Rada

Opis odrody narcisov Dick Wilden, pravidlá pestovania a metódy šľachtenia

Opis odrody narcisov Dick Wilden, pravidlá pestovania a metódy šľachtenia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete dať letnej chate estetický vzhľad, veľa záhradníkov vysádza kvety. Cibule narcisu Dick Wilden sú populárnou rastlinou používanou v mnohých krajinných projektoch.

Kvetinový vzhľad

Odroda narcisu Dick Wilden je jednou z veľkokvetých a mocných froté rastlín so štruktúrou. Jasné kvety kvitnú skoro na jar, v období aktívneho topenia snehovej pokrývky. Kvety s priemerom asi 15 cm získavajú jasne žltý odtieň, veľká koruna je mierne tmavšej farby. Široké listy sú oválne a majú priemer 6 - 8 cm zelenožltej farby. Kvôli závažnosti kvetenstva sa rastliny nie vždy držia vzpriamene, ale kvet smeruje nahor.

Výška narcisov dosahuje 35 - 45 cm.Univerzálny účel vám umožňuje pestovať odrodu Dick Wilden v záhrade alebo v samostatných kvetináčoch. Otrhané rastliny sú schopné stáť vo vode dlho a nie vädnúť.

Funkcie pristátia

Pri pestovaní kvetov je potrebné brať do úvahy niekoľko odtieňov. Záleží na období výsadby, vzdialenosti medzi rastlinami a okolitých podmienkach.

Kedy sadiť - na jar alebo na jeseň?

Narcisy Dick Wilden sú vysoko odolné proti mrazu. Cibuľoviny sa vysádzajú na jeseň pred ochladením pôdy. Spravidla toto obdobie pripadá na začiatok septembra. Ak sa dodrží odporúčané načasovanie, cibuľoviny sa zakorenia v zemi pred nástupom prudkých chladu a začnú kvitnúť s nástupom jari.

Vzdialenosť medzi žiarovkami pri výsadbe

Cibuľoviny sa odporúčajú vysádzať do hĺbky nie väčšej ako 15-20 cm, medzi susedmi by mala zostať medzera 10-12 cm. V okamihu, keď rastliny začnú hojne rásť a vytvárajú veľké hniezda žiaroviek, je potrebné ich presadiť.

Starostlivosť po pristátí

Post-vylodenie narcisa si vyžaduje komplexnú starostlivosť. Odroda Dick Wilden vyžaduje nasledujúce agrotechnické činnosti:

  • pravidelné zalievanie;
  • výroba obväzov;
  • včasná transplantácia a výkop.

Ako polievať?

Narcisy potrebujú dostatočnú vlhkosť, pretože sucho môže viesť k zlému vývoju. Pri zasychaní zalievajte pôdu. Každé zalievanie by malo byť sprevádzané uvoľňovaním, ktoré spomaľuje proces odparovania vlhkosti.

Ako hnojiť?

Pre správny a aktívny rast je potrebné počas teplého obdobia používať hnojivá. Pre kvety sú vhodné tekuté minerálne obväzy. Prvá časť hnojiva sa aplikuje ihneď po vytvorení prvých výhonkov, druhá - keď sa vytvoria kvetné stopky a púčiky.

Pri výbere vhodného hnojiva si treba uvedomiť, že pri nadmernom dávkovaní dusíka do pôdy sa môže zhoršiť kvitnutie. Vďaka vysokému obsahu dusíka sa puky budú vytvárať, ale nekvitnú. Pokiaľ puky nekvitnú, je potrebné dodatočne použiť minerálne hnojivo alebo drevný popol.

Zakryť alebo vykopať?

Na jednom mieste môžu narcisy rásť od 3 do 10 rokov. Presné načasovanie závisí od prostredia. Keď zasadená cibuľa vytvorila dcérske procesy a začala zle kvitnúť, vykoná sa transplantácia. Cibuľoviny sa vykopávajú po zaschnutí listov, čo sa zvyčajne vyskytuje uprostred leta. Potom sa sušia, otriasajú zo zeme a skladujú sa až do jesene. Ak bolo miesto výsadby pripravené vopred, je povolené okamžité presádzanie bez ponechania žiaroviek na uskladnenie.

Chov narcisov Dick Wilden

Podľa opisu odrody Dick Wilden sa reprodukcia narcisov vykonáva iba vegetatívnymi prostriedkami. Záhradné kvety sa množia postupným oddeľovaním cibuľovín od materskej rastliny.

Použitie v dizajne krajiny

Odroda Dick Wilden sa široko používa na dekoratívne účely. Kvety sú vhodné na terénnu úpravu miesta kvôli skorému kvitnutiu. Kvety je možné pestovať na záhonoch, vyvýšeninách, jednotlivých kvetináčoch, skupinách medzi kríkmi. Narcisy sa hodia k iným kvetom a zeleni.


Pozri si video: PHILIPS EP 2220 - FULL AUTOMATIC ESPRESSO COFFEE MACHINE DETAILED REVIEW #philips (Január 2023).