Dom a záhrada

Jabloň červený šifón: vlastnosti a vlastnosti pestovania

Jabloň červený šifón: vlastnosti a vlastnosti pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jablone sú najvýznamnejšou plodinou ovocia, ktorá predstavuje viac ako 70% celkovej plochy výsadby záhrad. Chovatelia každý rok vytvárajú nové odrody, ktoré môžu zaujať aj tých najnáročnejších z hľadiska výberu rôznych záhradníkov v našej krajine.

História chovných odrôd "Red Chief"

Jablone Red Chiffon (varianty názvu: Red Chef, Redchief) nepatria medzi červené dužiny a obľúbené odrody, ale sú veľmi krásne a chutné. Odroda bola získaná v Amerike a je klonom známeho jablone Red Delicious. Domov Red Chief je Clay County v Západnej Virgínii. Predpokladá sa, že odroda bola výsledkom náhodného výsevu, ku ktorému došlo po krížení odrôd Golden Rainet a Grims Golden. Jabloň Red Chef bola uvedená na trh v roku 1914.

Vlastnosti triedy

Odroda sa vyznačuje krúživým typom plodu a vyznačuje sa skorou zrelosťou: jabloň dáva svoju prvú úrodu dva roky po výsadbe na stálom mieste. Ovocie sa priaznivo odlišuje komerčnou príťažlivosťou, ktorá umožňuje využívať odrodu ako komerčnú okrem iného od skupiny Delicious.

Znakom odrody "Červený hlavný" jablone je schopnosť používať ju v prípade potreby na vykonanie kompaktného pristátia v dôsledku kompaktnosti koruny, ako aj priemernej rastovej sily stromu. Pristátie sa odporúča pomocou slabého alebo stredného podnože. Ukazovatele odolnosti voči suchu a zimnej odolnosti v tejto odrode sú priemerné a parametre výnosu sú vysoké.

Výhody odrody sú:

 • univerzálna distribúcia;
 • vynikajúce ovocné vlastnosti;
 • vysoká odolnosť proti mechanickému poškodeniu;
 • dobrá udržiavacia kvalita ovocia, ktoré sa dokonale konzervuje do prvej dekády februára bez použitia špeciálneho vybavenia;
 • vynikajúci vzhľad a spotrebiteľská kvalita jabĺk;
 • nízka citlivosť dreva na poškodenie bakteriálnymi popáleninami a múčnatkou;
 • priemerná zimná odolnosť.

Pôsobivý zoznam výhod robí odrodu populárnou. Mali by sa však zohľadniť niektoré z jeho nevýhod:

 • nízka adaptívna kapacita počas kultivácie;
 • zlá odolnosť proti určitým chorobám, vrátane horkej škvrny, chrasty, hniloby a ovocnej vlákniny zo sklovca.

Primeraná starostlivosť a preventívne opatrenia minimalizujú tieto odrodové nedostatky.

Jesenné odrody jabloní

Opis stupňa

Jablká červeného šifónu tvoria vysoko kvalitnú plodinu, ktorá sa dlhodobo skladuje a spĺňa vysoké požiadavky na chuť a vonkajšie vlastnosti.

Ovocie, ich výživová hodnota a chemické zloženie

Odroda sa vyznačuje pomerne veľkým ovocím, ktorého hmotnosť najčastejšie presahuje 200 gramov. Tvar ovocia je zrezaný kužeľovitý a mierne predĺžený. Jablká majú na vrchu päť kopcov a sú charakterizované zeleno-žltou farbou pokožky s prítomnosťou extenzívneho jasného červenania nasýtenej červenej farby.

Buničina z ovocia má svetlo krémovú farbu. Je dosť hustá, stredne šťavnatá. Jablká sú veľmi voňavé a majú sladkú chuť. Ochutnávka je 4,8 bodu. Povrch plodu je pokrytý dostatočne silným a priesvitným voskovým povlakom.

Značná časť spotrebiteľských recenzií charakterizuje rozmanitosť ako veľmi chutnú a zaraďuje ju medzi najlepšie. Plody neobsahujú viac ako 15% sušiny, dostatok cukru a malé množstvo kyseliny. Vláknina sa vyznačuje veľkým množstvom vitamínu C, ako aj P-aktívnych látok.

Charakteristiky stromu

Ovocné stromy tejto odrody sa vyznačujú nízkym vzrastom. Jablone sa vyznačujú kompaktnou a zaoblenou korunou. Táto vlastnosť umožňuje pestovať ovocné stromy v zhutnených radoch. Jablká červeného šifónu sú veľmi mrazuvzdorné v zime a vyznačujú sa miernou toleranciou k suchu, vysoká odolnosť proti poškodeniu múčnatkou a priemerná úroveň odolnosti voči iným hubovým alebo bakteriálnym chorobám.

Výťažok Apple

Ovocné stromy odrody Red Chifon patria do kategórie jabloní, ktoré začínajú rodiť skoro. Prvá plodina sa vytvára v druhom alebo treťom roku po výsadbe rastliny na trvalom mieste. Odroda patrí do zimy. Hromadné dozrievanie ovocia nastáva koncom októbra.

Jednou z hlavných výhod odrody je veľmi dlhá skladovateľnosť zberanej plodiny. Pri správnej organizácii miesta a dodržiavaní skladovacích podmienok si ovocie môže udržiavať ukazovatele kvality a chuť po dobu ôsmich mesiacov. Jablká tejto odrody majú navyše vynikajúcu prepraviteľnosť.

Možno vás bude zaujímať aj článok o odrode jabloní Lobo.

Pristátie a starostlivosť

Zdravie rastlín, ale aj výnos závisí od správnej výsadby a dodržiavania pravidiel pestovania. Výsadba sadeníc sa môže vykonávať na jar aj na jeseň.

Odporúča sa používať rastliny na slabých alebo stredne veľkých koreňoch. Pristátie na trpasličích podpoložkách sa uskutočňuje v súlade so schémou 4 x 1,5 metra. Pôda by sa mala pripraviť v závislosti od zásob.

Za najlepšie miesto pre pestovanie ovocia jabloní Red Chiff sa považuje miesto s maximálnou úrovňou osvetlenia, ktoré vám umožní získať ovocie s jasným a atraktívnym sfarbením. Elstar a Gloucester a Golden Delishes patria medzi najlepších opeľovačov. Je vhodné zasadiť tieto ovocné stromy v bezprostrednej blízkosti výsadby jabloní Red Chiff.

Starostlivosť o ovocné stromy tejto odrody je štandardná a zahŕňa pravidelné zalievanie, uvoľnenie kmeňov stromov, mulčovanie na zimné obdobie, úpravu vrchných plôch štandardnými hnojivami a prerezávanie koruny vo forme vretienka, kríkov alebo ovocných stien.

Ako pestovať a pestovať jabloň

Jablone tejto odrody sa vyznačujú strednou odolnosťou proti chrastavitosti, odolnosťou proti poškodeniu múčnatkou a popálením baktériami, čo umožňuje klasifikáciu rastlín ako ovocných stromov s miernym poškodením chorobami a škodcami. Je však potrebné vykonávať preventívne postrekovanie špeciálnymi prostriedkami na ochranu ovocných stromov, ako aj dodržiavanie technológie pestovania a ošetrovania, ktorá zvyšuje imunitu rastliny.Komentáre:

 1. Eliazar

  Vieš prečo?

 2. Cingeswell

  Domnievam sa, že sa mýlite. Navrhujem diskutovať.

 3. Zulkik

  I'm sorry, but I can't help you. I know you will find the right solution. Nezúfajte.

 4. Kiganris

  I believe you were wrong. I am able to prove it. Write to me in PM, it talks to you.Napíšte správu