Rada

Pokyny na použitie insekticídu Admirál a dávkovanie lieku

Pokyny na použitie insekticídu Admirál a dávkovanie lieku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Insekticíd „Admiral“ je účinný prostriedok, ktorý spoľahlivo chráni ovocné stromy a zeleninu pred kalifornským hmyzom. Liek je rýchlo pôsobiaci a poskytuje dlhotrvajúci účinok. Vyrába sa vo forme emulzného koncentrátu. Kompozíciu je možné použiť na postrek jablkami, uhorkami, paradajkami. V takom prípade je dôležité dôsledne dodržiavať pokyny.

Zloženie a forma uvoľňovania insekticídu "Admirál"

Pokyny hovoria, že toto činidlo patrí do chemickej triedy pyridínových derivátov. Látka sa uvoľňuje vo forme emulzného koncentrátu. Je balený v 1 litrových nádobách. Pyriproxyfen sa považuje za aktívnu zložku lieku. 1 liter kompozície obsahuje 100 gramov látky.

Spektrum a mechanizmus účinku

"Admirál" je syntetický analóg juvenilného hormónu. Látka patrí do kategórie regulátorov rastu a vývoja parazitov. Výrobky z tejto skupiny spôsobujú hormonálnu nerovnováhu u hmyzu. To vedie k anomáliám v ich vývoji a smrti.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Juvenoidy, ktoré sa dostanú do tela dospelých škodcov, ich nezabíjajú, ale vyvolávajú sterilizáciu dospelých jedincov. To pomáha zabrániť vzniku nebezpečnej fázy. Keď vstúpi do lariev, proces metamorfózy je narušený, čo spôsobí smrť preimaginálnych štádií vývoja.

Admirál má výrazný oneskorený účinok. To znamená, že hmyz hynie nielen počas spracovania, ale aj neskôr. Doba pôsobenia látky môže trvať niekoľko týždňov alebo mesiacov. Jeho vplyv na zníženie počtu parazitov navyše ovplyvní vývoj budúcich generácií.

Charakteristickým znakom lieku je selektívny účinok. Ak sa pozoruje dávkovanie, kompozícia neprináša negatívny účinok na mnoho druhov entomofágov, akarifágov a opeľovačov plodín.

Výhody lieku

Medzi hlavné výhody tohto nástroja patria:

 • rýchly a dlhotrvajúci účinok;
 • malé nebezpečenstvo pre včely;
 • schopnosť ovplyvňovať parazity vo všetkých fázach ich vývoja;
 • pokles počtu jednotlivcov v budúcej generácii;
 • možnosť vykonania jarného spracovania vo fáze zeleného kužeľa v blízkosti jablone;
 • možnosť aplikácie skoro na jar;
 • účinnosť s jediným ošetrením rastlín na 1 sezónu;
 • ekonomická spotreba.

Miera spotreby a použitie

Aby nedošlo k poškodeniu rastlín, je dôležité prísne dodržiavať podmienky používania produktu. K dispozícii sú 2 možnosti spracovania - skoro na jar a v lete.

Náraz na jar sa zhoduje s fázou prechodu zimujúcich lariev prvého instaru do druhého. Toto sa pozoruje počas fázy vývoja rastlín, ktorá sa nazýva zelený kužeľ.

Toto ošetrenie s postupným znižovaním účinnosti sa vykonáva až do fázy ružičkového kel. Zvyčajne sa to zhoduje s nástupom imaginárnej molt. Aby sa zabránilo poškodeniu plodov skorých odrôd, je potrebné na jar tieto plodiny spracovať pomocou „admirála“.

Druhý termín použitia kompozície pripadá na leto. Postrekovanie výsadby je potrebné vo fáze liahnutia prvej generácie parazitov. V lete sa „Admirál“ používa na spracovanie neskorých odrôd ovocných stromov.

Počas sezóny je potrebné výsadby postriekať prípravkom „Admiral“ - to sa deje pri vývoji prezimovaného hmyzu alebo prvej generácie škodcov. Táto vlastnosť je veľmi dôležitá. Pomáha predchádzať poškodeniu ovocia.

Dávkovanie a vlastnosti použitia látky sú uvedené v tabuľke:

Miera použitia finančných prostriedkovKultúraŠkodcoviaFunkcie spracovaniaČakacia doba (počet ošetrení)Dátumy ukončenia manuálnej alebo mechanizovanej práce
0,5-0,8jabloňKalifornská pochvaPočas vegetačného obdobia sa vyžaduje postrekovanie výsadby. 1 hektár vyžaduje 1 000 - 2 000 litrov pracovného roztoku.14 (1)7 (3)
0,5-0,8jabloňJablkový molJe potrebné aplikovať kompozíciu počas vegetačného obdobia. Miera spotreby pracovného riešenia je 800-1500 litrov na 1 hektár.14 (1)7 (3)
0,2-0,3Uhorky a paradajky v skleníkuSkleník bielyPočas vegetačného obdobia je potrebné výsadby postriekať. Spotreba pracovnej tekutiny je 1 000 - 3 000 litrov na hektár.3 (1)2 (-)

Bezpečnosť pri používaní

Liek sa považuje za nie príliš toxický. Pri používaní látky je však potrebné pamätať na osobné ochranné opatrenia. Striekanie sa odporúča vykonávať v ochrannom odeve. Rovnako dôležité je použitie respirátora, okuliarov, rukavíc.

Kompatibilita

Admirál je ideálne kombinovať s biologickými prostriedkami, aby sa znížil počet parazitov v záhradách a skleníkoch. Pred zmiešaním lieku s inými výrobkami je dôležité starostlivo preštudovať návod na použitie látky. V obidvoch prípadoch sa vyžaduje kontrola kompatibility finančných prostriedkov. Za týmto účelom urobte malé množstvo roztoku.

Je dôležité mať na pamäti, že je zakázané kombinovať liek "Admiral" s insekticídnymi látkami na báze malatiónu. Tieto účinné látky sa považujú za antagonisty.

Pravidlá ukladania

Výrobok uchovávajte na tmavom mieste, mimo dosahu detí. Je dôležité uchovávať liek v uzavretej nádobe. Odporúča sa to robiť v suchej miestnosti s primeraným vetraním. Čas použiteľnosti kompozície je 3 roky.

Analógy nápravy

Medzi účinné analógy látky patria:

 • "Nomolt";
 • „Tom“;
 • Vizcaya.

"Admirál" je účinné insekticídne činidlo, ktoré pomáha vyrovnať sa s rôznymi parazitmi. Najčastejšie sa používa na ničenie kalifornského hmyzu, molice jablčnej a molice skleníkovej. Aby zloženie poskytlo požadované výsledky, musíte striktne dodržiavať pokyny. Dodržiavanie bezpečnostných pravidiel nemá malý význam.


Pozri si video: Vedľajšie účinky liekov neexistujú, všetko sú to hlavné účinky (Február 2023).