Rada

5 jednoduchých receptov na domácu výrobu vína yoshta

5 jednoduchých receptov na domácu výrobu vína yoshtaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Doma si môžete pripraviť lahodné víno yoshta podľa jednoduchého receptu. Toto bobule má neobvyklú chuť. Hybrid egreše s ríbezľami, ktorý vytvoril nemecký chovateľ, má zmiešané vlastnosti oboch plodín. Yoshta je vynikajúca surovina na domácu výrobu alkoholických nápojov. Vína Yoshta sa získavajú s menším obsahom cukru ako ríbezle a sladšie ako vína z egrešov.

Varenie nuansy

Jošta rastie všade. Kríky dosahujú 2 - 3 metre, dajú sa použiť ako okrasné rastliny.

Z jedného kríka zozbieraného od 7 do 10 kilogramov ovocia. Zber jošty sa začína koncom júla, keď bobule dosiahne technickú zrelosť.

Pravidlá výberu prísad

Pri príprave na postup výroby domáceho vína sa odporúča starostlivo vyberať bobule.

Sušené, zhnité alebo nezrelé plody nie sú vhodné na spracovanie, pretože môžu zmeniť chuť hotového nápoja.

Pri výrobe vína sa bobule neumývajú, ale radšej ich zbierajú skoro ráno, keď je vylúčený usadený prach. Dodatočné opláchnutie ničí prirodzene sa vyskytujúce kvasinky, ktoré zostávajú na povrchu každého ovocia. Aktivujú fermentáciu, zintenzívňujú fermentáciu.

Na zlepšenie fermentačného procesu používajú skúsení vinári aj špeciálne vínne droždie, ktoré podporuje účinnú oxidáciu. Okrem toho je povolené pridanie pekárskeho droždia v množstve: 1 vrecúško s droždím na 20 - 30 litrov nápoja.

Hrsť hrozienok, ktoré sa pridávajú počas kladenia bobúľ, podporujú a aktivujú proces fermentácie. Hrozienka sa pred pridaním zalejú vriacou vodou, potom sa vytlačia a nalejú na bobule.

Referencia! Môžete si vyrobiť vlastný vínny kvas. Vhodný materiál - maliny, kvasený džem, ríbezľová dužina.

Ako si vyrobiť víno yoshta doma

Doma sa víno pripravuje podľa rôznych receptov. Technológia výroby spočíva v organizácii fermentačného procesu a vytvorení vodného uzáveru. K tomu sú vhodné sklenené fľaše požadovaného objemu a príslušenstvo. Vytvorenie vodného uzáveru zaisťuje vysoko kvalitné kvasenie bobúľ so súčasným oddeľovaním oxidu uhličitého.

Na uzáver vezmite sterilnú latexovú rukavicu, položte ju na hrdlo fľaše. V jednom z oddelení pre prsty je vytvorený otvor, cez ktorý unikajú plynné bubliny v dôsledku fermentácie.

Jednoduchý recept

Najjednoduchšia metóda varenia zahŕňa použitie:

  • 3 kilogramy bobúľ;
  • 3 litre vody;
  • 1,3 kilogramu cukru.

Bobule sú roztriedené, hnetené lyžicou alebo rozdrobené, naliate sladkým sirupom z vody a polovice porcie cukru. Zmes sa mieša, pokryje sa gázou a nechá sa stáť 4 dni.

Kvapalina sa prefiltruje, surovina sa vytlačí a pridá sa zvyšný cukor. Výsledný nápoj sa naleje do fľaše, pokryje sa rukavicou a nechá sa stáť 60 dní.

Metóda rýchleho varenia

Na aktiváciu fermentácie sa pridáva vodka vo fáze znášania cukru a bobúľ. Na 200 gramov yoshta, 200 gramov cukru, vezmite 500 mililitrov vodky. Bobule sa zmiešajú s cukrom, nechajú sa, kým sa šťava neuvoľní. Po 1 dni nalejte vodku. Nápoj trvá 20 - 25 dní.

Po ukončení procesu sa nápoj filtruje, bobule sa vytlačia. Víno je pripravené skôr ako nápoj pripravený podľa receptúry bez použitia vodky. Časy fermentácie sa navyše skracujú znížením množstva prísad.

Čisté domáce víno

Domáce víno s prídavkom vínnych kvasníc sa vyznačuje intenzívnejšou chuťou a kyslou arómou. Sú položené, keď sú hlavné zložky kombinované, ponechané 2-3 dni. Potom sa naleje do fľaše na dlhú infúziu.

Informácie! Vínne droždie sa kupuje v obchodoch. Pri varení dodržujte pomery uvedené na obale.

S kvasnicovými čučoriedkami

Čučoriedky dodávajú domácim alkoholickým nápojom sladkú a bohatšiu chuť. Bobule Yoshta zostávajú základom čučoriedkového vína a mnoho vinárov používa ako droždie suché pekárske droždie.

Na 6 kilogramov základných surovín si vezmite 1,5 litra čučoriedok, 4 kilogramy cukru. Plody sa hnetú s 2 kilogramami cukru, pridajú sa suché droždie a zalejú sa 2 litrami vody. Táto zmes sa lúhuje 7 dní, potom sa pridajú ďalšie 2 litre vody a cukru. Nápoj trvá 1,5 týždňa, potom sa prefiltruje, koláč sa vyberie a uskladní.

Obohatené víno s jablkami

Šťava je vytlačená z 2,5 kilogramu bobúľ, je do nej pridaná šťava vytlačená zo 4 kilogramov jabĺk. Do štiav sa pridáva cukor, mieša sa, kým sa kryštály nerozpustia.

Potom sa pridajú vínne kvasnice, ktoré sa odstránia kvôli kvaseniu. O týždeň neskôr sa do nápoja pridá 500 mililitrov vodky, ktoré sa nechajú stáť až do konca fermentácie. Potom sa víno prefiltruje z usadeniny a naleje sa do pripravených nádob.

Dátum vypršania platnosti a pravidlá ukladania

Je zvykom, že domáci alkohol vydrží stáť niekoľko mesiacov po zistení pripravenosti pred priamou konzumáciou. Na dne fľaše sa vytvorí sediment, ktorý je vypustený, aby nezkazil odtieň a chuť. Čím častejšie je sediment vyčerpaný, tým je víno ľahšie.

Na kontrolu vzhľadu zakaleného sedimentu, zmeny farby alebo štruktúry kvapaliny, sa víno skladuje v sklenených nádobách z priehľadného skla. Čisté víno, ktoré sa nalieva viac ako 1 - 2 roky, sa nalieva do tónovaných sklenených fliaš. Zátky musia úplne zakrývať hrdlo fľaše.

Podľa pravidiel domáceho vinárstva by malo byť kvalitné víno čisté, rovnomerné odtienené a na spodnej časti pohára by nemalo zostať žiadne usadeniny. Preto sa veľa domácich vín skladuje 3 - 5 rokov, pravidelne ich filtruje od zakalených útvarov.

Fortifikované víno sa skladuje 5-6 rokov bez straty kvality. Víno s bobuľami bez pridania kvasu alebo alkoholu zostáva vhodné 2 - 3 roky od dátumu stanovenia pripravenosti.

Za optimálne podmienky na uskladnenie fliaš s vínom sa považuje pivnica alebo suterén, kde sú vylúčené teplotné výkyvy. Stojany s fľašami by nemali byť vystavené slnečnému žiareniu. Teplota v miestnosti by nemala klesnúť o viac ako -2 stupne.


Pozri si video: Zerotín online degustace. 2020 (August 2022).