Rada

Návod na použitie klotianidínu, dávkovanie insekticídu a analógov

Návod na použitie klotianidínu, dávkovanie insekticídu a analógovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aplikácia na ochranu kultúrnych rastlín "Klotianidín" vám umožňuje účinne ničiť hmyz, ktorý saje šťavy. Liečivo pôsobí na škodcov Coleoptera, Homoptera a Diptera. Aktívne sa používa na zničenie takého nebezpečného nepriateľa nočnej kôry, ako je zemiakový chrobák Colorado, ktorý je schopný na veľkých plochách úplne zničiť plantáže zemiakov, paradajok, papriky a baklažánu.

Účinná látka a forma uvoľňovania

Účinná látka lieku "Klotianidín" je insekticíd z triedy neonikotinoidov. Je to tuhý práškový produkt, bez farby a zápachu, rozpustný vo vode. Prípravná forma - suspenzný koncentrát. K dispozícii v 5 litrových plechovkách.

Spektrum a mechanizmus účinku

„Klotianidín“ je systémový insekticíd-akaricíd, ktorý funguje ako kontaktný a črevný pesticíd proti škodcom plodín, repky, slnečnice, zemiakov a cukrovej repy.

Výrobok sa používa hlavne na morenie semien, ako aj na ošetrenie vegetatívnych rastlín a pôdy. Systémové pôsobenie „klotianidínu“ spočíva v tom, že liečivo preniká do koreňového systému a zelenej hmoty rastliny a poskytuje mu komplexnú dlhodobú ochranu.

Účinkom lieku "Klotianidín" je predĺžiť otvorenie sodíkových kanálov centrálneho nervového systému hmyzu, čo vedie k jeho nadmernému vzrušeniu, paralýze a smrti škodcu.

Návod na použitie produktu

„Klotianidín“ patrí do 3. triedy nebezpečnosti pre ľudí a 1. triedy pre včely. To znamená, že sa dá použiť iba v tých chvíľach, keď nie sú aktívne roky včely a iný užitočný hmyz, napríklad niektoré dravé roztoče a osy, ktoré ničia poľnohospodárskych škodcov.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Klotianidín je stredne toxický pre teplokrvné zvieratá, nízko toxický pre ryby a vodné stavovce, s výnimkou hmyzu. Nestriekajte v blízkosti ochranných pásiem vody. Stredne toxický pre dážďovky.

Pokyny na použitie liečiva predpokladajú jedinú predsejbovú úpravu semenného materiálu. Takýto postup je možné vykonať vopred. Spotreba pracovného roztoku je od 10 do 25 litrov na tonu moreného produktu, v závislosti od ošetrenej plodiny.

Pri spracovaní vegetatívnych výsadieb voľte bezvetrie, suché dni, ráno alebo večer.

Bezpečnostné opatrenia pri práci s klotianidínom

Toxicita pre ľudí triedy 3 znamená, že pri práci s týmto liekom je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Noste uzavreté oblečenie a obuv.
 2. Používajte osobné ochranné prostriedky: masku, ochranné okuliare a rukavice.
 3. Počas práce nejedzte, nepite a nefajčite.
 4. Pri striekaní dávajte pozor, aby sa suspenzia nedostala na pokožku a sliznice. Ak sa to stane, okamžite ich opláchnite pod tečúcou vodou. V prípade kontaktu s očami ich vypláchnite a vyhľadajte lekársku pomoc. V prípade požitia, vyvolajte zvracanie a urgentne navštívte lekárske zariadenie.
 5. Po nastriekaní alebo leptaní vymeňte oblečenie a obuv, osprchujte sa a dôkladne si očistite tvár a ruky.

Pri použití „klotianidínu“ je potrebné zabezpečiť, aby sa v bezprostrednej blízkosti miesta spracovania nenachádzali žiadne cudzie osoby, deti alebo zvieratá. Mali by ste sa tiež pokúsiť všemožným spôsobom vyhnúť sa použitiu produktu v čase odchodu včiel, pretože droga je pre ne mimoriadne toxická.

S čím je kompatibilný?

Klotianidín je kompatibilný s väčšinou insekticídov, fungicídov, herbicídov a hnojív. Pri miešaní zmesí je však potrebné vždy starostlivo skontrolovať kompatibilitu konkrétneho prostriedku. Ak sa zmes "zvlní", vytvoria sa v nej vločky, zrazeniny alebo sa uvoľní plynná látka, objaví sa nový zápach, neodporúča sa používať výsledné zloženie - následky môžu byť neočakávané.

Podmienky skladovania

Uchovávajte „klotianidín“ na chladnom, suchom a chránenom mieste pred priamym slnečným žiarením, najlepšie na tmavom mieste.

Miestnosť by mala byť neprístupná neoprávneným osobám a nádoby s výrobkom by mali byť tesne uzavreté a označené ako insekticíd.

Nedovoľte, aby sa liek dostal do rúk deťom, rovnako ako sprej v oblastiach, kde majú prístup tehotné ženy, domáce zvieratá a hospodárske zvieratá.

Analógy insekticídu

Na základe účinnej látky klotianidínu sa vyrábajú desiatky insekticídov:

 1. Borey Neo.
 2. Modesto Plus.
 3. „Pončo“.
 4. Taboo Neo.
 5. Scenic Combi.
 6. „Emesto Quantum“ a ďalšie.

Klotianidín je účinný insekticíd, ktorý chráni rastliny v ranom štádiu vývoja pred požieraním a cmúľaním škodcov a tiež šetrí pred metlou dvadsiateho storočia - chrobákom z Colorada a krížovou blchou, ktorá ničí plantáže cukrovej repy.