Rada

Charakteristika a opis odrody paradajok Zhigalo, jej úroda

Charakteristika a opis odrody paradajok Zhigalo, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zhigalo paradajky sú originálnou odrodou, ktorá ohromila každého svojím neobvyklým podlhovastým tvarom a chuťou. Je to vysoko výnosná odroda, ktorá sa môže jesť surová, môže sa tiež soliť a nakladať. Plody sa očakávajú vždy koncom leta, ak sa sadenice vysadia v máji. Táto rastlina je štandardná rastlina, krík nikdy nerastie viac ako 50 centimetrov, čo uľahčuje jeho starostlivosť. Odroda nie je hybrid, takže je celkom možné klíčiť jej semená pre sadenice.

Viac o paradajke

Popis a vlastnosti paradajok vám môžu pomôcť naučiť sa pravidlá starostlivosti o ne.

Túto odrodu vyvinuli chovatelia. Krík je malý, netreba ho zviazať, pripnúť. Zeleň je mierna, kvetenstvo jednoduché. Zrenie ovocia zvyčajne prebieha tri mesiace po vyklíčení.

Na kríkoch je veľa ovocia, visia ako hračka na vianočnom stromčeku, visia na štetcoch 6-7 kusov. Tvar týchto plodov je veľmi neobvyklý. Predĺžený, obdĺžnikový so zaoblenou základňou. Vyzerajú ako paprika. Farba od oranžovej po červenú. Dĺžka do 12 centimetrov, hmotnosť do 150 gramov. Dužina je pevná, chuť je sladká, ale je v nej prítomná aj kyselina.

Z tejto paradajky je dobré pripraviť šaláty, ako aj rôzne prípravky na zimu: cestoviny, adjika, nálev, soľ. Bude vynikajúce pripraviť z nich sušené alebo sušené paradajky. V bankách vyzerajú veľmi pekne. Môžu sa zbierať nezrelé a skladovať až do začervenania. Ale, dozrievajúc na konári, bude chuť pôsobiť žiarivejšie.

Počas dozrievania prebieha zber súčasne. Táto odroda je vhodná na predaj a má dobrý prístup k preprave, pretože ich šupka je hustá a hustá. Nepraská.

Túto odrodu paradajok môže pestovať každý, dokonca aj začínajúci záhradník. Je dôležité zistiť vlastnosti a požiadavky na ich pestovanie.

Rastúce vlastnosti

Kultivácia týchto paradajok sa uskutočňuje v semenákoch vyklíčených semien. Začínajú sa sadiť v marci. Po zasiatí musíte zakryť fóliou a monitorovať teplotu, nemala by byť nižšia ako 18 stupňov. Pred výsadbou môžete semená namočiť do špeciálneho roztoku, ktorý ochráni budúce výsadby pred chorobami a pomôže rýchlejšie klíčiť.

Je dôležité poskytnúť potomkom dostatok svetla. Keď sa na nich objaví niekoľko listov, dajú sa usadiť jeden od druhého.

Vysádzajte iba vyzreté sadenice s hustým jadrom a v záhrade zatvrdnuté. Spravidla sa to deje v máji. Pôda pre rastliny sa pripravuje na jeseň a na jar. Mal by byť mäkký, ľahký a bohatý na hnojivá. Pre tieto paradajky je dôležité, aby existoval vrchný obväz vo forme draslíka, horčíka, fosforu, medi, hnoja, kuracieho trusu, humusu. To všetko vám umožňuje pestovať šťavnaté zdravé ovocie.

Z výsevu semien do začiatku plodenia zvyčajne uplynú tri mesiace. V tomto ohľade možno odrodu považovať za strednú sezónu. Celý čas je pre paradajky dôležitá pozornosť záhradníkov a kvalitná starostlivosť.

Starostlivosť a starostlivosť

Rysom týchto paradajok je malá veľkosť kríkov. Preto bude starostlivosť o ne oveľa ľahšia: nemusia byť zviazaní, nepotrebujú odrezávať prebytočné procesy, lístie. Vyzdvihnutie vykonajte iba v prípadoch, keď je príliš veľa procesov navyše.

Počas rastu týchto plodín je potrebné zabezpečiť im kvalitnú a výdatnú zálievku. Je dôležité to urobiť iba teplou usadenou vodou z hlavne. Zalievaná v koreňoch, nie na listoch. Lístie je možné v horúci deň trochu nastriekať.

Zem je uvoľnená, schúlená a odstraňuje burinu. Burinová tráva berie živiny z rastlinných plodín. Na boj proti škodlivému hmyzu sa prijímajú preventívne opatrenia. K tomu sú kríky postriekané špeciálnymi roztokmi zakúpenými v obchode.

Svetla by malo byť vždy dosť. Je tiež dôležité sledovať hladinu vlhkosti a kyslosti. Nemali by prekročiť normu.

Táto odroda paradajok má veľmi rada dobrú úrodnú pôdu, preto je dôležité nezabudnúť na ich kŕmenie.

Nie je potrebné trhanie. Málokedy ochorejú. Listy a paradajky môžete niekedy posypať prostriedkami na liečbu niektorých chorôb, semená namočiť proti plesniam.

Recenzie záhradníkov

Tí, ktorí niekedy zasadili paradajky Zhigalo, boli s tým spokojní. Paradajka má pozitívne hodnotenia a odporúčania pre pestovanie.

Lýdia: Túto odrodu som zasadil dvakrát. Mám ich veľmi rád, je vhodné nakrájať ich na šalát, napchať. Adjika z nich nie je vodnatá, hustá. Kríky neboleli. Výnos je hojný. Neobvyklý tvar. Aj deťom sa to páči. Túto odrodu odporúčam pre tých, ktorí majú malé skleníky.

Gigalo je paradajka, ktorú si vybrali milovníci neobvyklých odrôd. Aby bola úroda väčšia, je potrebné neustále dbať na kultúru, dodržiavať všetky pravidlá starostlivosti. Potom vás paradajky potešia lahodným šťavnatým ovocím. Úspešné pristátie!


Pozri si video: Ako sadime rajciny a papriky (Február 2023).