Rada

Opis odrody paradajok Slavyanin, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Opis odrody paradajok Slavyanin, vlastnosti pestovania a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mrazuvzdorná paradajka Slavyanin v polovici sezóny bola vytvorená chovateľmi Západosibírskej experimentálnej stanice. Výraznou vlastnosťou odrody sú plody ružovej farby hruškovitého tvaru. Ružové ovocie má vynikajúcu chuť a tradične sa zaraďuje medzi šalátové odrody. Ale slovanská paradajka je príjemná výnimka pre svoju schopnosť dozrievať na otvorenom poli a vytvárať sladké, nádherné ovocie pre univerzálne použitie.

Poďme sa podrobnejšie oboznámiť s charakteristikami a vlastnosťami starostlivosti o slovanskú odrodu, pretože záhradníci hodnotia paradajku.

Hlavné charakteristiky

Paradajky na šalátové účely sa zvyčajne pestujú v skleníkoch, aby mali plody čas dozrieť za najpriaznivejších podmienok. V tomto prípade dosahuje obsah sušiny a cukru svoje maximálne hodnoty. Ale odroda Slavyanin je určená na kultiváciu v nechránených pôdnych podmienkach. Dočasný prístrešok sa používa iba v počiatočnom štádiu, keď sa sadenice sadia v zemi skôr. Pozrime sa na popis odrody producentom osiva:

  • Paradajka je v polovici sezóny, s vegetačným obdobím 110 - 115 dní. Preto sa pestuje pomocou sadeníc.

  • Rastlina je determinovaná, dobre listnatá, dosahuje výšku 1,3 metra, vyžaduje odstránenie nevlastných synov. Na puzdre zostali 2 kmene, ktoré ich priviazali k podložke.
  • Plody jemnej malinovej farby, hruškovitého tvaru s vrúbkovaním na spodnej časti, s hmotnosťou 100–135 g. Hustá dužina s vysokým podielom sušiny.
  • Slavianove paradajky sú sladké, univerzálne. Šupka pri tepelnom spracovaní nepraská, čo umožňuje použitie paradajok na morenie a morenie.

  • Producenti osiva poskytujú záruku úrody 3 - 4,9 kg na krík. Pre pouličné paradajky s krátkym vegetačným obdobím je to veľmi dobrý ukazovateľ.

Súbor charakteristík hovorí o zaujímavej odrode so zriedkavou kombináciou technických kvalít spotrebiteľa. Recenzie záhradníkov tiež charakterizujú rastlinu ako nenáročnú a veľmi spoľahlivú odrodu. Je potrebné poznamenať, že keď je rastlina pestovaná v skleníku, necháva sa rozmaznávať a správa sa ako zarážka, pričom pokračuje v intenzívnom neobmedzenom raste.

Dôležité! Výhodou určitých paradajok je skorý návrat plodiny. Prebytočné výhonky sa odstránia, aby nedošlo k preťaženiu rastliny plodmi.

Funkcie starostlivosti

U paradajok pestovaných vonku sa dátumy výsadby vyberajú s prihliadnutím na agroklimatické podmienky konkrétnej oblasti. V strednom Rusku a západosibírskom regióne sa dátumy môžu výrazne líšiť a závisia od prechodu priemerných denných teplôt cez značku plus. Agrotechnika:

  • Semená sa pre sadenice vysievajú od konca marca do konca prvej aprílovej dekády. Paradajky sa presádzajú na miesto neustáleho rastu v tretej dekáde mája s povinným filmovým obalom alebo v prvej dekáde júna. U sadeníc je vhodné vykonať niekoľko postupov kalenia.

  • V čase výsadby by rastliny mali mať 6–8 listov a jeden kvetný zväzok. Sadenice by mali byť staré 60–85 dní. Sadenice sa vysádzajú podľa schémy 50x60 cm, so stonkovým podväzkom na spoľahlivý základ.
  • Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je, že odroda nie je príliš náročná na výživu. Počas vegetačného obdobia sa vykonávajú 2 - 3 fosforečnato-draselné hnojivá, aby sa rastlina neprekrmovala dusíkatými hnojivami. Zvyšok starostlivosti je tradičný.

Plody sa zberajú v auguste. O ďalšie dva mesiace zberové plody nestratia svoju prezentáciu.

To umožňuje nielen pokojne sa vyrovnať so zberom, ale aj dlho konzumovať čerstvé paradajky.


Pozri si video: Brambory bezorebně (Smieť 2022).