Návrh

Čerešňa "Lyubskaya": pravidlá opisu a pestovania

Čerešňa "Lyubskaya": pravidlá opisu a pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čerešňa "Lyubskaya" je klasická rozmanitosť domácich domácich výberov, vďaka čomu je medzi záhradníkmi v našej krajine veľmi obľúbená. Opis odrody je zaujímavý pre záhradkárov stredného pásu a južných oblastí našej krajiny.

Opis zariadenia

Čerešne z odrody Lyubskaya majú zriedkavú kombináciu skorej zrelosti, trvalo vysoké výnosy a vynikajúce technologické výhody, najmä veľké a krásne bobule. Rastlina vstúpi do fázy plodenia v treťom roku po výsadbe a je schopná rýchlo zvýšiť výnos. Maximálne plodenie sa vyskytuje v desiatom roku po výsadbe.

Priemerná výška stromu je dva a pol metra. Crohnovy rastliny sú zriedkavé, široké a šíriace sa. Kvitnutie je stredne neskoro a trvá týždeň. Priemerná životnosť stromu je 17 rokov.

Hromadné dozrievanie sa vyskytuje v poslednej dekáde júla alebo začiatkom augusta v závislosti od pestovateľskej oblasti. Vysoká odolnosť kvetových pukov proti mrazu prispieva k trvalo vysokému a ročnému rodeniu stromu. Aby sa dosiahol najvyšší možný výnos, musia byť čerešne tejto odrody vybavené zvýšenou výživou, Rastlina sa vyznačuje vysokým stupňom samo-plodnosti, ktorý umožňuje pestovanie čeľade Lyubskaja v samostatných sadoch.

Bobule nie sú náchylné k odlupovaniu. Čerešne sú vyrábané stredne veľké a veľké s hmotnosťou 4 gramy. Tvar bobúľ je okrúhly, s miernou srdečnosťou. Sfarbenie je tmavo červené. Buničina je červená, šťavnatá, príjemnej jemnej sladkej a kyslej chuti. Odroda sa najčastejšie používa na spracovanie a je ideálna na varenie džemu, ako aj na výrobu vína a je vhodná na rýchle zmrazenie.

Medzi výhody odrody patria nasledujúce vlastnosti:

 • vysoká produktivita, ktorá vám umožní zhromaždiť asi 30 kilogramov ovocia z každého stromu;
 • nízka výška stromu, čo uľahčuje starostlivosť a zber;
 • dobrá kvalita udržiavania a prenosnosť plodov.

Nevýhody odrody zahŕňajú:

 • nedostatočná odolnosť proti mrazu;
 • pomerne častá infekcia plesňovými infekciami;
 • vysoká kyslosť bobúľ, čo obmedzuje ich čerstvé použitie;
 • tendencia dreva k silnému zamrznutiu v zime;
 • náchylnosť kôry na stonke a konáre k spáleniu od slnka.

Odroda čerešne Lyubskaya je náchylná na mutácie obličiek. Rastliny, ktoré sú výsledkom tohto procesu, sa líšia vzhladom, ako aj zrením, výnosom a kvalitou bobúľ. Najznámejšie odrody sú „Lubskaja neskorá“, „Lubská žatva“ a „Lubská kytica“.

Čerešňa: výsadba a starostlivosť

Pristátie a starostlivosť

Vďaka nedostatočnej odolnosti proti mrazu je odroda vhodná na pestovanie v strednom pruhu a južných oblastiach Ruska. Keď sa pestujú v severných oblastiach, čerešne tejto odrody veľmi často v zime zmrznú.

Výsadba sadeníc

Prvé pravidlo, ktoré je potrebné dodržiavať pri výsadbe sadeníc, je to, že do výsadbového otvoru nemusíte pridávať vápno a dusíkaté hnojivá. Tieto živiny môžu spôsobiť nenapraviteľné poškodenie koreňového systému rastliny. Diera by mala byť pripravená mesiac pred výsadbou.

Ak chcete dobre zakorenené rastliny, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • Zaveďte kolík do stredu pristávacej jamy.
 • Umiestnite úrodnú výsadbovú zmes do stredu otvoru a umiestnite ju kužeľom okolo poháňaného kolíka.
 • Znížte sadenice a jemne rozšírte jej koreňový systém.
 • Uistite sa, že koreňový golier je na úrovni výsadbovej pôdy alebo 3 cm vyššie.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať týmto bodom:

 • sadenice čerešní sú veľmi ťažké tolerovať hĺbkovú výsadbu;
 • kmeňová časť sadenice by mala byť umiestnená na severnej časti kolíka;
 • sadenice by mali byť vysadené presne vertikálne;
 • posypaním koreňového systému pôdou je ľahké zabuchnúť pôdu;
 • okolo pristávacieho otvoru musíte vyrobiť hlinený valec;
 • sadenice by sa mali napojiť v množstve jedného vedra.

Po výsadbe sa odporúča kompostovať pôdu okolo kmeňa sadenice humusom alebo rašelinou a potom sadivo jemne priviazať na kolík.

Polievanie a kŕmenie

Hlavné kŕmenie by sa malo začať vo fáze plodenia čerešní. Aplikačné množstvo hnojiva sa volí podľa stavu rastliny, ako aj podľa veku. Organický obväz sa vykonáva raz za dva roky. Na tento účel sa používa hnitý hnoj alebo vysokokvalitný kompost. Na jeseň by sa mali používať hnojivá na báze fosforu a potaše. Na jar je dôležité vykonávať dusíkaté hnojenie.

V vegetačnom období by malo byť kŕmenie dvoma. Prvý sa vykonáva okamžite po odkvitnutí a druhý sa uskutoční desať dní po prvom. Hnojenie sa vykonáva v blízkom stonkovom kruhu pre mladé rastliny a v celej výsadbovej oblasti pre už dospelé rastliny.

Ak je kyslosť pôdy príliš vysoká, mala by sa pôda vápniť dolomitovou múkou a vápnom. Dobrý výsledok je preukázaný použitím konvenčného drevného popola.

Hlavné a najbohatšie zalievanie sa vyskytuje v období po kvitnutí rastliny, čo môže zlepšiť výživu ovocia. Kvalitné a správne zavlažovanie zahŕňa zvlhčenie pôdy do hĺbky jedného metra.

Základné činnosti starostlivosti

 • Bohaté zavlažovanie vo fázach tvorby výhonkov, kvitnutia a dozrievania bobúľ, ako aj v suchom a horúcom počasí. Množstvo vody by malo byť najmenej 30 litrov na rastlinu.
 • Uskutočnenie posledného zavlažovania zariadenia na zavlažovanie vodou v poslednej dekáde septembra zavedením hnojív na báze fosforu a draslíka.
 • Postrek roztoku medu v štádiu kvitnutia na prilákanie opeľujúceho hmyzu.
 • Letné uvoľnenie pôdy okolo kmeňov trikrát.
 • Plytké uvoľnenie pôdy pod čerešňou dvakrát až trikrát za sezónu.
 • Mulčovacie rastliny skoro na jar pomocou kompostu alebo pilín.

Prerezávanie

Dôležitá je kvalitná tvorba koruny rastlín. Malo by sa pamätať na to, že pretiahnuté rastliny, ktoré majú počas orezania nesprávne tvarovanú korunu, prispievajú k nadmernému zatieneniu oblasti.

Od začiatku výsadby by sa malo vykonávať orezávanie, ktoré umožňuje nasmerovať rast korunky sadenice nie na výšku, ale na šírku. Táto formácia uľahčuje zakorenenie rastliny. Ešte pred okamihom hromadného kvitnutia obličiek by sa malo vykonať orezávanie, v ktorom sú odrezané ďalšie, choré a oslabené vetvy. Koreňové výhonky tiež podliehajú odstráneniu.

Navrhujeme tiež, aby ste sa dozvedeli o odrodách čerešní Morozovka.

Choroby a škodcovia

Prvé ochranné opatrenia by sa mali vykonať na jar. Na tento účel sa používa vodný roztok močoviny, ktorý vám umožňuje ničiť prezimované škodce rastlín. Akékoľvek rany na kôre, ktorých hĺbka je viac ako centimeter, by mali byť ošetrené 1% roztokom síranu meďnatého a následne by mali byť ošetrené záhradným varom.

Proti húsenicam a väčšine ostatných škodcov je možné použiť postrek prípravkami obsahujúcimi meď. Použitie špeciálnych loveckých pásov dáva dobrý výsledok. V prípade masívnych škodcov alebo chorôb sa odporúča používať účinné chemické insekticídy.

Ako prerezávať čerešňu

Správna starostlivosť o čerešne odrody Lyubskaya zaručuje vysoký výnos rastliny. A úmyselne vysádzate a prerezávate stromy, môžete tiež vyzdobiť letnú chatu elegantnými záhradnými výsadbami.Komentáre:

 1. Garwood

  You are right, in it something is. I thank for the information, can, I too can help you something?

 2. Crannog

  podla mna nemas pravdu. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 3. Bralkree

  Verím, že si sa mýlil. Musíme diskutovať. Napíšte mi do PM.

 4. Akijora

  Podľa mňa si na nesprávnej ceste.Napíšte správu