Nápady

Domáce kompot z hrozna na zimu bez sterilizácie: osvedčené recepty

Domáce kompot z hrozna na zimu bez sterilizácie: osvedčené recepty


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hroznová šťava je každému známa ako sklad vitamínov a rôznych stopových prvkov. Tento chutný a zdravý nápoj však v dôsledku vysokej koncentrácie týchto látok u niektorých ľudí spôsobuje alergie. Dusený kompot z hrozna, pri tepelnom spracovaní, stráca niektoré živiny, ale nespôsobuje alergie.

Funkcie výberu a prípravy hrozna na konzerváciu

Na zber v zime sú vhodné veľké, mäsité a zrelé hrozno s hustou dužinou. Malo by to byť príjemné „kyslosť“. Farba bobúľ na zimný zber nie je zásadná. Do kompotu ľahkého hrozna na zlepšenie jeho farby môžete pridať ďalšie ovocie a bobule kontrastnej farby, čerešňové listy alebo mätu.

Hrozno by malo byť celé a nesmie sa kaziť hnilobou. Pred vložením do pohárov je potrebné ich umyť a počkať, kým voda nebude stekať. Môžete ich tiež usušiť tak, že ich rozložíte na čistý papier alebo handričku.

Dusené hrozno na zimu

Najlepšie recepty na hroznový kompot bez sterilizácie

Existuje veľa receptov spomenutých prípravy na zimu. Budeme hovoriť o ich najúspešnejších z nich.

Z bieleho hrozna

Na každý kilogram bobúľ potrebujete 300 g cukru a 700 g vody. Najskôr sa bobule položia do pohárov a opatrne sa nalejú vriacou vodou pod krk. Do nádoby môžete pridať vanilku, mätu, vápno alebo citrón. Nádoby pokryté vekom sa dobre zabalia a nechajú stáť pol hodiny. Potom sa voda z nich odteká špeciálnymi krytmi s otvormi. Pridá sa správne množstvo cukru a za miešania sa úplne rozpustí. Potom naplňte plechovky vriacim sirupom a zrolovať.

Celé zhluky

Pripravuje sa rovnakým spôsobom ako príprava jednotlivých bobúľ. Pomery cukru a vody sa môžu mierne líšiť v závislosti od odrody hrozna. Napríklad v prípade populárnej odrody Isabella ide o pohár cukru na liter vody. 2 až 3 klastre bobúľ sa umiestnia do trojlitrovej nádoby, ktorá ju naplní do dvoch tretín objemu.

S jablkami, nakrájané na plátky

Kombinácia hrozna a jabĺk je veľmi harmonická, tento kompot má veľmi krásnu farbu. Môžete si pripraviť kompot s jablkami, nakrájať na plátky alebo ich uzavrieť celými. V prvej verzii sú pozorované nasledujúce podiely prísad: 200 gramov hrozna, 1 jablko, štvrť šálky cukru a 1,3 litra vody. Jablká a hrozno bez semien sa umiestňujú do pohárov. Na vrchole ovocia je pokrytá cukrom a potom nalejte vriacu vodu.

S celými jablkami

Na objem troch litrov potrebujete 2-3 jablká a 3 poháre hrozna. Najskôr sa položia jablká a potom sa pokryje hrozno. To všetko sa naleje vriacou vodou. A potom postupujte podľa rovnakej technológie ako v prvom recepte.

So slivkami

Tento kompot je vyrobený z rovnakého množstva hrozna a sliviek. Cukor v tomto prípade potrebuje asi štvrtinu objemu bobúľ. Je dôležité poznamenať, že je lepšie odstrániť semená zo sliviek, pretože majú látky škodlivé pre človeka, ktoré sa hromadia počas dlhodobého skladovania prázdnych polotovarov. Ak nebudete nápoj skladovať príliš dlho, semená sa nedajú odstrániť. Ďalej sa proces výroby kompotu zhoduje s receptúrou číslo jedna.

So slivkami a nektárinkou

V tomto prípade potrebuje trojlitrová nádoba 15 sliviek, 2 nektárinky, pohár bobúľ hrozna a pol pohára cukru. Kosti zo sliviek a nektáriniek sa odstránia.

S medom

Príprava tohto receptu je veľmi jednoduchá, pretože obsahuje niekoľko konzervačných látok. Na 1,5 kg bobúľ v tomto prípade potrebujete pohár so štyrmi percentami octu, pol litra pohára medu, škoricu a pár klinčekov.

Bobule položené do pohára sa nalejú medovým sirupom. Pripravuje sa zo všetkých vyššie uvedených zložiek, ktoré sa miešajú a varia niekoľko minút, pričom dôkladne dôjde k oddeleniu vzniknutej peny. Do pohára bobúľ a medového sirupu nalejte vriacu vodu a otočte.

Ponúkame vám tiež informácie o tajomstvách výroby vína z hrozna Isabella.

Tipy na varenie a skladovanie

 1. Komorové poháre by sa mali vopred napariť a vysušiť hore nohami. Poťahy by sa mali na niekoľko minút položiť do vriacej vody a tiež vysušiť.
 2. Ak sa obávate, že druh kompotu môže pokaziť vetvu, ktorá spadla, musíte odrezať jeho zosilnenú časť.
 3. Hrozno obsahuje prírodný konzervačný prostriedok - kyselinu hroznovú, preto by ste do kompótu nemali vkladať veľa cukru. V dôsledku tohto prebytku sa vlastnosti tohto prírodného konzervačného prostriedku zhoršujú.
 4. Sklenice s kompotom by sa mali pred konečným ochladením zabaliť. Postupné ochladzovanie produktu zabezpečuje jeho najlepšiu konzerváciu.
 5. Po návrate do normálnej polohy sa v hornej časti zimného polotovaru určite objaví trochu peny. V hermeticky uzavretých nádobách čoskoro zmizne. Ak sa tak nestane, stojí za to počúvať, či banka vydáva zvláštne zvuky. Znášanie alebo poklepanie na ňu je istým znakom toho, že tento kontajner nie je tesne zatvorený. V takom prípade budete musieť variť obsah nádoby a znova ju uzavrieť.
 6. Kompost je uložený na chladnom mieste. Pravidelne musíte skontrolovať jeho kvalitu.
 7. Nápoj je veľmi koncentrovaný. Pri otváraní by mal byť zriedený vodou približne na polovicu.

Ako zbierať hrozno na zimu

V zime vám aromatické, chutné a zdravé hroznové kompóty pripomínajú teplé jesenné dni. Tento nápoj je veľmi vhodný pre teplý, červenkastý koláč, voňavý koláč a rôzne sladké muffiny.Komentáre:

 1. Gardagul

  This message is incomparable)))

 2. Birr

  Yes, the answer is almost the same as with me.

 3. Mazuzahn

  Som ti veľmi zaviazaný.

 4. Roe

  You weren't wrong, right

 5. Malachy

  I'll shut up maybeNapíšte správu