Rada

TOP 3 recepty na prípravu džemu z čiernych ríbezlí a egrešov na zimu

TOP 3 recepty na prípravu džemu z čiernych ríbezlí a egrešov na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Džem z čiernych ríbezlí a egrešov je len vitamínová bomba. V zime podporuje organizmus a v ľudovom liečiteľstve sa používa ako protizápalový prostriedok. Kombinuje všetky prospešné vlastnosti oboch bobúľ. Je dochutený rôznymi bylinkami: mäta, škorica, rozmarín. To pomáha dosiahnuť bohatšiu chuť a arómu.

Špecifiká výroby angreštu a ríbezľového džemu na zimu

Džem z egreše a ríbezle má svoje vlastné charakteristické znaky prípravy. Bobule rôznych veľkostí majú rôzne doby varenia. Na prípravu najrôznejších pochúťok sa používajú dve metódy:

  1. Všetky bobule prechádzajú mlynčekom na mäso, čím sa z nich stáva homogénna hmota.
  2. Egreše sa varia najskôr - sú väčšie. Potom sa k nej pridajú ríbezle. Takto môžu všetky bobule rovnako vrieť.

Dodržiavanie tohto pravidla je povinné pre všetky plodiny s bobuľami rôznych veľkostí. Malo by sa pamätať na to, že proces prípravy surovín je dlhý a namáhavý.

Vlastnosti výberu a prípravy bobúľ

Pre rozmanitý džem sú vybrané mierne nezrelé egreše. To je záruka, že sa počas varenia nerozpadnú. Ale varenie dezertu z nezrelých bobúľ je tiež neprijateľné. Egreše sa odstránia asi týždeň pred úplnou zrelosťou.

Zrelé ríbezle sa odoberajú. Vyberajú sa stredne veľké bobule.

Všetky rastlinné materiály musia byť nepoškodené. Vyberajú sa hladké, nezmačkané plody.

Pred varením musia byť všetky bobule roztriedené, stopky a stigmy musia byť odstránené. Potom sa pripravené suroviny umyjú tečúcou vodou a vložia sa do sita alebo do sitka. Voda by mala odtekať.

Pravidlá prípravy kontajnerov

Na výrobu rôznych džemov na zimu použite veľký široký kastról alebo umývadlo. Pokrmy môžu byť smaltované alebo nerezové. Počas procesu varenia sa džem neustále mieša. Je lepšie to urobiť pomocou drevenej lyžice. Hotový džem sa vloží do sklenených nádob s objemom 0,5 alebo 1 liter. Banky sú predsterilizované. Sú pokryté viečkami. Môžu byť použité plastové alebo kovové kryty.

Najchutnejšie recepty

Nie všetky ženy v domácnosti vyrábajú rôzne džemy. Ale tí, ktorí to urobia, vám povedia presne svoj recept na prípravu ríbezľového a egrešového džemu. Jeho chuť závisí od kombinácie ingrediencií.

S čiernym ríbezľou

Nie je ťažké uvariť taký džem zo zmesi čierneho ríbezle a egreša. Základom tohto dezertu je egreš. Bude to trvať 300 gramov. Ríbezle sa berú trikrát menej - iba 100 gramov.

Bobule musia byť pripravené a umyté zložením do samostatných nádob. Nemôžete ich hneď namiešať. Egreše sa hodia do priestrannej misky. Pridáva sa do nej voda v objeme 200 gramov. Bobule sa dajú na malý plyn a dusia sa, kým sa neobjaví šťava. Ríbezle sa nalejú do výslednej šťavy z egrešov. Všetky bobule sa varia spolu.

Keď si všimneme, že je koža na ríbezliach popraskaná, naleje sa do nádoby 320 gramov cukru. Počas procesu varenia sa bobuľová zmes neustále mieša. Po rozpustení všetkých kryštálov cukru sa dezert ponechá na plyne ďalších 7 minút.

S červeným ríbezlí

Na varenie takého džemu na zimu budete potrebovať 3 kg egrešov a 1 kg červených ríbezlí. Najskôr je potrebné suroviny vytriediť, olúpať zo stopiek a opláchnuť. Egreše by mali byť naliate do hlbokej nádoby a rozdrvené drvinou, aby bobule praskli. Červené ríbezle potrieme. Nechajte šťavu a dužinu a šupky zlikvidujte. Práve v polotekutej ríbezľovej konzistencii sa pridáva cukor v objeme 2 kg. Všetko je dôkladne premiešané a nasadené na plyn.

Ríbezľový sirup sa varí, dávajte pozor, aby sa nespálil. Len čo je uvarená, pridajú sa k nej egreše. Za stáleho miešania pokračujte vo varení dezertu 20 minút.

Počas procesu varenia je bezpodmienečne nutné odstrániť penu.

Hotový džem je zabalený naberačkou do sterilizovaných nádob.

S bielym ríbezlí

Zo zmesi egrešov a bielych ríbezlí si môžete na zimu uvariť úžasný dezert. Zvláštnosťou tejto sladkej pochúťky je, že všetky ingrediencie sú odobraté na polovicu. Na 1 kilogram egrešov potrebujete 1 kilogram bieleho ríbezle. Na 2 kg bobúľ potrebujete 2 kg cukru. V tomto recepte sú olúpané bobule pokryté cukrom a ponechané na jeden deň. Lepšie je dať riad do chladničky.

O deň neskôr sa bobuľová hmota umiestni na pomalý plyn a zahreje sa. Necháme 5 minút prevrieť a ochladíme. Postup sa opakuje niekoľkokrát, aby sa dosiahla požadovaná hustota. Hotový dezert je zabalený v dózach pod kovovými viečkami.

Ako a koľko môžete uložiť pochúťku?

Rozmanitý džem sa skladuje 2 roky, pri dodržaní všetkých pravidiel:

  1. Dezert je vložený do sterilných sklenených nádob.
  2. Lekvár je zvinutý pomocou kovových viečok.
  3. Sladkosť sa uchováva v tmavej miestnosti s priemernou vlhkosťou pri teplote + 15 - 20 stupňov Celzia.

Džem, pokrytý plastovými viečkami, sa uchováva rok iba v chladničke.


Pozri si video: Jarný posterek ríbezlí (Septembra 2022).