Rada

Návod na použitie a zloženie Chistotsvetu, dávkovanie fungicídu a analógov

Návod na použitie a zloženie Chistotsvetu, dávkovanie fungicídu a analógov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plesňové choroby môžu postihnúť všetky kultúrne rastliny vrátane kvetov. Na boj proti nim sa používajú fungicídy. Zvážme vzorec a zloženie "Čistých kvetov", jeho účel a princíp účinku, dávku na zriedenie a spotrebu roztoku. Ako používať výrobok podľa pokynov, ako je kompatibilný s pesticídmi, či je toxický, ako dlho a kde výrobok skladovať, čo je možné vymeniť.

Zloženie a formy uvoľňovania lieku

Fungicíd „Chistotsvet“ vyrába spoločnosť CJSC „August“ vo forme emulzného koncentrátu v 10 ml injekčných liekovkách a 2 ml a 1 ml ampulkách. Účinnou látkou liečiva je difenokonazol v množstve 250 g na 1 liter. Chistotsvet je systémový ochranný a liečivý pesticíd kontaktného účinku s imunizačným účinkom.

Účel a princíp účinku fungicídu "Chistotsvet"

"Chistotsvet" sa používa na pozemkoch v súkromných domácnostiach na ošetrenie ruží a iných kvetov a okrasných kríkov proti chorobám (šedá hniloba, špinenie, múčnatka).

Difenokonazol z roztoku prechádza do tkaniva ošetrených kvetov, zastavuje rast mycélia plesní a znižuje intenzitu sporulácie. Látka má špecifickú aktivitu proti patogénom múčnatky, chrastavitosti, plesne, hniloby koreňov a plesní.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Pôsobí šetrne na kultúrne rastliny, účinnosťou prekonáva látky s podobným účinkom na patogény, neinhibuje sadenice, mladé a dospelé rastliny.

Roztok Chistotsveta sa vstrebáva do rastlín po 2 hodinách, nezmýva ho dážď ani rosa. Čas ochranného pôsobenia je až 2 týždne. Počas tohto obdobia sa na ošetrených rastlinách nevyvíjajú plesne, sú úplne chránené pred vznikom chorôb. Postrek sa môže vykonať ako na profylaxiu, pred začiatkom infekcie, tak aj na ošetrenie rastlín, keď sa objavia príznaky plesňovej infekcie.

Miera spotreby lieku

Roztok "Chistotsveta" na spracovanie kvetov proti múčnatke sa pripravuje v dávke 2 ml na 5 litrov, okrasné kry - 2 ml na 10 litrov, na špinenie - 4 ml na 5 litrov a 4 ml na 10 litrov. Dávka na ošetrenie kvetov proti šedej hnilobe je 4 ml na 5 litrov.

Spotreba roztoku Chistotsvet je 5 litrov na sto štvorcových metrov pre kvety a 10 litrov na sto štvorcových metrov pre kríky. Práce na ošetrovaní rastlín na ošetrenej ploche je možné vykonávať 3 dni po postreku.

Ako správne používať výrobok

Roztok sa pripravuje v súlade s návodom na použitie a používa sa v ten istý deň. Na prípravu roztoku sa polovica vody naleje do nádoby postrekovača, pridá sa požadovaný objem liečiva a zmes sa mieša, aby sa získala homogénna emulzia. Potom nalejte vodu na požadovaný objem podľa pokynov a znova premiešajte.

Z múčnatky pre ruže a izbové rastliny je počet povinných ošetrení 2-násobný, začnite nástupom príznakov ochorenia, opakujte druhýkrát po 2 týždňoch. Zo škvŕn a šedej hniloby - 4 krát za sezónu, podľa rovnakej schémy. Postrek kvetov a kríkov sa vykonáva oddelene od aplikácie hnojív listovou metódou.

Základné preventívne opatrenia

Pokiaľ ide o toxicitu, fungicíd „Chistotsvet“ je klasifikovaný ako trieda nebezpečnosti 3 (pre včely a ľudí). Bezpečné pre včely, vtáky, pôdne červy a baktérie. Mierne nebezpečné pre vodné organizmy a ryby.

Napriek miernej toxicite produktu Chistotsvet je potrebné pracovať s ním v ochrannom odeve, ktorý zakrýva celé telo. Noste respirátor, rukavice a ochranné okuliare, aby ste zabránili vystrieknutiu roztoku do očí a nosa. Neodstraňujte ochranné prostriedky počas celej pracovnej doby. Vykonávať spracovanie rastlín v neprítomnosti detí a zvierat. Počas postrekovania nepite, nejedzte a nefajčite.

Na zriedenie fungicídneho roztoku nepoužívajte nádoby a vedierka na vodu, kovové nádoby. Postrek rastlín vonku ráno alebo večer, popoludní - za oblačného počasia. Nemal by fúkať vietor, ktorého rýchlosť presahuje 5 m za sekundu. Na ošetrenie ruží a kvetov môžete použiť konvenčnú fľašu s rozprašovačom, roztok nastriekajte rovnomerne na celú plochu listov.

Prvá pomoc

Po ukončení striekania by ste si mali umyť ruky a pokožku tváre mydlom na prádlo. Ak sa roztok dostane na pokožku alebo oči, okamžite ich vypláchnite veľkým množstvom vody. Ak sa roztok dostal do žalúdka a zaznamenali sa príznaky otravy, musíte ho opláchnuť: vezmite 1 tabletu aktívneho uhlia na každých 10 kg svojej vlastnej hmotnosti a vypite najmenej 1 liter vody. Po 15 minútach vyvolajte zvracanie. Ak príznaky pretrvávajú aj po tomto, mali by ste vyhľadať lekára.

Kompatibilita s inými pesticídmi

Podľa pokynov výrobcu sa neodporúča miešať fungicíd Chistotsvet s inými pesticídmi, ako aj s hnojivami. Ak je potrebné ošetrenie kvetov alebo kríkov fungicídom a nejakým iným prípravkom, je potrebné dodržať interval medzi ošetreniami 2 týždne. Počas tohto časového obdobia bude musieť fungicíd účinkovať a nepríde do styku s inými liekmi.

Doba skladovania a pravidlá

Znamená to, že „Chistotsvet“ sa môže uchovávať 3 roky od dátumu vydania. Dodržujte podmienky skladovania: drogu uchovávajte v pôvodnom obale so zatvoreným vekom. Uchovávajte drogu oddelene od liekov a domácich výrobkov, potravín a krmív, mimo dosahu zvierat a detí.

Sklad by mal byť tmavý, vetraný, suchý a chladný. Ak dôjde k porušeniu pravidiel skladovania, trvanlivosť prípravku Chistotsvet sa znižuje. Produkt s exspirovanou alebo znehodnotenou hodnotou nemožno použiť, jeho účinnosť klesá. Fungicíd zriedený s vodou sa môže skladovať iba 1 deň, potom ho nemožno použiť, preto musí byť prípravok na použitie pripravený v množstve potrebnom na konzumáciu do 1 pracovného dňa.

Analógy liekov

Náhradou za Chistotsvet na použitie na pozemkoch v súkromnej domácnosti sú difenokonazol fungicídy Discor, Keeper, Raek, Planthenol, Medea, Skor a Rangoli-Cursor. Lieky sú účinné proti komplexu bežných plesňových chorôb, obsahujú 1 alebo viac zložiek v kompozícii.

Fungicíd „Chistotsvet“ v súkromných domácnostiach sa používa na postrek ruží a kvetov proti plesňovým chorobám. Nie je toxický pre rastliny, nehromadí sa v tkanivách a pôde, je rýchlo pôsobiaci, nezmýva sa pri polievaní alebo daždi, chráni rastliny najmenej 2 týždne po liečbe pred vznikom chorôb.

Liečivo "Chistotsvet" vyrába výrobca v malých ampulkách, ktoré sú vhodné na použitie v súkromných domácnostiach. Na spracovanie malého kvetinového záhonu alebo záhradného záhonu stačí 1 ampulka. Aby sa zaručila likvidácia patogénov, je potrebné rastliny po určitej dobe postriekať najmenej dvakrát. Fungicíd je dlhodobo skladovaný za podmienok obvyklých pre pesticídy, má nízke dávkovanie a spotrebu, preto je výhodné ho kúpiť na použitie v domácnostiach.


Pozri si video: Elektroinstalace svépomocí. Tajemství WAGO svorky (Júl 2022).


Komentáre:

  1. Quan

    Mýliš sa. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, povieme.

  2. Voodoogrel

    Túto otázku som vymazalNapíšte správu