Rada

Opis odrody paradajok Townsville, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Opis odrody paradajok Townsville, vlastnosti pestovania a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak pre vás ako záhradníka nie je dôležité - hybrid pred vami alebo originálna rastlina, potom vám predstavíme paradajku Townsville F1 pre pestovanie na otvorenom poli. Plody sú určené na čerstvú konzumáciu a na spracovanie - solenie a konzervovanie.

Hybrid chovali holandskí chovatelia. Kvalita osiva Townsville bola dôkladne skontrolovaná Ruskou inšpekciou osív z hľadiska súladu s normami prijatými v našej krajine a bola schválená.

Opis odrody

Očakáva sa, že ovocie Townsville dozrieva zvyčajne dva mesiace po výsadbe sadeníc do debničiek alebo kvetináčov. Rastlina patrí:

 • určujúci;
 • stredne rozvetvený;
 • stredne listové;
 • skoro zrelé.

Rajčiakové kríky môžu byť vysoké 1 meter alebo viac. Olistenie je najbežnejšie, štandardné, svetlozelené.

Kvetenstvo je položené na 5-6 listoch, všetky nasledujúce - cez 2 listy.

Plody paradajok Townsville rastú pomerne veľké, okrúhleho tvaru. Vo vnútri nájdete štyri alebo viac komôr so semenami. Priemerná hmotnosť jedného ovocia je od 200 do 250 gramov.

Vlastnosti zrelých paradajkových plodov sú nasledujúce: chuť je vynikajúca, samotné plody sú šťavnaté, farba je jasne červená. Po vytrhnutí z kríka sa môžu skladovať až tri týždne.

Hybrid Townsville má vysoký výnos a odolnosť voči hlavným chorobám rajčiakov. Popísaná kultúra čeľade hluchavkovitých sa vôbec nebojí takých hrozivých chorôb, ako je verticilóza a fusárium. Ak proces pestovania prebehne dobre, potom sa z jedného štvorcového metra za sezónu dá odstrániť až 10 kilogramov paradajok.

Ovocie sa bežne toleruje aj na veľké vzdialenosti.

Agrotechnické operácie

Semená rajčiaka Townsville sa vysievajú v marci do mierne nahustenej pôdy s prídavkom rašeliny. Boli už spracované špeciálnymi zlúčeninami, a preto nie je potrebné ich namáčať. Popis ďalších opatrení: skoré výhonky sa postriekajú cez sitko teplou vodou a ponechajú sa na parapete. S výskytom prvých listov sa sadenice potápajú. Po májových nočných mrazoch sa sadenice paradajok presádzajú buď do skleníka, alebo o niečo neskôr do otvoreného terénu.

Keď ker dosiahne svoju maximálnu výšku a plody začnú dozrievať, rastliny sa zviažu tak, aby sa konáre pod váhou rajčiaka neodlomili.

Ak chcete získať vysoký výnos paradajok, záhradník bude musieť v letnej sezóne tvrdo pracovať: bojovať proti škodcom a burine, včas uvoľniť a oplodniť pôdu. Ako hnojivá sa používajú organické a anorganické látky. Okrem kompostu je potrebné pod kríkom pridať fosfor, ktorý stimuluje rast, draslík - pre mrazuvzdornosť a zvýšené plodenie, dusík - pre normálnu tvorbu plodov.

Ak paradajky rastú bolestivo, potom je potrebné do krmiva pridať superfosfát v tekutej forme.

Neskoré vaječníky nedozrievajú, ale môžu dozrievaniu paradajok odobrať živiny. V dôsledku toho sa ukazovatele výnosu zhoršujú a rajčiaky rastú. Preto je lepšie bez zľutovania vylúčiť prebytočné kvety.

Spotrebiteľské hodnotenie

Recenzie pestovateľov zeleniny a bežných záhradníkov o tejto paradajke sú väčšinou pozitívne. Pestuje sa prakticky v celom Rusku vrátane regiónu Ural a Sibíri. Na juhu je povolené pestovať Townsville na čerstvom vzduchu, na severe - bez filmového prístrešku sa nezaobídete, inak nemusí Holanďan prežiť ...


Pozri si video: Ako dopestovať zeleninové priesady? (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Renaldo

  Svetlé!!!!!

 2. Idrissa

  Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať.

 3. Zotikos

  Domnievam sa, že sa mýlite. Poďme o tom diskutovať. Napíš mi v PM.

 4. Babar

  Podľa môjho názoru je to zrejmé. Odporúčam hľadať odpoveď na vašu otázku na stránkach Google.com

 5. Tedric

  Authoritative responseNapíšte správu