Rada

3 jednoduché recepty na víno z jablkových výliskov po odšťavovači doma

3 jednoduché recepty na víno z jablkových výliskov po odšťavovači doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nápoj, ktorý sa vyrába z dužiny, nemá tak žiarivú arómu ako z fermentovaného čerstvého ovocia, má nízky obsah cukru, ale obsahuje vlákninu, ktorá zlepšuje činnosť tráviacich orgánov. Ak jablkový koláč po odšťavovači nevyhodíte, víno fermentované z odpadu nebude mať trpkú chuť, nadobudne krásny odtieň, ale sila nápoja ťažko dosiahne 12%.

Funkcie varenia

Keďže v koláči je menej cukru ako v ovocí, zvyšuje sa jeho podiel, pridá sa sirup. Ak sa na výrobu vína používa buničina, odpad nemusí byť dlho vylisovaný. Neodporúča sa vytlačiť šťavu so semenami, ktoré nápoju dodajú horkosť.

Koláč sa prenesie na sklenený riad a naplní sa vodou. Rukavicu je možné použiť ako vodný uzáver tak, že si ju dáte na hrdlo nádoby alebo na viečko s hadicou. Jednoduché zariadenia pomáhajú odstraňovať plyn. Pri neprítomnosti kvasenia sa pridávajú vínne kvasnice. Keď sa na povrchu prestanú vytvárať bubliny, nápoj sa naleje trubičkou bez sedimentu do sklenených fliaš, uzavrie sa zátkou a nechá sa vylúhovať na chladnom mieste.

Výber surovín

Jablká vypestované v krajine alebo na vlastnej záhrade sú vhodné na vylisovanie džúsu a na výrobu vína. Ovocie skladované v obchode je ošetrené chemikáliami, aby sa predĺžila jeho trvanlivosť; pri použití tohto ovocia na výrobu nápojov sa neumýva, ale dôkladne sa otrie uterákom.

Okrem cukru môžete brať fruktózu alebo med. Takéto výrobky zlepšujú chuť a sú užitočné pre ľudí s vysokou hladinou glukózy v krvi.

Ako si vyrobiť víno z jablkových výliskov doma

Sladký nápoj z džúsu sa vyrába v stredomorských krajinách z hrozna. Nie je ťažké pripraviť takýto produkt z jablkovej buničiny.

Jednoduchý recept

Aby víno získalo jasnú arómu, plody sa nevyberajú z jednej, ale z niekoľkých odrôd. Jablká Semerenko, Antonovka, Ranet majú pevnú dužinu, príjemnú vôňu, kyslé tóny. Na prípravu nápoja budete potrebovať:

 • 10 pohárov vody;
 • 4 kg buničiny;
 • 600 g cukru.

Ihneď po stlačení šťavy sa koláč prenesie do veľkej misy alebo vedra, prefiltruje sa, ale naleje sa nie prevarená voda, naleje sa 1/2 dielu cukru. Jedlá pokryté gázou sa nechajú v kuchyni, pričom sa musí dbať na to, aby dužina vystúpila na povrch.

Po troch dňoch sa kvapalina prefiltruje, fľaša sa naplní, pridá sa zvyšný cukor a nápoj sa udržiava na tmavom mieste 4 týždne. Aby sa zabránilo hromadeniu vzduchu v nádobe, musí sa z času na čas často odstrániť veko.

Keď sa tekutina stane priehľadnou, zabalí sa do fliaš, zazátkuje a trvá na tom celý rok.

Do vína sa pridá niekoľko čerešní alebo malín, ktoré nadobudnú červenkastý odtieň.

Rýchla cesta

Do koláča, ktorý nechcete po odšťavovači vyhodiť, nie je potrebné dávať droždie. Jablkový odpad dobre kvasí, množstvo pridaných prísad závisí od obsahu vlhkosti v buničine, od očakávanej koncentrácie vína. Ako pripraviť bohatý nápoj:

 1. Koláč sa spojí s cukrom, zaleje sa vodou 3 až 4 dni a za stáleho miešania sa kryštály rozpustia.
 2. Piaty deň sa hmota odfiltruje z buničiny, kvapalina sa odošle do nádoby, nosí rukavicu na krku alebo inštaluje vodný uzáver.
 3. Kvasené víno sa fľašuje.

Nápoj vypite po 5 - 6 mesiacoch. Aby produkt získal jasnú chuť, použite 500 alebo 600 g cukru, 5 kg odpadu, 2,5 pohára vody.

S jablkovým džúsom

V plodnom roku, keď už nebude dostatok nádob na kompóty a ovocné konzervy, a nazbierané plody Antonovky nevydržia až do zimy, pripravia džús, vyrobia z neho domáce víno. Na zabezpečenie kvasenia pridajte hrozienka alebo dajte suché droždie v množstve 2 lyžičky. na 4 litre nápoja:

 1. Jablková šťava sa naleje do sklenenej nádoby, v nej sa rozpustia 2 alebo 3 poháre cukru.
 2. Kvasinky sa riedia v samostatnej miske kombinovanej s nápojom.
 3. Na hrdlo nádoby sa nasadí rukavica s otvormi.
 4. Nádoba je umiestnená na teplom mieste kvôli kvaseniu.

Keď víno zosvetlí, napije sa do fliaš a na 4–6 mesiacov sa spustí do pivnice alebo do pivnice.

Na zlepšenie farby nápoja sa pridávajú maliny, jablková kôra zvyšuje jeho chuť.

Skladovanie vína

Domáci alkoholický výrobok vyrobený z džúsu, čerstvého ovocia alebo koláča sa odporúča nalievať do fliaš z tmavého skla. Víno musíte udržiavať na 12-15 ° C a vlhkosť v miestnosti by nemala presiahnuť 80%.

Pri absencii pivnice môžete na balkóne alebo lodžii urobiť police, v ktorých sa dvere tesne uzavrú. Fľaše so suchým domácim vínom sa odporúčajú položiť vodorovne; v priebehu času sa chuť nápoja ešte zlepší.


Pozri si video: granátové jablko - ako si vypestovať granátové jablko (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Moogugami

  Môžem odporučiť, aby ste navštívili stránku, na ktorej je veľa informácií o téme, ktorá vás zaujíma.

 2. Delrico

  Quite, yes

 3. Meldrik

  Yes, to answer in time, it is important

 4. Ocumwhowurst

  Táto pozoruhodná veta je takmer v poriadku

 5. Kagabar

  It should be clear!Napíšte správu