Rada

Priaznivé a nepriaznivé aprílové dni na výsadbu podľa lunárneho kalendára 2021

Priaznivé a nepriaznivé aprílové dni na výsadbu podľa lunárneho kalendára 2021


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho pestovateľov a záhradníkov používa lunárny kalendár záhradníka na apríl 2021. Pomáha ľuďom určiť optimálny čas na výsadbu mnohých druhov zeleniny a ovocia, ako aj zvoliť deň na polievanie a kŕmenie už vysadených rastlín.

Vplyv fázy mesiaca na výsadbu

Niektorí tvrdia, že mesačné fázy nijako neovplyvňujú výsadbu, ale nie je to tak. V apríli tohto roku ovplyvňujú nielen vzdušnú časť sadeníc, ale aj ich koreňový systém. Výsadba osiva v konkrétny lunárny deň môže zlepšiť plodenie sadeníc a tiež občas urýchliť ich vývoj.

V dvadsiatych rokoch apríla sa musí upustiť od výsadby, kyprenia pôdy a odstránenia buriny, pretože to negatívne ovplyvňuje zdravie sadeníc. Počas tohto obdobia sú rastliny náchylné na infekciu chorobami, ktoré vedú k rozvoju hniloby rizómov. Preto, aby ste zhromaždili veľa zrelých plodov, je potrebné vopred sa oboznámiť s kalendárom lunárneho výsevu, ktorý označuje všetky priaznivé a nepriaznivé dátumy.

Fáza Mesiaca v apríli 2021

Nie je žiadnym tajomstvom, že fázy mesiaca môžu negatívne alebo pozitívne ovplyvniť vývoj a rast väčšiny rastlín. Aby ste mohli správne využiť ich účinky, musíte sa oboznámiť s mesačnými fázami pre apríl tohto roku. Existujú štyri fázy:

 • Nový mesiac. Najnevhodnejší čas na výsadbu zeleniny. Všetky sadenice vysadené počas nového mesiaca sa na danom mieste dobre nezakorenia a pomaly rastú. Trvanie nového mesiaca je iba tri dni a začína sa 5. dňom.
 • Voskovanie polmesiaca. Počas dorastajúceho mesiaca je potrebné vykonávať záhradné práce. V tejto dobe všetky kvety, byliny, zelenina a ovocie absorbujú mesačnú energiu, čo prispieva k ich ďalšiemu rozvoju. Táto fáza sa začína 8. apríla a trvá do 18. dňa.
 • Spln. Obdobie splnu sa považuje aj za nepriaznivý čas na výsadbu semien alebo opätovnú výsadbu naklíčených sadeníc. Za splnu môžete vykonávať iba vrchný obväz, vytrhávanie buriny a postrek rastlín. Spln sa začína 19. apríla a trvá jeden deň.
 • Ubúdajúci mesiac. V také dni sa odporúča pestovať okopaniny a cibuľovité sadenice, pretože kvôli ubúdajúcemu mesiacu bude všetka energia smerovať dole. Fáza sa začína 20. a končí sa o desať dní neskôr.

Zverokruhový nález mesiaca v apríli 2021

Ak chcete určiť priaznivé a nepriaznivé dni pre výsadbu zeleninových plodín, budete sa musieť vyrovnať so zodiakálnou polohou mesiaca.

Priaznivé dni pristátia

Existuje niekoľko znamení zverokruhu, ktoré prispievajú k rozvoju a produktivite vysadených rastlín. Medzi plodné znamenia zverokruhu, v ktorých sa môže nachádzať mesiac, patria:

 • Teľa. Úrodné ženské znamenie, ktoré sa aktivuje 7. a 8. deň.
 • Rakovina. Považuje sa za najplodnejšie znamenie platné od 11. do 12. apríla.
 • Škorpión. Mesiac v Škorpiónovi podporuje rast mnohých druhov zeleniny. Nález zverokruhu sa začína 20. a končí sa nasledujúcim dňom.
 • Kozorožec. Pozemské ženské znamenie, v ktorom fáza mesiaca vstupuje od 24. do 26. dňa.

Zlé dni

Medzi neúrodné príznaky patria:

 • Baran. Keď je Mesiac v Baranovi, nemôžete sadiť stromy, zeleninu a ovocie. Preto je výsadba 4. a 6. apríla kontraindikovaná.
 • Dvojicky. Letecké mužské znamenie, ktoré sa koná 9. a 10.
 • Panna. Prítomnosť zverokruhu v Panne sa začína 16. a končí sa dňom.

Čo zasadiť v apríli podľa lunárneho kalendára?

Mnohých zaujíma, čo majú v apríli vysádzať podľa kalendára lunárneho výsevu. Existuje niekoľko plodín, ktoré skúsení záhradníci odporúčajú vysadiť uprostred jari. Tie obsahujú:

 1. Strukoviny. V apríli môžu záhradníci bezpečne zasadiť fazuľu s hráškom. Majitelia skleníkov a skleníkových štruktúr môžu sadiť fazuľu. Je lepšie ho vysadiť vonku o niečo neskôr - v polovici mája.
 2. Ružičkový kel. Táto rastlina má dlhé vegetačné obdobie, a preto sa vysádza najneskôr 8 - 10 dní.
 3. Biela kapusta. Na skorú jarnú výsadbu sa používajú skoré odrody bielej kapusty.
 4. Zemiaky. Mnoho záhradkárov v prvej polovici apríla sadí na záhrade zemiaky. Predtým sa všetok sadivový materiál zahreje a ošetrí stimulantmi.

Sezónne aprílové práce na záhrade a na záhrade

Najčastejšie sa práce na záhrade a záhrade začínajú v apríli, keďže práve v tomto mesiaci končia zimné mrazy a vy môžete začať s výsadbou rastlín.

Najskôr sa zeleninová záhrada a záhrada zbavia zvyškov rastlín alebo buriny, ktoré by na nej mohli zostať z minulej sezóny.

Musia byť spálené, pretože môžu obsahovať patogény hubových chorôb. Potom musí byť pôda oplodnená a nasýtená živinami. Na kŕmenie sa používajú organické látky a minerálne hnojivá, ktoré obsahujú dusík, fosfor, vápnik, horčík a draslík.

Na stromy a kríky

Niektorí ľudia v apríli sadia kríky a stromy. Odporúča sa, aby ste sa oboznámili s tým, ako správne vysádzať takéto rastliny.

Pristátie

Kríky a stromy sa vysádzajú v priaznivých termínoch výsadby v apríli. Zároveň používajú silné sadenice, ktoré majú vytvorený koreňový systém. Najskôr sa na mieste urobí malá priekopa, do ktorej sa sadenice umiestnia vo zvislej polohe. Potom sú posypané zeminou a utlačené. Aby sa rastliny rýchlejšie rozbehli, ihneď ich zalievame zahriatou vodou.

Prerezávanie

Venujú sa prerezávaniu stromov a kríkov v druhej polovici apríla, keď sa vzduch ohreje na 8 - 10 stupňov Celzia. Odborníci radia zastrihávať mŕtve alebo polámané vetvičky, ktoré nikdy neprinesú ovocie. Musíte sa tiež zbaviť konárov, ktoré sú postihnuté chorobami. Na orezávanie použite bežný orezávač alebo záhradnú pílu.

Štepiť

Očkovanie sa musí vykonať v lete, v prvej polovici júna. K tomu je podpník s odrezkom zvlhčený v stimulátore. Po pripojení k pažbe je štep zabalený potravinárskou fóliou alebo elektrickou páskou. Z rastliny sa odstráni po mesiaci a pol.

Kontrola chorôb a škodcov

Nie je žiadnym tajomstvom, že veľa vysadených plodín môže ochorieť na nebezpečné ochorenia. Odporúča sa, aby ste sa oboznámili s vlastnosťami kontroly škodcov a chorôb v rôznych štádiách kultivácie.

Starostlivosť o sadenice

Aby sa zabránilo infikovaniu mladých sadeníc vírusovými alebo plesňovými patológiami, je potrebné ich pravidelne rosiť biologickými prípravkami.

Sadenice by tiež mali byť dobre osvetlené a pravidelne zalievané zahriatou vodou.

Pestovanie sadeníc

V procese pestovania sadeníc sa musíte ubezpečiť, že vždy dostane správne množstvo hnojenia. 2-3 krát týždenne sa hrnce kŕmia organickými a minerálnymi zlúčeninami. Ak sa tak nestane, sadenice oslabia a budú bolieť častejšie.

Výsadba zeleniny do zeme

Pred opätovnou výsadbou sadeníc na trvalé pestovateľské miesto sa všetky záhony postriekajú fungicídnymi látkami a zalejú sa prevarenou vodou, ktorá ničí patogény hubových chorôb.

Pôda a hnojivá

Aby ste zabránili odumieraniu vysadených rastlín v dôsledku napadnutia hmyzom alebo chorôb, je potrebné miesto pravidelne hnojiť. Imunitu sadeníc možno zlepšiť ich kŕmením horčíkom, dusíkom, vápnikom a fosforom.

Kalendár kvetinárstva na apríl

Väčšina pestovateľov začína so záhradníctvom v apríli.

Výsev a výsadba kvetov v apríli

Na začiatku mesiaca môžete začať sadiť kvety. Predtým je pripravená kvetinová záhrada, ktorá je očistená od nečistôt a buriny. Potom sa pôda vykopá na záhone a pridajú sa hnojivá, ktoré normalizujú jej úroveň kyslosti.

Rozmnožovanie kvetov v apríli

V druhom jarnom mesiaci môžete rozmnožovať tieto kvety:

 • koniec mesiaca sa považuje za priaznivé obdobie na reprodukciu floxových výhonkov;
 • prvá polovica apríla je vhodná na delenie a výsadbu kríkov vlčieho bôbu;
 • dvadsiateho roku sa odoberajú a sadia odrezky petúnií.

Znaky záhradníka a záhradníka na apríl 2021

Existuje niekoľko značiek, ktoré sú populárne medzi záhradníkmi:

 • teplé dažde na konci mesiaca naznačujú dobrú úrodu;
 • studený vietor na Eutychii - k zlému plodeniu jarných plodín;
 • zamračený apríl - na daždivé leto.

Záver

Ľudia, ktorí plánujú sadiť rastliny v apríli, by sa mali oboznámiť s lunárnym kalendárom na tento mesiac. Pomocou neho zistíte najlepšie dni na prácu na záhrade a záhrade.


Pozri si video: TOP 5 + 1 trapasů V PŘÍMÉM PŘENOSU (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Xochitl

  Veľmi vtipná vec

 2. Delmore

  your answer is incomparable ... :)

 3. Zulkimi

  In my opinion, it is a mistake.

 4. Heortwiella

  Podľa mňa je to veľmi zaujímavá téma. Pozývam všetkých, aby sa aktívne zapojili do diskusie.Napíšte správu