Rada

Aké antibiotiká sa morkám podávajú pre choroby a pitný režim

Aké antibiotiká sa morkám podávajú pre choroby a pitný režim


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Morčacie mäso patrí k diétnym produktom, preto je vždy žiadané. Chov hydiny sa však považuje za prácny, pretože mláďatá často zomierajú na rôzne choroby. Hydinárne preto na ošetrenie moriek často používajú antibiotiká. Priebeh liečby predpisuje veterinárny lekár na základe diagnózy a stavu chorého vtáka. Množstvo liekov je najžiadanejších.

Aké antibiotiká sa používajú pre morčatá

Prítomnosť antibiotík a ich včasné, správne použitie výrazne zvyšuje šance vtákov na uzdravenie. Najčastejšie sa používajú lieky:

  • Liek "Enroflon" je dostupný vo forme roztoku baleného v nádobách od 10 ml do 5 000 ml. Produkt je určený na boj proti infekciám dýchacích a nervových systémov, gastrointestinálneho traktu. Často sa tiež používa na profylaxiu. Výhody: doba pôsobenia vtáčieho tela, dobrá rozpustnosť vo vode, vysoká baktericídna aktivita;
  • "Trichopol" je dostupný vo forme prášku, suspenzie, tabliet. Najjednoduchším spôsobom je pripraviť roztok pre morčacie vtáky (denná dávka je 1 tableta na 30 kg hmotnosti vtáka). Výhody lieku: nízka cena, účinnosť, ľahké použitie, vhodné na liečbu hnisavých zápalových procesov;
  • "Furazolidon" sa vyrába vo forme tabliet s obsahom 50 mg a používa sa na liečbu kolibacilózy, kokcidiózy, enteritídy, hepatitídy, salmonelózy. Výhody lieku: účinnosť, mikroorganizmy pomaly rozvíjajú rezistenciu na "Furazolidon", bojujú proti grampozitívnym a gramnegatívnym baktériám.

Väčšina liekov sa môže používať nielen na boj proti chorobám, ale aj ako profylaktický prostriedok proti chorobám.

Schéma odspájkovania

Liek "Enroflon" lieči enteritídu, salmonelózu, kolibacilózu, bronchopneumóniu, mykoplazmózu. Vtákovi sa podáva voda obsahujúca liečivo na pitie. V litri vody sa zriedi 0,5-1 ml liečiva, priebeh liečby trvá 3-5 dní. Denná dávka "Enroflonu" pre morky sa odporúča vypiť za 4 - 6 hodín.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Vták dostane počas jedla roztok Trichopolum. Ak sa príznaky ochorenia pozorujú u 30% vtákov, potom všetci ľudia dostávajú liek trikrát denne. Výpočet dávky: 10 mg prášku na kilogram hmotnosti hydiny. Alebo 12 tabliet sa rozpustí v 5 litroch vody.

Pri liečbe liekom "Furazolidon" je dávka liečiva, vztiahnuté na hmotnosť mladých moriek, 3 mg na kilogram hmotnosti. Bežná schéma pitia lieku: po dobu 10 dní sa vták pridáva do krmiva dvakrát denne. Na profylaxiu dostáva každá morka 2 mg raz denne.

Čo robiť v prípade choroby

Pri liečbe hydiny antibiotikami je potrebné mať na pamäti, že prekročenie dávky je pre morčacie telo škodlivé. Odporúča sa dodržiavať osobitný protokol o používaní antibiotík pri chorobách. Bežnými prvými príznakmi choroby moriek sú hnačky a odmietanie potravy. Na stanovenie diagnózy je pozvaný veterinárny lekár, chorí jedinci sú umiestnení do samostatnej miestnosti alebo ohrady. Pri používaní drogy dodržiavajú určité režimy.

Väčšina morčacích chorôb sa považuje za nákazlivú. Choroby sa rýchlo šírili. Na prevenciu hromadnej infekcie a na profylaxiu sú všetci jedinci opití drogami.

Pri používaní antibiotík je dôležité mať na pamäti, že účinnosť lieku závisí od včasnosti použitia. Ak pôjdete k veterinárovi včas, vydržte dávky a trvanie pitia, vták sa rýchlejšie zotaví. Dobré výsledky demonštruje aj profylaktické kŕmenie hydinových moriek antibiotickými roztokmi.


Pozri si video: Malá farma (Septembra 2022).