Rada

Popis a vlastnosti čínskeho maľovaného prepeličieho plemena, starostlivosť

Popis a vlastnosti čínskeho maľovaného prepeličieho plemena, starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prepelice nie sú príliš veľké, ale chovajú sa aj pre mäso a vajcia. Tieto vtáky patria do rôznych plemien. Zvážte popis a vlastnosti čínskych maľovaných prepelíc, ​​klady a zápory plemena, pravidlá držania a kŕmenia vtákov, starostlivosť o ne. Vlastnosti chovu prepelíc čínskych a ochrana pred chorobami doma.

Vlastnosti, popis a vlastnosti maľovaného čínskeho plemena

Čínska prepelica patrí do rodiny bažantov. Vtáky majú malú veľkosť, hmotnosť dospelého človeka je 45 - 70 g. Samice sú menšie ako muži a líšia sa od nich nielen veľkosťou a hmotnosťou. Vtáka spoznáte podľa pohlavia podľa operenia. Samice (ako mnoho divých vtákov) sú sivohnedé, nenápadné. Samce sú tmavohnedé, majú prsia modrošedé, na bruchu tmavo červené perie, na krku čierne a biele. Krídla môžu mať svetlý vzor zložený z hnedého peria. Zobák oboch pohlaví je čierny, nohy oranžové alebo žlté.

Dĺžka tela prepelice čínskej je u mužov až 14 cm a u žien až 12,5 cm. Z nich sa dajú získať vajcia s hmotnosťou 10 g. S kladením vajíčok sa začína vo veku 6 mesiacov, za sezónu sa zbúra 150-200 vajec. Prepeličie vajcia sa považujú za diétne jedlo, obsahujú veľa vitamínov, napríklad pre denný príjem vitamínu D budete musieť zjesť 2 kusy denne.

Pozitívne a negatívne stránky

Výhody čínskych prepelíc:

 • nenáročnosť, môžete ich chovať v klietkach alebo malých voliérach;
 • sú kŕmené štandardným krmivom;
 • kurčatá sa liahnu dobre v inkubátore.

Nevýhody:

 • malé rozmery a hmotnosť,
 • teplo milujúce vtáky, by sa mali v zime chovať vo vykurovanej miestnosti;
 • za zlých podmienok si navzájom trhajú perie.

Napriek nedostatkom plemena ho chovatelia a chovatelia hydiny dychtivo pestujú pre vlastnú spotrebu mäsa a vajec.

Údržba, starostlivosť a kŕmenie

Prepelice nezaberajú veľa miesta, dajú sa chovať v akejkoľvek technickej miestnosti a dokonca aj v byte. Môžu žiť v sieťovej klietke, ale nemalo by to byť príliš tesné, pre 1 vtáka musíte prideliť 10 cm plochy. Klietky je možné skladať na poschodia nad sebou. V byte môžu byť čínske prepelice umiestnené na uzavretom balkóne alebo lodžii, aby v miestnosti nebol nepríjemný zápach.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

V miestnosti by malo byť vždy teplo, dokonca aj v zime je potrebné udržiavať stálu teplotu nie nižšiu ako +10 ° C a vyššiu ako +25 ° C. Za studena nebudú čínske prepelice prenášané.

Ak je miestnosť malá, dá sa vykurovať prenosnými olejovými radiátormi. V miestnosti by nemali byť prievany. Ďalším predpokladom chovu prepelíc je správne osvetlenie. Dĺžka denného svetla by mala byť 18 hodín, je udržiavaná umelým osvetlením. Potom vypnú svetlo na 2 hodiny, potom ho znova zapnú na 2 hodiny a znova ho vypnú na 2 hodiny. Na vytvorenie takejto schémy je vhodné použiť systém, ktorý automaticky zapne a vypne svetlo.

Starostlivosť o prepelice čínske pozostáva z vyčistenia klietky, kŕmenia a napájania vtákov. Podlaha v klietke je z jemného pletiva, dole je umiestnená paleta, do ktorej padá trus. Aby sa zabránilo zápachu, je miestnosť každý deň vetraná. Kŕmidlá sú zavesené z vonkajšej strany steny klietky, vtáky tlačia hlavy cez sieť a jedia krmivo. Pitné misy sú inštalované obyčajné alebo bradavkové. Znesené vajcia sa zvalia po šikmej podlahe do špeciálnej nádoby, odkiaľ sa pohodlne vyberú.

Malé prepelice čínske sa kŕmia 5-krát denne, po dosiahnutí 1 mesiaca, 3-krát. Prvým jedlom pre nich je mäkká, ľahko stráviteľná zmes vareného vajíčka, nakrájaného na kúsky zelene, najjemnejšieho zrna. Napájačku je možné pripraviť z obrátenej nádoby s objemom 0,5 litra umiestnenej na tanieriku.

Dospelé prepelice čínskeho plemena sú kŕmené kašou z prosa, pokoseného obilia, trávy, strúhaných koreňových plodín. Môžete im dať nasekané ovocie a bobule. V zime môže byť strava obohatená o sušené bylinky, strúhanú mrkvu. Pitná voda by mala byť teplá a vždy čistá.

Rovnako ako iné vtáky, aj prepelice čínske potrebujú na trávenie hrubý piesok. Umyje sa, vysuší, naleje do malej nádoby a umiestni do klietky.

Prepelice čínskeho plemena je možné počas celého života kŕmiť kŕmnymi zmesami. Rastú na ňom dobre a ponáhľajú sa. Je vhodné kŕmiť kŕmnymi zmesami, vydrží dlho, nezhorší sa na suchom a tmavom mieste.

Chov a ochrana pred chorobami

Pomer chovu samcov a samíc medzi čínskymi prepelicami by mal byť nasledovný: 3 prepelice na 1 prepelicu. Rôzne rodiny je potrebné umiestniť oddelene; pri spoločnom bývaní budú muži bojovať navzájom. Pri výkrme na mäso je možné chovať spolu iba samice, aby získali vajcia a samce. Je lepšie vyliahnuť prepelice v inkubátore, a nie pod sliepkou. Bežný domáci inkubátor túto prácu zvládne na výbornú. Musíte do neho položiť inkubačné vajíčko od plnokrvného vtáka, aby ste získali čistokrvné prepelice.

Prepelice sú choré na infekčné choroby a poruchy stravovania. Aby sa zabránilo infekciám, vtákom sa podávajú antibiotiká na pitie. Aby sa zabránilo poruchám, je potrebné sledovať stravu a režim kŕmenia. V prípade zistenia chorôb alebo porúch potravy sa choré prepelice usadia osobitne a ošetria. Zdravé hospodárske zvieratá sa pijú na preventívne účely, lieky sa užívajú v menších dávkach ako obvykle.

Čínske prepelice chovajú chovatelia hydiny na mäso a vajcia. Ale kvôli svojmu nádhernému opereniu sa dajú chovať a chovať ako okrasný vták. Chov, kŕmenie a chov prepelíc čínskych sa nelíši od chovu týchto vtákov iných druhov, takže by nemali robiť ťažkosti skúsenému majiteľovi.


Pozri si video: Můj chov křepelek (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Yosef

  I apologize, but in my opinion you are wrong. Enter we'll discuss. Write to me in PM, we will handle it.

 2. Oubastet

  Bravo, what words ..., a great idea

 3. Joss

  Really and as I have not realized earlier

 4. Lorenz

  Niečo v tom je a je to výborný nápad. Je pripravený vás podporiť.

 5. Bradshaw

  I consider, that you commit an error. I can prove it. Write to me in PM, we will talk.

 6. Brademagus

  Áno ty! Najmite!

 7. Tusar

  Mýliš sa. Zvážime.Napíšte správu