rastlín sú nasledujúce:

 • jedna viazacia operácia netrvá dlhšie ako sekundu;
 • nástroj môžete používať jednou rukou;
 • nástroj je vhodný na použitie bez ohľadu na výšku zariadenia, ktoré sa má zviazať;
 • veľmi ľahká a rýchla výmena pracovných svoriek a pások;
 • je možné použiť komponenty rôznych farieb, čo zvyšuje dekoratívnosť výsadby;
 • nástroj má malú hmotnosť a veľkosť;
 • Používanie tapenérov je ľahké vďaka priloženým jasným pokynom.

Použitý podväzkový materiál je určený na upevnenie rastlín pomocou suchého podväzku hrozna. Špeciálna elasticita materiálu úplne eliminuje tvorbu zúžení v procese viazania.

Zosilňovač: zošívačka rastlín

Ako používať tapener

Princíp použitia zužovacieho zariadenia je veľmi jednoduchý a má určité podobnosti s princípom činnosti štandardného kancelárskeho zošívačky a hlavným rozdielom je použitie pásky automaticky privádzanej a držanej zariadením na prevádzku.

Pokyny na používanie teipnera na podvádzanie hrozna:

 1. Otvorte kryt telesa teipnera.
 2. Doplňte pásku tak, aby sa jej koniec priblížil k špeciálnemu distribučnému kanálu.
 3. Ohnite pásku dodávanú z nástroja hore a natiahnite ju asi centimeter do špeciálnej drážky, ktorá je umiestnená na kovovej časti.
 4. Náradie by malo byť umiestnené v ruke s pákou hore.
 5. Stlačte malú rukoväť a vytiahnite dlhú pružinu, ktorá je vybavená špeciálnym čapom na podávanie konzol.
 6. Vložte svorky do voľného priestoru bodom nahor a vráťte pružinu do pôvodnej polohy, kým nezacvakne.

Takto pripravené zariadenie by sa malo priviesť do zariadenia, ktoré si vyžaduje fixáciu. Páska sa privádza do viniča a v dôsledku podania zariadenia dopredu ho zabalí. Po stlačení páčky držiak pritlačí pásku, zariadenie sa upevní a mechanizmus odreže upevňovací materiál v požadovanej vzdialenosti.

Ostatné nástroje na viazanie hrozna na mreže

Záhradníci používajú na brúsenie hrozna rôzne materiály vrátane drôty, laná, motúzy, PVC pletivo (cambric), handry, filmy z videozáznamov alebo zvukových pások. Na viazanie je vhodné použiť elastickú niť, ktorá neobmedzuje rast pevného výhonku.

Hlavnými podmienkami správneho viazania sú nepohyblivosť zapínania a voľný priestor okolo výhonku, ktorý zabezpečí nerušený rast viniča. Aby sa predišlo zovretiu výhonkov, odporúča sa na pletenie slučiek používať špeciálne náradie, napríklad teipner alebo podväzkovú šnúru a nožnice. Laná sú vyrobené z oceľového drôtu zabaleného v papieri.

Suché aj zelené podväzky by mali vykonávať „osem“, Najskôr sa obalí spojovací materiál okolo drôtu mreží a potom sa zafixujú vinič. Táto vlastnosť podväzku chráni výhonky pred odieraním počas rastu a zabraňuje popáleniu rastlín z drôtu zahriateho na slnku.

Ponúkame vám tiež informácie o pravidlách starostlivosti o hrozno na jar.

Pestovanie hrozna bez podväzku

Väzba hrozna a jeho zelených výhonkov má samozrejme priaznivý vplyv na vývoj rastlín a stimuluje tvorbu bohatej kvalitnej plodiny. Pomerne často sa však nedávno pestovalo hrozno bez použitia podväzku.

Pri tomto spôsobe pestovania hrozna sa inštaluje iba jedna podpera s dvoma zvarenými rohmi. Na jar, keď sa rastlina uvoľní zo zimného krytu, sa musí vinič opatrne hodiť cez horný zvarený roh bez použitia podväzku. Na zváranie rastlín na zimu je potrebný druhý zvarený roh.

Základom tejto metódy pestovania je správna tvorba hroznovej kríky. V prvom roku by sa mal vytvoriť iba jeden, veľmi silný strelec, ktorý by mal mať dĺžku 1 meter a na jeseň sa rozreže na šesť pukov. Budúci rok by ste mali nechať pár najvyšších pukov, z ktorých sa v zime vytvoria dve dobre vyvinuté výhonky, a spodná výhonka sa vytvorí v uzle substitúcie párom pukov. Z výhonku umiestneného hore musíte vytvoriť šípku ovocia pre šesť obličiek, ktorá vám umožní získať odkaz na ovocie. Nasledujúci rok, s jesenným prerezávaním, sa musí nechať ovocná šípka a uzol náhrady za pár púčikov. Pre dobre rozvinutú rastlinu je povolené vytvoriť ďalšie spojenie s ovocím.

Napriek vzniku alternatívnych metód pestovania hrozna väčšina záhradkárov uprednostňuje tradičnú metódu viazania. Medzi početné zariadenia na podväzok hrozna patrí medzi najfunkčnejšie zariadenia zošívačka zošívačky. Toto moderné zariadenie umožňuje vykonávať vysokokvalitné, rýchle a ľahké podväzky viniča s účinnou fixáciou v tej správnej polohe.

Ako uviazať hrozno

Tapener je ideálny na viazanie mladých a zelených hroznových výhonkov a postup nie je sprevádzaný poškodením rastlín. Náklady na takéto zariadenie sa spravidla výrazne líšia v závislosti od výrobcu, ale aj to najjednoduchšie riešenie sa dá ťažko nazvať rozpočet. Z tohto dôvodu ruskí záhradníci, ktorí sa zaoberajú domácim vinohradníctvom, stále aktívne nevyužívajú.Komentáre:

 1. Maonaigh

 2. Kajora

  Mýliš sa. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 3. Radley

  Aká veľmi dobrá otázka

 4. Adwin

  milujem to

 5. Masichuvio

  Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa sa mýliš. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 6. Kekinos

  Bravo, seems magnificent idea to me isNapíšte správu