Rada

Charakteristika a popis odrody paradajok Ružový spam

Charakteristika a popis odrody paradajok Ružový spam


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Neúnavní chovatelia neustále pracujú na vývoji nových odrôd rôznych plodín, ktoré najviac vyhovujú želaniam spotrebiteľa. Pri výbere semien na budúcu sezónu by ste mali venovať pozornosť paradajkovému ružovému spamu F1. Vďaka vynikajúcej chuti a pozitívnym recenziám bola táto odroda paradajok obľúbená medzi kupujúcimi.

Vlastnosti odrody rajčiaka

Opis odrody je podobný ako u paradajok Oxheart. Po svojom predchodcovi Pink Spam zdedil špecifický vývoj, farbu a veľkosť paradajok. Podľa obdobia dozrievania patrí odroda k skorým odrodám (doba dozrievania paradajok je 95 - 100 dní). Hybrid je prispôsobený na pestovanie v skleníkoch, ale v južných oblastiach sa dobre prejavil pri vonkajšom pestovaní. Odroda je odolná voči vírusovým chorobám, tolerantná voči neskorej plesni. Paradajky sa používajú na čerstvú konzumáciu a konzerváciu.

Z hľadiska svojej ekonomickej hodnoty je Pink Spam paradajkou neurčitého typu vývoja. Neurčitosť - tendencia výhonkov rásť donekonečna jeden za druhým. Tento proces môžete zastaviť viazaním puzdra v požadovanej výške na zvislú podperu a zovretím nepotrebných konárov. Bez podpery budú kríky ležať na zemi, čo povedie k hnilobe ovocia.

Táto vlastnosť má svoje vlastné nuansy:

 • vysoký kmeň zaručuje dobrý výnos;
 • starostlivosť o viazanú rastlinu je ľahšia;
 • na prípravu podpier sú potrebné ďalšie náklady;
 • dlhšie obdobie plodenia v porovnaní s podobnými odrodami;
 • vyžaduje neustále zovretie, aby nedošlo k preťaženiu hlavne.

Charakteristika paradajok:

 • hybrid má jednotné plody tvaru srdca, niekedy okrúhleho tvaru;
 • vo vnútri paradajky je ružová, mäsitá, viackomorová;
 • priemerná hmotnosť je 150 - 300 gramov;
 • hladká tenká pokožka, odolná proti praskaniu;
 • plody sú vhodné na prepravu na veľké vzdialenosti, ale nie sú vhodné na skladovanie.

Paradajky odrody Pink Spam obsahujú veľké množstvo vitamínov a živín a sú vhodné na výrobu diétnych šalátov, omáčok a konzervácie.

Technologické operácie pestovania paradajok

Pestovanie paradajok pre záhradníkov nespôsobuje žiadne zvláštne ťažkosti, ale nie každý môže získať vysoko kvalitný produkt. Výnos plodiny závisí od technológie pestovania, vlastností odrody rajčiaka a klimatických podmienok.

Príprava pôdy

Na racionálne využitie plochy skleníka alebo zeleninovej záhrady pri pestovaní paradajok sa používa metóda sadenice. Semená sa vysievajú do špeciálnych nádob s drenážnymi otvormi alebo kazetami a potom sa prenesú na trvalé miesto.

Bežná pôda na výsadbu semien paradajok pre sadenice nebude fungovať, preto musí byť vhodná škôlka naplnená výsevným substrátom.

Na rozdiel od inej zeleniny, paradajky dobre rastú na slaných a vysoko kyslých pôdach. Odstránenie živín z pôdy na 1 tonu ovocia je N - 3,2; P205 1,1; K20 - 4,6.

Pozemok potrebný na výsadbu sadeníc paradajok musí spĺňať nasledujúce požiadavky:

 • vysoká pórovitosť - 65 - 75%;
 • nízky obsah vlhkosti - 45 - 50%;
 • kapacita vzduchu - 20 - 25%;
 • hustota - 0,4 - 0,6 g / cm².

Dobrý výsledok možno dosiahnuť zmiešaním pôdy s rašelinou, pilinami, humusom. Na klíčenie v kazetách je vhodná hotová rašelinová zmes zmiešaná s vermikulitom v koncentrácii jedna k jednej.

Výsadba semien

Paradajky sú veľmi citlivé na teplotu. Je potrebné zasiať paradajky v čase, keď sa pôda zahreje na 16 ° C. Normálny čas rastu a dozrievania tejto odrody rajčiakov závisí od teploty.

Fáza vývojaOptimálna hodnota teploty, ° С.
DeňNocPriemer denne
Výsev22 – 2422 – 2422 – 24
Sadenica20 – 2218 – 1921 – 23
Ponorte sa20 – 2119 – 2019 – 21
Skleníkové pristátie20 – 2117 – 1818 – 20
Vegetačné obdobie20 – 2217 – 1917 – 20
Plodové obdobie20 – 2217 – 1917 – 20

Výsev semien sa vykonáva do hĺbky 0,5 - 1 cm vo vzdialenosti 2 cm, vzdialenosť medzi radmi je 4 cm Na výsev paradajok použite ručný sejač alebo špáradlo namočené vo vode. Potom je substrát posypaný zemou a navlhčený teplou vodou.

Pred sejbou je možné skontrolovať klíčivosť semien. Za týmto účelom položte sadivový materiál na niekoľko minút do nádoby s vodou. Tie semená paradajok, ktoré padajú na dno nádoby, sa považujú za vhodné na výsadbu.

Ďalej sú kazety alebo škatule pokryté fóliou a prenesené na svetlé a suché miesto bez prievanu. Prvým a dôležitým bodom na získanie priateľských sadeníc je udržanie vlhkosti v rozmedzí 75 - 80% pred klíčením. K tomu je potrebné zavlažovať škôlku s paradajkami najmenej raz týždenne.

Starostlivosť o sadenice

Miesto, kde rastú sadenice, by malo byť dobre vetrané. Teplota vzduchu by mala byť v rozmedzí 18 stupňov, počas obdobia transplantácie - 16 ° C. Keď sa objavia dva skutočné listy, vykoná sa proces ponoru. Zvyčajne sa to stane 11 až 12 dní po zasiatí. Kríky rajčiakov musíte presadiť na miesto s dobrým osvetlením, ale bez priameho slnečného žiarenia.

Počas tohto obdobia sa uskutočňuje prvé kŕmenie paradajok komplexným hnojivom (superfosfát, azofoska, dusičnan draselný). Druhé kŕmenie sa uskutoční za dva týždne. Keď sadenica dosiahne výšku 20 cm, po výskyte 9 až 10 dobre vyvinutých listov sa musí vysadiť na trvalé miesto rastu.

Pristátie na posteliach

V závislosti od teploty klíčenia a oblasti sa obdobie transplantácie začína od 15. apríla do 15. mája. Je potrebné pestovať v bujnej pôde hnojenej organickým hnojivom. Aby sa posteľ rovnomerne zahriala, je potrebné sadiť v smere sever - juh - takže paradajky sa nebudú navzájom tieniť, čo umožní získať vyrovnané výhonky.

Pre neurčité odrody paradajok sa používa dvojpásmová schéma výsadby: rozstup riadkov - 60 - 70 cm, medzi susednými lôžkami - 90 - 100 cm, vzdialenosť v rade - 50 - 55 cm.

Tvorba rastlín

Okamžite po presadení do zeme sa musíte postarať o paradajky. Popis údržbárskych prác:

 • vrchný obväz;
 • kyprenie pôdy;
 • zalievanie.

Na vytvorenie silného koreňového systému kríka sa vykonáva hilling. S vrchným obväzom by sa malo začať po zakorenení rastliny.

Komplexné hnojivá s vysokým obsahom dusíka sú perfektné ako vrchný obväz. Dôležitú úlohu pri získavaní kvalitných paradajok zohráva zovretie. V jednej stonke musíte vytvarovať krík, takže paradajky sú väčšie.

Odroda paradajok Pink Spam je teda vysoko výnosným hybridom šalátových účelov, ktorý si u letných obyvateľov vyslúžil pozitívne recenzie.


Pozri si video: slniečko - božolé (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Akinokazahn

  Sorry for interfering ... I am familiar with this situation. Môžete diskutovať.

 2. Moshicage

  Ahoj všetci! Kto a kde a hlavne s kým oslávi Nový rok?

 3. Ruadhagan

  Súhlasím, je to pozoruhodná informácia

 4. Tokinos

  Sorry for my interfering ... I understand that question. Zvážime.

 5. Paella

  just fly away

 6. Tsiishch'ili

  No, not myself .. I read it somewhereNapíšte správu