Rada

TOP 5 jednoduchých postupných receptov na citrón s cukrom v zaváracom pohári na zimu

TOP 5 jednoduchých postupných receptov na citrón s cukrom v zaváracom pohári na zimuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Citrón je mimoriadne zdravé a chutné ovocie, ktoré obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Použitie tohto citrusu v chladnom období pomáha posilňovať imunitný systém a vyhnúť sa prechladnutiu. Udržať citrón dlho čerstvé je však ťažké. Aby ovocie nestratilo svoje prospešné vlastnosti a chuť, môžete citrón s cukrom konzervovať v sklenenej nádobe. V tejto podobe sa citrusy premenia na lahodný dezert, ktorý môžete jednoducho zjesť s čajom alebo si s ním pripraviť pečivo a vitamínové nápoje.

Jemnosti varenia

Príprava pohára s citrónom a cukrom je mimoriadne ľahká. To si vyžaduje iba 2 prísady: citróny a kryštálový cukor. Môžu sa brať v pomere 1: 1 alebo môžete zvýšiť množstvo piesku podľa chuti až do pomeru 1: 1,5 - 1: 2.

Aby bolo možné obrobok dlhšie skladovať, je potrebné výrobky a nádoby správne pripraviť.

Ako pripraviť citróny?

Ovocie určené na konzerváciu musí byť čerstvé, zrelé, rovnomerné, bez prehĺbení alebo defektov. Citrusy sa odporúča umývať pod tečúcou vodou a kôru očistiť od nečistôt pomocou kefy. Ovocie môžete umyť mydlom.

Potom by mali byť plody zaliate vriacou vodou, potom ich treba dať na 15 - 30 minút do studenej vody, aby sa zbavili horkosti. Potom sa citrusové plody musia otrieť dosucha čistou utierkou alebo vysušiť na papierovej utierke.

Pravidlá prípravy kontajnerov

Na prípravu citrónu v cukre použite sklenené nádoby. Musia byť dôkladne umyté a vysušené čistým uterákom. Pri umývaní môžete použiť mydlo alebo sódu bikarbónu.

Je dôležité, aby vo vnútri pohárov nezostala voda ani na samotných plodoch. Aj malé množstvo môže viesť k fermentácii produktu.

Aby sa obrobok mohol dlhšie skladovať, je potrebné nádobu sterilizovať, napríklad držaním plechoviek nad parou alebo ich podlievaním vriacou vodou.

Ako urobiť nádobu s citrónom s cukrom?

Existuje niekoľko spôsobov, ako citróny zavárať.

Jednoduchý recept na zimu

Ovocie, bez šupky, nakrájame na plátky alebo plátky. Semená musia byť odstránené, aby sa zbavili horkosti.

Na dno sklenenej nádoby sa nalejú 1-2 lyžice kryštálového cukru. Na ne položte na 1 vrstvu ovocné plátky. Na vrch sa opäť naleje piesok. Celá nádoba je teda po okraj naplnená striedajúcimi sa vrstvami citrusov a cukru. Najvyššou vrstvou by mal byť piesok.

Namiesto ukladania po vrstvách môžete ovocie jednoducho zmiešať s pieskom v samostatnej miske a potom ho vložiť do nádoby.

Po naplnení sa banka nechá stáť 5-7 dní pri izbovej teplote; ak nádoba nebola sterilizovaná - po dobu 30-60 minút. Počas tejto doby vyjde z citrusov šťava a cukor sa rozpustí; vrstvy budú klesať. Keď sa to stane, pridajte viac ovocia a piesku, aby ste naplnili nádobu po vrch. Sirup by mal citróny úplne zakryť.

Nádoba je tesne uzavretá vekom a vložená do chladničky na ďalšie uskladnenie. Obrobok by sa mal pravidelne obracať, aby sa lepšie rozpustil cukor.

So zázvorom

Citrusy so zázvorom sú veľmi užitočné na posilnenie imunitného systému. Použitie tohto prípravku na jeseň a v zime môže výrazne znížiť riziko prechladnutia.

Ak chcete pripraviť toto prázdne miesto, mali by ste vziať:

  • koreň zázvoru (malý);
  • citróny;
  • med (alebo cukor).

Olúpaný koreň zázvoru je nakrájaný na malé kocky. Citrusy sú rozdelené na štvrtiny. Kosti by sa mali odstrániť.

Všetky zložky sa otáčajú cez mlynček na mäso a potom sa zmiešajú s medom (alebo cukrom). Výsledná hmota sa prenesie do sklenenej nádoby a odloží sa do chladničky na ďalšie skladovanie.

Táto zmes by sa mala konzumovať v malých dávkach: nie viac ako 1 lyžica denne v čistej forme alebo pridaná do čaju.

Cez mlynček na mäso

Citrusy sú nakrájané na štvrtiny. Kosti z nich musia byť odstránené. Plody sa krútia cez mlynček na mäso, striedavo s pieskom.

Výsledná hmota sa zmieša s pieskom v pomere 1: 1 a nechá sa stáť 30 - 60 minút pri izbovej teplote, aby sa uvoľnila šťava a cukor sa začal rozpúšťať. Potom sa zmes opäť mieša a dáva do sklenenej nádoby; výrobok skladujte v chladničke.

S korením

Na prípravu takéhoto produktu budete potrebovať:

  • citrón - 1 kg;
  • granulovaný cukor - 0,5-0,7 kg;
  • mletá škorica.

Citrusy sú rozdrvené na kašovitý stav. Do výslednej hmoty nalejte cukor, pridajte škoricu a poriadne premiešajte. Zmes sa vloží do sklenenej nádoby a odloží sa do chladničky na ďalšie skladovanie.

Nabitý citrón s cukrom v nádobe

Ovocie sa strúha alebo naseká v kuchynskom robote. Výsledná hmota sa zmieša s cukrom v pomere 1: 1, prenesie sa do sklenenej nádoby a ochladí sa, až kým sa nespotrebuje.

Koľko a koľko môžete uložiť?

Lahôdka sa skladuje v sklenených nádobách v chladničke alebo pivnici pri teplote nepresahujúcej 0 ° C. Ak nádoby neboli pred prípravou produktu nesterilizované, je možné ich skladovať najviac 3 mesiace.

V sterilizovaných zvinutých nádobách zostáva ovocie použiteľné 6-8 mesiacov.

Zmes nezmrazujte. Po zmrazení a rozmrazení sa stratia prospešné vlastnosti ovocia.


Pozri si video: Jak ZRYCHLIT RŮST VLASŮ a zvýšit HUSTOTU (August 2022).